Skocz do zawartości

[rower] FS 29er do XC do 7k?


xchaotic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

interesuje mnie rower z pelnym zawieszeniem, do rekreacyjnej jazdy przelajowej.

Tereny wokol sa plaskie, lasy i piachy, wiec nie musi by mega wielki skok, ale zalezy mi zeby dobrze wybieral nawet drobne nierownosci, korzenie itd

Kiedys mialem rower all mountain, skok 140mm i jezdzilo mi sie super, nawet po asfalcie (jadac pod gore wlaczalem redukcje przeplywu oleju na obu amorkach)

Chce tez zeby rower byl sztywny na boki i mial hamulce hydrauliczne.

Jesli chodzi o budzet, to wolalbym jak najtaniej, bo bede jezdzil nieduzo i raczej rekreacyjnie, ale jestem realista, jesli chodzi o powyzsze wymagania.

Rozmiar ramy XL (wzrost 196cm)

Najchetniej kupilbym jakis model z 2013, 204 roku w przecenie, ale chetnie obejrze tez jakies propozycje rowerow uzywanych.

 

Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

poszukaj sobie po sklepach w necie. Wiesz co chcesz, dobierz rozmiar. Do 7k raczej wszystko spełni Twoje wymagania i będą to dwa amorki wyższej klasy. Jedyne co mi się wydaje, że 140mm skoku na przełaj to za dużo, tym bardziej, że jeździsz rekreacyjnie. Myślę, ze 100-120mm to max a w pełni Cie zadowoli. Szczególnie, że większość amorów jest z regulacją skoku więc będziesz zawsze mógł sobie dopasować do potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objezdzalem w ostanim czasie Canyony i Scotty na dniach testowych, mogles uzywac do oporu. Najwieksze wrażenie zrobil na mnie Scott Genius serii 900, dokladnie jezdzilem na 910. NA codzień mam HT 29, ale jakosc pokonywania przeszkod, wygoda i jednak odrobina zacietosci XC zrobilo na mnie najwieksze wrazenie, podjezdzalem na nim pod gorki XC. Manetka blokujaca amor i damper jednoczesnie to mistrzostwo swiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ramę Niner Rip 9 (115mm) XL na sprzedaż.

Idealny sprzęt do toczenia się po wszystkim dla dużego faceta. Bardzo sztywna.

Do tego trochę gratów, kierownice, sztyce, stery, przerzutki itp.

W zasadzie bez kół i amorka cały rower.

Edytowane przez leo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...