Skocz do zawartości

[blog enduro MTB] 1Enduro.pl


Wooyek

Rekomendowane odpowiedzi


 

Poza Rose na dużym kole, testuję aktualnie jeszcze jeden rower - na jeszcze większym kole ;) Oto Kross Grist 2.0, czyli smakowita nowinka na ten sezon dla miłośników sztywnego tyłu w nowoczesnym wydaniu:

 


 

kross-grist-2-0-2017-64-800x532.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oto Kross Grist 2.0, czyli smakowita nowinka na ten sezon dla miłośników sztywnego tyłu w nowoczesnym wydaniu:

 

B)  

 

Jak pamiętasz Wojtek bazgroliłem wcześniej na temat tego roweru. Interesowała mnie rama. W międzyczasie wyszła absolutnie " nowa " rama   :wub: ze stajni innego bardzo fajnego Polskiego !!! producenta. NOWOŚĆ !!! :thumbsup:  

No i dałem sobie spokój z Krossem. Miałem dzwonić w tamtym tygodniu za tą ramą. Byłem już " powiedzmy " umówiony na rozmowę. Nawet już nie zawracam sobie głowy czy by sprzedały czy nie samą ramę.  

Sorry Kross ...   :D

 

Będziesz testował NS Bikes Snabb Plus 1   ;)  

Na razie " powiedzmy branża "  nalega żebym poczekał z zakupem ramy... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 
Poza Rose na dużym kole, testuję aktualnie jeszcze jeden rower - na jeszcze większym kole ;) Oto Kross Grist 2.0, czyli smakowita nowinka na ten sezon dla miłośników sztywnego tyłu w nowoczesnym wydaniu:
 
 

 

Podoba mi się, czekam na dalsze relacje! Nie rozumiem tylko Twojej niechęci do przedniej, dwublatowej zmieniarki - z mojego punktu widzenia uchwyt na nią w Krossie to spory plus.

 

Nie każdy jest fanem napędów 1x11. Zwłaszcza jeśli idzie o szerokie zastosowania od maratonów po enduro, to uniwersalności 2x10 nic nie pobije. W sumie to jest jedyna rzecz, jaka by poważnie przeszkadzała w doraźnym ściganiu się na górskich maratonach na Griście (no może opony by się jeszcze przydało wymienić). Ja z niecierpliwością czekam, aż producenci hardtaili o progresywnej geo wrócą do przednich zmieniarek - wtedy poważnie rozważę odchudzenie portfela ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak pamiętasz Wojtek

Drogi Piotrku, mam dla Ciebie Pro Tip: pod avatarem części użytkowników znajduje się imię - jeśli chcesz się zwracać po imieniu, warto je w ten sposób sprawdzić ;)

 

 

 

Nie rozumiem tylko Twojej niechęci do przedniej, dwublatowej zmieniarki - z mojego punktu widzenia uchwyt na nią w Krossie to spory plus.

Nie podoba mi się, że mocowanie szpeci rower, który sprzedawany jest z napędem 1x11. Zwłaszcza, że w Moonie Kross pokazał, że da się to elegancko rozwiązać stosując odkręcany adapter:

kross-moon-2-0-56-768x511.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja pier..... @Myszator, masz szacun w branży  

 

W sumie nie wiem o co chodzi. To znaczy co miał znaczyć ten Twój post :thumbsup: 

Napiszę tak...

 

Kuple zaproponowali mi konkurencyjne ramy... również pod koła 27.5 +  Jednak NS Bikes najbardziej mi się podoba. 

 

Trochę kogoś poniosło żeby wywalić taką cenę ramy NS BIKES. Jak zapewne wiesz rama kosztuje prawie 7.000 zł.

Nie chodzi mi o kasę, bo ramę mogę kupić dzisiaj, jutro, w następnym tygodniu, w następnym miesiącu. 

Chodzi o to że chyba szukają chyba frajerów...bo nowość !!! 27.5 + 

Ja rozumiem że ramy amortyzowane są droższe od sztywnych, ale trochę przesadzają z ceną.

 

P.S 

 

Mam nadzieję że w tym tygodniu skończę  Dartmoora Horneta 27.5 +  ( Czekam jeszcze na parę części. )

A tak chciałem złożyć rower przed Świętami.  

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

Dzisiejszy wpis otwiera cykl poświęcony oponom w enduro - każdy czytelnik forum wie, że nie jest to prosty temat... W sumie poradnik będzie składał się z co najmniej 5 części. Zapraszam do pierwszej:

 


 

opony-enduro-mtb-11-800x532.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie ciekawi jaka jest "wartość dodana" gdybym kupił sobie taką ramę od Speca za 16K. Co dostanę w zamian i czym wybitnym się ta rama różni od porządnie zrobionej masówki?? Przelecę bez zająknięcia z Baraniej do Wisły?? Jak mi nawali ten cudowny hiper z wodotryskiem damper Ohlinsa, który zresztą fabrycznie może być zj...ny to dadzą mi w parę dni nowy?? Dadzą rower zastępczy bym nie tracił wymarzonego urlopu?? Jeśli tak to się zastanowię. Posądzam jednak, że nie więc podziękuję za wydawanie tyle kasy tylko dlatego, że coś jest ekskluzywne tylko z powodu ceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie podobnie bo sprzęt audio za grubą kasę ma tą wartość dodaną - jakość dzwięku. A tutaj mamy na ten przykład spuszczanie się nad ramą co to robią ludzie od DH. Niby przez to ma być super bo projektanci czy inżynierowie Treka, Santy czy innego Gianta to debile. Ci nie potrafią zrobić fulla "bez kompromisowego". Potem jaranie się kształtami i materiałem rodem z NASA. Czyli wystarczy zrobić ostrzejsze, fikuśne kształty i już krzyczeć za to kasę. Gdzie indziej bełkot jakoby jedna z tych super ram potrafiła dużo więcej od innych bo tamte są mniej stabilne a w ogóle potrafią "wystrzelić" rowerzystę w powietrze. Czyli za tym stoi ta "imponująca inżynieria". Czyli dla mnie kompletny bełkot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to... Z pewnością to:

http://www.sklep.megahz.com.pl/shunyata-research-dark-field-v2-podstawki-pod-kable.html

Zmieni jakość dźwięku diametralnie ;) 

 

Dla mnie to nic jak rowerowa biżuteria - no ale, trzeba jakoś ludzi przekonać, że te drogie błyskotki czymś przewyższają Treka, Scotta czy Gianta prócz ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...