Skocz do zawartości

[piasty] Standardy mocowania piast do ramy


dawid

Rekomendowane odpowiedzi

moja piasta Szymano FH-M530 zachrobotała - is ded. Czy nowa FH-T610 będzie dobrym zamiennikiem ?

rower KTM Teramo14r rozmiar 56, obręcze Mavic opony Conti AT Ride 622 40. osprzęt XT.

czy lepiej kupić nowe koło z kasetą ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

oczywiście ze mierzyłem z kołem - suma summarum 5mm , zastosowałem naprostsze wyjscie , ośka DT swiss +2 podkładki od strony dźwigni ( jakby skracają oś o te 55mm ) i wszystko gra , jak kiedyś się uda to nagwintuję i będzie bardziej lepiej.  

Pozdr

A tą oś co za długa o 3mm to z kołem w ramie przymierzales?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to drogie, endcapy kosztują około 25zł

musisz jedynie ustalić czy masz piastę w wersji v1, z gładką powierzchnią gdzie endcapy są wciskane, czy v2 z gwintem gdzie endcapy są wkręcane

Jak również piasty 6 śrub jak i CenterLock maja różne endcapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko czy szukać takich adapterów do 711 konkretnie czy np. 771 też podejdzie jak te w założeniu, że są wciskane i analogicznie jak są wkręcane(nie mam tej piasty jeszcze w rękach fizycznie)

 

http://allegro.pl/kapsle-piasty-przod-novatec-d771sb-v2-red-15mm-i6275636793.html#imglayer

 

Czy zupełnie czegoś innego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam problem z tylną, a konkretnie odkręcaniem/przekręcaniem samozamykacza o 2-3 mm na ok 30-40 km jazdy ostrej w terenie. Z taką samą osią z przodu tylko 15x100 nie mam żadnych problemów.

A coś zamiast 12x142 RS Maxke Lite z szybkozamykaczem ale bardziej niezawodnego? I może tańszego?

A jak z sila dokrecania bananabike? Nue ma z tym problemów? Imbus 6 to można trochę przesadzić:-)

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że większość zamienników Maxla powstała właśnie po to aby się szybkozamykacza pozbyć. Co do momentów to na przód o ile pamiętam jest to 10nm ale musiałbym sprawdzić i nie wiem jak ma się to do tyłu. Najlepiej napisz albo zadzwoń do nich.

Edytowane przez dran2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

aaa, źle odczytałem model Twojej piasty, myślałem że chodziło o d771. Z d711 raczej będzie ciężko przerobić na 15mm

Czy można gdzieś dostać ośkę a właściwie tulejkę dystansową, która jest między łożyskami w 771? Nigdzie nie mogę jej namierzyć. Zamierzam przerobić 711 na 15 mm czyli wywalić oryginalną ośkę z 711 i wsadzić tę tulejkę z 771 plus adaptery z 771.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/nowy-komplet-kol-dt-swiss-xlc-evo-26-os15-12mm-i5740769032.html

 

To są te koła. Jakbyś mi podał dokładnie jakie adaptery mam kupic na przod i tył byłbym bardzo wdzięczny.

z przodu możesz zastosować taki adapter

https://daveo.pl/adatper_15mm%3E9mm_qr-1065i

Z tyłu niestety wydaje mi się że nic nie da się zrobić, nie widziałem nigdzie osi do tych piast. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W pierwszym poście była fajna informacja nt. zakładania 135 na 130, a ja mam problem odwrotny. Chcę kupić kółka dt swiss 466d. W sklepie opisują że tam jest OLD = 130mm (dziwnie jak na koła MTB) a ja obecne koła mam 135mm. Podobno lekkie są i nie ma w tej cenie chyba niczego lepszego. Można założyć jakieś podkładki czy gra niewarta świeczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...