Skocz do zawartości

[piasty] Standardy mocowania piast do ramy


dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Dotychczas (właściwie nowe jest już ponad rok) mieliśmy 20x110 ale z offsetem dla flanszy mocowania tarczy 15,2mm a boost ma 10,2. Np. RUX suntoura od modeli rocznikowych 2018+ z osią 20 są już pod boost. Stara piasta wejdzie w nowy widelec (potrzebna podkładka pod tarczę + dłuższe śruby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Takie pytanie: czy da się 'zwykłą' piastę szosową 130x9mm przerobić na piastę z 'zakręcaną' osią Thrubolt?

W pierwszym poście tematu jest, że ta oś pasuje do ram do których pasują piasty 135x9, a czy jest taka oś ale do ram typowo szosowych 130x9? I drugie pytanie czy da się taką oś zastosować ze 'zwykłą' piastą pod QR 130x9mm? Np. Takim DT Swiss 340?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niby wystarczy, ale czy to jakiś minimalnych luzów na kole nie spowoduje to trzeba by przetestować. Przecież ośka przed zaciśnięciem ma pewien mały luz w piaście, chociażby po to żeby móc ją rękami wyjąć. No i dla ścigantów raczej słabe rozwiązanie. Łapiesz gumę i szukaj sobie w trawie tulejek po tym jak koło wyciągniesz. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie w Primalu dokładnie takie adaptery na tył. Faktycznie założenie koła w pojedynkę bywa upierdliwe. Luzów nie ma absolutnie żadnych - bardzo pewnie się to wszystko trzyma. Trzeba pamiętać, że linia łańcucha pozostanie standardowa a nie boostowa co przy zastosowaniu korby boost będzie działać co najwyżej średnio. Natomiast stosowanie korby standardowej do boostowej ramy bardzo ograniczy możliwość założenia większego blatu. W Primalu max blat dla linii 50mm (standardowej 1X) to 30T dla linii na 51,8mm (coś pomiędzy standardem a boostem) to 32T.

IMG_20181019_001621.jpg

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio klinet przyniósł kierownicę węgielną z ali żeby mu założyć (bo sam dynamometru nie ma). Jakiś no-name, riser 740mm. Wziąłem tą kierownicę do ręki i śmiech. Dałem mu do porównania węgielnego ritcheya w tych samych wymiarach, który akurat mi się wala po warsztacie. Popatrzył, zajrzał do środka, wrzucił swój nabytek w milczeniu do kubła na odpady i poszedł sobie ;). Zrozumieliśmy się bez słów :). Kierownica była jakieś 50g lżejsza od ritcheya (o 25-30%), jakość wykończenia jakby ktoś na zewnątrz ją heblował i niespecjalnie przejmował się, że musi być w przekroju okrągła (wielokąt nieforemny ;)), w środku po prostu dramat (podejrzewam, że byłby problem z montażem korków nawet).

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy mam takie pytanie: posiadam rower Marin Rift Zone 1 i chce wymienić tylne koło na standard boost 148mm. Oryginalne koło jest 141mm + adaptery na końcach osi a rama jest 148mm na sztywną oś. Kupuję koło na boost 148mm i zastanawia mnie tylko sztywna oś, a w zasadzie jej drugi koniec, czy przy ośkach są dołączone nakrętki do ramy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama jest w standardzie boost a piasta to 141mm + adaptery i skręcana jest ośką qr. Chciałbym złożyć koło w standardzie boost i założyć do tej ramy. Będę musiał dokupić oś thru axle 12x148 i nie wiem czy razem z ośką jest dodawana nakrętka na drugą stronę czy nie. To co teraz jest to zwykła nakrętka pod qr. Jaśniej ?:)

Edytowane przez sznib
Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej sie to kupy nie trzyma.
Ze specyfikacji roweru na stronie wynika że rama jest pod Boost 148x12mm. 
Twierdzisz że masz piastę 141mm qr - czyli że sprzedali Ci rower z kołami które nie pasują do roweru

Oś 148x12mm jest elementem ramy jeżeli nie ma jej w ramie to najlepiej zwrócić się do sprzedawcy/dystrybutora roweru/ramy i tam dokupić oś

Jeżeli jednak rama jest na standard 141mm qr, to piasta 148x12mm nie będzie pasowała do takiej ramy. Chyba że producent stosuje wymienne haki w ramie, to wtedy trzeba by dokupić specjalne haki i oś do ramy

Najlepiej podeśli zdjęcia jak wygląda piasta w rowerze i haki ramy, bo prawdopdobonie mylisz pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a w pierwszym wpisie napisałem, że są adaptery. Nie, nie mylę pojęć, Po prostu się nie rozumiemy. Koło ma piastę 141mm ale oś jest dłuższa (czt. 148mm)  i ma po obu stronach adaptery tak aby koło weszło do ramy pod 148mm ale jest zamykane na zwykły qr. Wyjaśniłeś mi, że muszę się udać do sklepu i za to dziękuję. Zrobie zdjęcia koła i ramy.

Edytowane przez sznib
Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście masz rację. 

Jest tam zapisane że rower ma koła 141mm qr z możliwością adaptacji ramy do 148x12mm. Podeślij i tak foty jak to rozwiązali, bo ciekawe to jest. Przypuszczam że montaż kół będzie niepraktyczny w systemie 141mm qr.

Ze zdjęć które znalazłem niewiele widać, ale przypuszczam że wystarczy jak dokupisz oś. 148x12mm u producenta, ewentualnie spytaj go/zmierz jaki jest skok gwintu w ramie, to wtedy odpowiednią oś DT będziesz mógł kupić. 

Edytowane przez dawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc wygląda to tak:

c9b8f46e521124c8med.jpg

adb50769db15789dmed.jpg

eeae4008345fe127med.jpg

b22f3b17489eef9fmed.jpg

494449c20a93b55bmed.jpg

200c2495ef3c1057med.jpg

W ramie jest gwint. Czy w jego miejsce wkręcam oś ? czy właśnie tam ma być jakaś nakrętka?

Zdjęcia 3 i 4 to te właśnie adaptery czy dystanse, zwał jak zwał a cała ośka ma właśnie 148mm.

Czy z przedostatniego zdjęcia można wypatrzyć jaki jest gwint ? tzn jego szerokość. Ośki DT mają 1.0 lub 1.5 lub 2.0 chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na standard x12 booat. Gwint M12x1, długość gwintu 15mm, długość osi 168,5mm. Upewnij się mierząc skok gwintu.

Teraz, Dokumosa napisał:

Mi to wygląda na standard x12 boost. Gwint M12x1, długość gwintu 15mm, długość osi 168,5mm. Upewnij się mierząc skok gwintu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj bo pisałem o M12x1 (czyli skok 1mm) i to jest standard x12 boost - i tam jest łeb śruby stożkowy (ew. odpowiednia podkładka). I szczerze powiedziawszy nie kojarzę standardu ze skokiem 1,5mm i łbem stożkowym a chyba taki powinien być u Ciebie chyba, że źle widzę ze zdjęć. Đno otworu gdzie wchodzi śruba jest płaskie czy stożkowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...