Skocz do zawartości

[piasty] Standardy mocowania piast do ramy


dawid

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, potrzebuję waszej pomocy z doborem sztywnej osi, bo już całkiem zgłupiałem... Od początku:
Mam Treka Procaliber 8 2018, standard 12x148 boost, na oryginalnej osi jest wymiar 174 mm, szukam czegoś "Stealth" na inbus, ale nawet na stronie Treka nie ma odpowiedniej osi, gdyż u nich 12x148 174 mm ma gwint 1.0, a w moim rowerze jest 1,75. Mieszkam w DE, przekopałem Amazon, Ebay, lokalny rynek i nic, oczywiście podeszłaby oś 174,5 mm, ale ta znowu jest w standardzie 142.
Może mi ktoś wyprostować moje ścieżki!?
Dzięki.

Edytowane przez Semtex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz prostuje twoję ściezki:

https://pl.aliexpress.com/item/1005002268971048.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5def5c0ftotQYy

Po 2 tygodniach przyszło, kosztuje grosze, jakośc wykonania bez zarzutu. Lżejsza od RS o 30 g. No i jest obrazek z wymiarami jak krowie na rowie :)

Edytowane przez wkg
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wkg Cześć, dzięki za odpowiedź, widziałem to już na lokalnym rynku zainteresuję się. Z tym, że może ja sobie niepotrzebnie wszystko komplikuje, jeżeli dobrze wszystko zrozumiałem, to oś 142 powinna pasować do 148 o ile reszta parametrów zostanie zachowana?

Edytowane przez Semtex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Semtex napisał:

@wkg Cześć, dzięki za odpowiedź, widziałem to już na lokalnym rynku zainteresuję się. Z tym, że może ja sobie niepotrzebnie wszystko komplikuje, jeżeli dobrze wszystko zrozumiałem, to oś 142 powinna pasować do 148 o ile reszta parametrów zostanie zachowana?

Na oryginalnej osi chyba powinieneś mieć wszytkie parametry wypisane - szukaj o takich samych. 

Zrób i wstaw fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slavi napisał:

Na oryginalnej osi chyba powinieneś mieć wszytkie parametry wypisane

Przecież ja nie mam problemu z parametrami, te podałem w poście, problem jest z dostępnością osiek o tych parametrach :P Plus zamieszanie ze standardami 142/148 ;)

@wkg

I o to mi chodziło, dzięki, bo wydaje mi się, że 174mm w 142 jest równe 174 mm w 148, oczywiście jeszcze skok i długość gwintu, ale to akurat mam wszytko pod kontrolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slavi dzięki, ale ja na Allegro kupić nie mogę, mam zaparkowaną identyczną na stronie w Niemczech, to dodatkowo potwierdza, że moje przypuszczenie jest prawidłowe i mogę sobie ją spokojnie kupić. W całej sytuacji największą konsternację wywołuje to zamieszanie, gdzie wszyscy podają "sztywna oś 12x142 lub 12x148" a nikt nie podaje, że mogą one pasować naprzemiennie. Dzięki wam za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam mam pytanko, moje obecne piasty to author xenon disc rower author traction 29 chciałbym rower troszkę usztywnić  i czy do tych piast mogę kupić zaciski dt Swiss 9mm na przód i 10 mm na tył    czy coś przy tych miastach muszę przerabiać  i czy to w ogóle ma sens ?

Edytowane przez Gaban80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę placebo i lepsze samopoczucie napędzone marketingiem. Rzecz jasna jak ktoś już się naciął to będzie pisał raczej w superlatywach. Przeszło przez moje ręce ze 3 rowery z takim wynalazkiem - dla mnie w porównaniu z TA kompletnie żadnej zmiany. Ważę w okolicach 100kg więc pewne wymagania mam.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo większość osób pisze, że właśnie problem ocierania tarcz po zastosowaniu zacisków rws się kończy nawet jakieś filmy na YouTube na ten temat są czyżby wszyscy opłacani przez  Swiss dt...🤔

20 minut temu, Gaban80 napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...