Skocz do zawartości

[blog enduro MTB] 1Enduro.pl


Wooyek

Rekomendowane odpowiedzi

A eksploracja rumuńskiego parku narodowego? Jeśli ktoś "też by chciał", ale powstrzymuje go brak GPX-a i średniej prędkości - to sorry, ale to się nie uda. To nie jest wyjazd dla takich osób. Byłoby wręcz nieodpowiedzialne z mojej strony, gdybym sugerował coś innego. A tak właśnie działa sprowadzenie trasy do kilku mizernie wyglądających liczb. Ten artykuł ma po prostu inny cel, niż zwykła relacja - i liczby nijak się w ten cel nie wpisują.

 

Proszę Cię - zdefiniuj cel tego artykułu. Mam oczywiście swoje wyobrażenie, ale jestem ciekaw Twojego - jako autora 1enduro.

 

Rozróżnijmy dwie rzeczy. Taka relacja może się podobać lub nie i tu każdy może mieć swoją ocenę. Ustaliliśmy, że mamy różne. A właściwie częściowo różne, bo mi też się dobrze to czyta, są fajne zdjęcia, ale mam niedosyt z powodu braku informacji. W mojej ocenie one nie zabiłby tej relacji, chyba że by się okazało, że chłopaki opisali super epicką przygodę, a na w załączniku byłyby gpx-y z zapisem 3 godzin chodzenia z rowerem na ramieniu w pierwszym dniu i po 2 godziny jazdy późnym popołudniem po zaleczeniu kaca w dniach następnych. Byłby po prostu duży dysonans między pociągającym opisem a nieatrakcyjną rzeczywistością.

 

Druga rzecz, to kwestionowanie przez Ciebie użyteczności takich danych. Tu trudno się zgodzić. Wiadomo, że jak ktoś chce, to pojedzie też bez gpxa. Ale mając go, mógłby lepiej zaplanować swój wypad i uniknąć błędów poprzedników. Wiadomo, że to nie jest gotowy przepis na wycieczkę. Przynajmniej dla mnie to jest oczywiste. Ale kwestionowanie użyteczności danych to już zaprzeczanie faktom.

 

Na koniec link do strony z relacjami, którą bardzo lubię i na pewno wiele osób zna: http://www.solar.blurp.org/galeria_rowerowa.html

Każda relacja zaczyna się od kilometrażu, średniej prędkości i ilości przewyższeń. Są też zapisane ślady. Można od razu ocenić czy taka zabawa jest w zasięgu własnych możliwości. Można się zainspirować i ułożyć własną pętlę korzystając z cudzych doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię - zdefiniuj cel tego artykułu. Mam oczywiście swoje wyobrażenie, ale jestem ciekaw Twojego - jako autora 1enduro.

 

Celem jest: zainspirowanie do górskiej eksploracji nieznanych miejsc.

Celem nie jest: zachęcenie do odwiedzenia Retezat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam, fajnie się czyta.

Popieram Wujka, przy tego typu wyprawie ilość i jakość cyferek mija się z celem.

Popieram Marcinusza - te cyfry są potrzebne, choćby przy chęci powtórzenia wyprawy, zbadania jej realności w kontekście własnych sił.

Zaznaczam, nie byłem w składzie ekipy, ale podobne rzeczy robiłem.Do rzeczy.

Pojechała ekipa, która obrobiła jak się dało jakiś rejon. Ja nie odniosłem wrażenia, że walili w kocioł i  dlatego mało zrobili, ale jestem pewien, że dlatego mało zrobili, iż przerósł ich teren. Wydaje mi się, że jakby wkleili, że zrobili powiedzmy w 1 dniu około 20 km, ze średnią 5-7 km/h to wtedy zaczął by się pewnie straszny hejt. W tym kontekście popieram Wujka - cyfry są bez sensu, są ludzie dla których liczy się przygoda nie cyfry, ale..... Zapatrzeni ludzi w artykule w zdjęcia pełne dynamiki /zjazdy/, poetyckie pejzaże, postanawiają - jadę. Jeżeli tego nie robili, nie pojmują, że to jak rok chodzić z dziewczyną dla krótkiego numerku.Rok dreptania, dla tej chwili?? No fakt jedziesz w dzikie góry, dymasz z buta pod górę.Dymasz.., wiesz co to jest w terenie bez szlaku?? To walka z powalonymi drzewami, to walka z zaroślami, to potoki, kamorce wielkości małego fiata i wszystko ze złomem, który uwiera cię w każdym momencie aż dochodzisz do wniosku po chooy mi ten złom.

Jest i szczyt!! Epickie foty i widoki, zaczynamy zjazd, pół biedy jak jest jaki taki, gorzej jak znów zaczynasz walczyć z przyroda, walczysz i się poddajesz. Z mojego skromnego punktu widzenia, dlatego właśnie przydałby się track i cyfry, aby ci co się nie czują na siłach wiedzieli w jakie szambo się pchają. Czasem z całej "epickiej" wyprawy masz godzinę świetnej zabawy, co pisał Beskid na grube godziny bólu i  potu.

Więc zanim pojedziesz szanowny człowieku, zastanów się co robisz w naszych górach, spróbuj podejść na jakieś klasyki poza szlakiem - Babia, Pilsko,Barania, zobacz czy boli i wtedy komentuj.

Mnie osobiście drażnią czasem relacje zwłaszcza te w zachodnich pismach, jak jeszcze panowie są dostarczeni wypoczęci na miejsce i zaczynają swoja przygodę będąc foceni przez wynajętych  aparaciarzy. Potem zwykły siepacz z fabryki jedzie i zastanawia się - what the F**k!?

Tu przynajmniej byli sami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystko zostało już powiedziane. Ja tylko nie kupuję argumentu, że nie damy cyferek bo ciemny lud zagryzie z nienawiści. Kto chce, to i tak zagryzie, choćby za kolorową koszulę... Kto bawi się czasem w eksplorację, wie że kilometrów robi się tyle, ile teren i warunki pozwolą.

 

Nie trawię też łączenia ciężkich alkoholi z ambitną turystyką. Może dlatego jestem skłonny przypuszczać, że chłopaki wstydzą się cyferek z powodu bimbrowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

Zapytaj na forum o tanie oświetlenie na night-ride'y i prędzej czy później Convoy S2+ wypłynie. Tak też rok temu kupiłem swoją pierwszą latarkę... a potem drugą. I teraz zebrałem te doświadczenia w poradniku - bo każdy właściciel tej latarki wie, że na pierwszy rzut oka jej kupienie nie jest takie proste ;)

 


 

convoy-s2-plus-33-800x534.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiecie co może być lepszego od Convoya?     2 Convoye
 

Zdecydowanie! :D

 

 

 

Całkiem fajny patent z tą opaską silikonową, czy latarka nie łapie w niej luzów pod wpływem temperatury na 100% mocy ?

Opaska jest bardzo rozciągliwa, trzeba się trochę posiłować przy zakładaniu - więc jest ciasno dociśnięta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

Ja wiem, że publikowanie na forum rzeczy, które są nowe i powiązane z trendami i marketingiem, to proszenie się o cyfrowego guza ;) ale gdyby kogoś interesowało moje podsumowanie trendów w MTB (i nie tylko) po tegorocznych targach, to na blogu właśnie opublikowałem artykuł, który ukazał się w poprzednim numerze magazynu Bike :)

 


 

trendy-mtb-2017-10-1200x797.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

Odpowiedź wydaje się oczywista, ale jak widać po komentarzach na blogu, nie dla każdego ;) W ramach współpracy z Dartmoorem rozważyłem wszelkie za i przeciwy samodzielnego składania. Rozpisałem też, ile by kosztowało złożenie dwóch modeli, które w tym roku przetestuję.

 

czy-oplaca-sie-skladac-rower-1200x817.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

Miałem pewien problem z tą relacją, bo z jednej strony, zawody nie spełniły moich oczekiwań, a z drugiej - świetnie się na nich bawiłem. Dlaczego? Krótki opis moich wrażeń znajdziecie na blogu:

 


 

fat-bike-race-gory-stolowe-2017-28.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy wpis: Hajlajtsy: Monteria Fat Bike Race Góry Stołowe 2017

 

Zrób test opon zimowych z kolcami, do tych rowerków...

 

giphy.gif

 

Fatbajki  ( Tutaj są dostępne rozmiary 3.00 / 3.80 / i chyba 4.80 już nie pamiętam ) Mam zdjęcie, tylko pożyczyłem szczura przenośnego  :D  i nie mogę teraz obczaić.

27.5 +   Widziałem tutaj że chyba jest dostępny rozmiar 27.5 x 2.60  ( Tylko nie pamiętam, czy właśnie to ten rozmiar, możliwe że może być większy rozmiar, bo na tym samym szczurze przenośnym mam zdjęcie. )

 

A także...

 

Test / Porównanie... dwóch rowerów. Dartmoor Primal 27.5 + (2017) Dartmoor Hornet 27.5 + (2017)  :D  czy się boisz, że Tobie nie dadzą na testy nowego Dartmoora...  Dartmoor Hornet 27.5 ( 2017 ) 

Pewnie i tak nie odpisze, bo się boi  ;)

 

:033:

I dlaczego mam kur..  :blink:  w avatarze " Amator "  ( Świeżak było fajne  :thumbsup: ) Panie Moderator masz zmienić !!! na " Świeżak " ...   :starwars:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj archiwa bloga ;) (a jeszcze lepiej - tego forum)

Fatbike

Plus

 

Primala 2017 kończę właśnie testować. Czy będę miał możliwość porównania z Hornetem - trudno powiedzieć... Ale na pewno oba pojawią się w podsumowaniu testu, które pojawi się w najbliższych tygodniach ;)

 

 

PS. Czy potrafisz wyrazić swoje myśli bez uciekania się do gifów w każdym poście...? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primala 2017 kończę właśnie testować. Czy będę miał możliwość porównania z Hornetem - trudno powiedzieć... Ale na pewno oba pojawią się w podsumowaniu testu, które pojawi się w najbliższych tygodniach

 

Czyli coś tam pewnie naskrobiesz. 

 

Fajnie... Tak właśnie wyrażam swoje myśli ( Bardzo się cieszę )    :D ...  

 

giphy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można być "dziecięciem Neostrady" ale jak jesteś proszony przez nie jedną osobę by czegoś nie robić a robisz nadal to już podpada pod ociężałość umysłową względnie złośliwość. Niepotrzebne skreślić. I po jakiemu to jest, że dostaje się bana za żle założony temat a za takie zaśmiecanie forum zupełnie nic. Jak ktoś taki ma się nauczyć rozumu?? Panowie Moderatorzy śpią, wyjechali na narty, ... czy coś w stylu "na władzę nie poradzę" bo pojawił się nawet tryb rozkazujący??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszator, dołączam się do prośby o nie wrzucanie gifów częściej niż raz na 10 postów. Będziesz tak uprzejmy?

 

Da się zrobić Szefuniu.  :thumbsup:

 

Ja wiem że jakoś nie Lubicie tych gifów na forum. Jednak jest taka opcja na forum, to wrzucam. A to dlatego że w ten sposób wyrażam swoje zadowolenie. 

Bo dla mnie gif jest więcej warty niż bazgroły. No chyba że to będą bazgroły na temat, a nie bazgroły. To znaczy bazgroły, które są tylko bazgrołami. 

 

Pozdro  :)

 

P.S. 

 

Wooyek   :thumbsup: obiecał nabazgrolić na temat nowego Dartmoora Horneta 27.5 (2017)  

 

Niech nie zapomni tyż  :D  zdjęć wkleić Dartmoora Horneta 27.5 + (2017)   :thumbsup: ...

 

Ile jest miejsca ( góra / dół ) w tylnym trójkącie gdy założymy opony w maksymalnym rozmiarze 27.5 x 3.00 

Jaki jest " przekrok "  w stosunku do Primala 27.5 + (Niech wsiądzie na rower jeden i drugi, i pokaże ) 

Niech pokażę zdjęcie " bokiem " równocześnie dwa rowery. Zobaczy się jak wygląda sytuacja względem Primala 27.5 +   :033:

 

:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie... Tak właśnie wyrażam swoje myśli

 

No to trochę smutne... Kiedy cofniejsz się do czasów hieroglifów malowanych na ścianach jaskini? Jak rozmawiasz z ekspedientką w sklepie, to też jej na smartfonie gify wyświetlasz po każdym wypowiedzianym zdaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozmawiasz z ekspedientką w sklepie, to też jej na smartfonie gify wyświetlasz po każdym wypowiedzianym zdaniu?

 

Nooooo nie :thumbsup:

 

Zapytaj się Janka  :thumbsup: ...Świra  :D  czy ma zamiar wprowadzać koła na prostych szprychach... Boost (  148x12 / 110x15 )

I nie Boost  :P  czyli (142x12 / 100x15 ? ) (chyba sto na piętnaście)  bo już mi się zapomniało jaka jest szerokość z przodu.

I dlaczego nie zastosował z tyłu w Hornecie 27.5 (2017) piasty Boost 148x12. Bo z przodu jak pamiętam jest zastosowany amor w standardzie Boost.

W tamtym roku ( grudzień 2016 ) gadałem z Darkiem " Dartmoor " i mówił że nie ma w ofercie takich kół.

Ma jakieś plany, Janek na ten rok z piastami na proste szprychy...  B)

 

Dotyczy wyżej wpisanego postu... To znaczy ile jest miejsca w tylnym trójkącie Dartmoor Hornet 27.5 (2017) gdy założymy opony 27.5 x 2.60 / 27.5 x 2.80 / 27.5 x 3.00  ( Te ostanie opony wejdą ? )   

 

 

B) Pewnie nie odpisze, bo się boi  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...