Skocz do zawartości

[kamera] Jak zrobić druciarskie GoPro ze smartfona


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Forum,

postanowiłem podzielić się ze światem moją konstrukcją mocowania, czy też może pokrowca na telefon, umożliwiającego nagrywanie filmów z jazdy. Konstrukcja jest absolutnie druciarska, ale przeszła już ze 2 godziny intensywnych testów i sprawuje się świetnie :)

 

Założenie: zrobić coś, żeby dało się pewnie przymocować telefon w dowolne miejsce celem nagrywania, z możliwością szybkiego uruchomienia i zatrzymania filmowania. Dobrze byłoby, gdyby w razie upadku chroniło urządzenie przed uszkodzeniem.

 

Udało się niemal w 100%!

Może najpierw zachęta, czy w ogóle warto - próbka bardziej udanych nagrań:

 

z ramy w przód

z kasku

spod siodła w przód

spod kierownicy w tył

 

Telefon to Huawei Y550-L01, o taki.

 

A tak oto się prezentuje owo mocowanie telefonu "Goł Proł":

80351468129855422454_thumb.jpg 76387588469048976343_thumb.jpg 69387978369048727997_thumb.jpg 61859313649094025456_thumb.jpg 98452734273930081380_thumb.jpg

 

Substraty potrzebne do stworzenia pokrowca:

- tektura falista,

- taśma klejąca,

- kawałek gąbki,

- opcjonalnie arkusz papieru samoprzylepnego.

 

Do montażu pokrowca z telefonem posłużyły troki z plecaka turystycznego. Możliwe iż rzepy spisały by się podobnie, ale troki są wytrzymalsze i można je ciaśniej zaciągnąć.

 

Co do wykonania to filozofii nie ma, po prostu trzeba zrobić z tektury dość ciasne etui, ważne żeby było dobrze dopasowane. Oczywiście dziura na kamerę i ewentualnie mikrofon :) U dołu warto umieścić pasek gąbki i wykonać otwór, żeby łatwo było wysunąć telefon. Etui ma być możliwie sztywne, jak mamy zbyt miękką tekturę to wzmocnijmy czymś konstrukcję. To wszystko! Ja jeszcze wydrukowałem sobie na papierze naklejkowym motyw kamuflażu, żeby etui wyglądało nieco mniej obleśnie. Dorobiłem sobie jeszcze z tektury taką kształtkę, poprawiającą kąt kamery przy mocowaniu do kasku - na zdjęciu powyżej widać, że kamerka patrzy za bardzo w dół. Przednia ścianka etui jest dłuższa niż tylna, żeby ułatwić wyjmowanie. Niestety, nadal bywa że męczę się kilka sekund z wyjęciem telefonu, ale zawsze można filmik przyciąć.

Fotki z tworzenia:

39683586687515263910_thumb.jpg 99707803125471873032_thumb.jpg

Z druciarskim pozdrowieniem,

djzatorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A co do zdjecia jak wyzej to np śmieszą mnie te uchwyty do telefonów idento jak do auta tylko z uchwytem na rurke,przeciez tam jest z 20cm od telefonu do kierownicy,po drugie jest to sam kruchy,cienki plastik. Wiadomo im dalej od mocowania,tym większe drgania,mi 2 mocowania od standardowych chińskich kamer pękły,jakies 5cm od kierownicy... Niby gruby porządny plastik a jednak,kostka brukowa oraz drogi polne ( w obu przypadkach pekla częśc ktora łączyła oba mocowania(kamera-uchwyt)

 

Obecnie w swojj kamerze mam przerobiony uchwyt od takiego pokrowca z lidla co go mozna bylo na kierownicy zamontowac,szkoda ze takie slabe sprezyny mial,ze jak byl zamontowany sam sie prawie kręcił do okoła,sprezyny w dlugopisach lepsze montuja. Troszke nagrzewania,robienia dziurki,wtopilem srubke dokręciłem kamere,i przetrwalo więcej,zero drgań,na orginalnych mocowaniach kamera doslownie latała ,taki słaby był ten plastik......

 

 

Lepiej wydac 100zl na kamere niz 1000 na nowego smartfona :D

Bo jak kamera spada w obudowie to nic jej nie jest,a telefon raczej juz nie bedzie działał ,przy predkosci 50km i paru odbiciach od bruku :D

 

Edytowane przez llancer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, ja właśnie stworzyłem ze śmieci moje tekturowe cudo żeby się pobawić, popróbować, przetestować... Nie wydając przy tym pieniędzy (wszystkie materiały miałem) :) Można równie dobrze kupić tanie mocowanie. Gleba z telefonem na ramie raz się zdarzyła, sprzęt nie ucierpiał :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...