Skocz do zawartości

[wybór -1000zł] Suntour Epixon 29 RL-R, a może coś innego ?


adamm

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

 

stoję przed wyborem amortyzatora do mojego roweru. Aktualnie mam Suntour XCR w Scott Scale Comp 29. Rama z główką standardową (nie tapered), oś 9mm. (moja waga 88kg). Wstępnie wybrałem Epixona 29 RL-R od użytkownika Activia. Zastanawiam się, czy w cenie około 1000 złotych mogę dostać coś innego. Kiedyś zastanawiałem się jeszcze nad RST Fist Air 29. Widziałem jeszcze na portalu aukcyjnym ofertę z Manitou M30 Air w cenie 999zł. Rebę jeżeli by się udało znaleźć w tej cenie to tylko używaną, no i na razie jeszcze nie znalazłem - czy to jest wogóle realne? Nowe są najtaniej po około 1500zł.

Czy powyższy mój wybór według Was jest ok? Przeskok w pracy i tak będzie duży, ale szukam najbardziej optymalnego rozwiązania w tym przedziale cenowym.

Dziś jeszcze zacząłem się zastanawiać nad Epixonem 29 RL-RC, ale on ma oś 15mm i musiałbym zmienić w rowerze piastę, czyli do pierwszej wersji muszę dołożyć ponad 300zł.

Jeżdżę głównie po drogach polnych, leśnych - Górny Śląsk i Jura Krakowsko-Częstochowska. Sporadycznie Beskidy.

 

Dzięki za wszelkie opinie.

Adam

Edytowane przez adamm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Reba na pewno jest lepsza niż wszystkie wymienione w pierwszym poście, jednak dziwnym jest jej cena do tak małego przebiegu... o ile jest prawdziwy i z amortyzatorem nic się nie stało.

 

Jeżeli weźmiesz za pobraniem i zastrzeżesz sobie mailowo że w razie niezgodności oferty z opisem będziesz mógł oddać ją wraz z zwrotem kasy to można próbować.

 

Tylko z drugiej strony jeśli jeździsz jedynie po drogach polnych, plus jakieś małe wypady bez szaleństwa, to po co rasowy amortyzator przeznaczony do meczenia na maratonach czy mocniejszych singlach.

 

Wydaje mi się że któryś z powietrzaków wymieniony w pierwszym poście spokojnie Cię zadowoli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po pierwszych rozmowach z Activia, ale tak się rozglądam jeszcze co jest w podobnej cenie z innych marek. Czytałem, że ten Manitou M30 Air, to jest amortyzator OEM z rowerów Cube, odpowiednik Marvel Comp. Ma system MARS, ale nie wiem jakie jeszcze systemy są w nim zwarte. Znalazłem jeszcze coś takiego:

 

 

http://allegro.pl/manitou-marvel-expert-29-29-er-os-9-mm-1i1-8-i5237281033.html

 

Tutaj pisze o systemie Air Asist, wydaje mi się, że jest poniżej MARS, ale z drugiej strony Expert jest powyżej Compa, więc już sam nie wiem. Jak te systemy Manitou (sprężyna stalowa + powietrze) działają na codzień? Amortyzator jest rzeczywiście czulszy na drobne nierówności?  Z moich rozważań chyba odpada RST First, zostaje Epixon, no jest ta Reba (muszę sprawdzić dokładnie potrzebną długość rury sterowej w moim rowerze) no i te Manitou.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...