Skocz do zawartości

[blog enduro MTB] 1Enduro.pl


Wooyek

Rekomendowane odpowiedzi

Taa... Bloger, który smuci się, bo wywołał emocje

Akurat ta część jest inspirująca :) Smutniejsze jest to, o czym za chwilę...

 

...to natomiast mi się nie podoba. Wiem, że to niepopularna opinia, ale moim zdaniem autorzy powinni z nieco większym, hmm..., szacunkiem?, podchodzić do swoich czytelników (i nie mam tu na myśli jedynie blogerów).   Co innego, gdyby beskid Cię obraził, ale nie zrobił tego. Beskid ma taki a nie inny sposób wyrażania opinii

Mogę traktować z szacunkiem, ale wolę z wzajemnością. Więc też nie obrażam, ale nie toleruję takiego "sposobu wyrażania opinii". Bycie "autorem" nie zabiera mi tego prawa - w internecie wszyscy jesteśmy autorami. Jeśli wkłada się czas, serce i pracę, żeby stworzyć coś fajnego, a ktoś inny nazywa to "stekiem bzdur" i "kompletnym bełkotem", to owszem, ma do tego pełne prawo, ale niech nie oczkuję, że będę go za to "lizał po jajach", że posłużę się jednym z określeń Beskida.

 

przedstawiona przez Ciebie siódemka to wykwit czystego marketingu

A zauważyłeś, żebym był dystrybutorem tych marek? Albo jakkolwiek z nimi współpracował? Albo wypatrzyłeś linki afiliacyjne w tekście, na których zarobię 1,50 zł, jak ktoś kliknie i zamówi ARBR-a? No właśnie... To jest właśnie ta smutna część: że nie można już się publicznie zajarać na odjechane, bezsensownie drogie rowery, bez narażania się na takie cuda... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Fawlty, dnia 08 Maj 2017 - 12:52 PM, napisał: przedstawiona przez Ciebie siódemka to wykwit czystego marketingu

 

A zauważyłeś, żebym był dystrybutorem tych marek? Albo jakkolwiek z nimi współpracował? Albo wypatrzyłeś linki afiliacyjne w tekście, na których zarobię 1,50 zł, jak ktoś kliknie i zamówi ARBR-a? No właśnie... To jest właśnie ta smutna część: że nie można już się publicznie zajarać na odjechane, bezsensownie drogie rowery, bez narażania się na takie cuda...

 

 

Tzn. sugerujesz, że ja Ci zarzucam, że wciskasz nam te rowery? 

 

Po pierwsze cytujesz wyrwany z kontekstu fragment mojej wypowiedzi (nie wiem po co... pewnie przez pomyłkę) - odnoszę się do opinii beskida. 

 

Po drugie - pisząc o tych rowerach "wykwit marketingu" miałem na myśli kreowanie przez producentów rowerów dóbr luksusowych. To jest działanie marketingowe. 

 

pzdr

Fawlty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie dziwi Wasze oburzenie. Czy reagujecie tak samo alergicznie, jak czytacie o super-samochodach, których z góry wiadomo nigdy nie kupicie? Jakoś jaranie się Ferrari czy innym Rollsem nie jest złe, ale jaraniem się rowerem już nie jest fajne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przepraszam,ale czy ktoś może mi wytłumaczyć jak chłopu na miedzy o czym Wy dyskutujecie? Bo już na pewno nie o wpisie na blogu. Każda debata ma sens jeśli jest konstruktywna i bez osobistych wytyków , niestety to drugie zaczyna się pojawiać. 

 

Jak dzieci.....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę traktować z szacunkiem, ale wolę z wzajemnością. Więc też nie obrażam, ale nie toleruję takiego "sposobu wyrażania opinii". Bycie "autorem" nie zabiera mi tego prawa - w internecie wszyscy jesteśmy autorami. Jeśli wkłada się czas, serce i pracę, żeby stworzyć coś fajnego, a ktoś inny nazywa to "stekiem bzdur" i "kompletnym bełkotem", to owszem, ma do tego pełne prawo, ale niech nie oczkuję, że będę go za to "lizał po jajach", że posłużę się jednym z określeń Beskida.

 

Jestem czytelnikiem Twojego bloga. Wiele artykułów zupełnie mnie nie interesuje bo nie dowiem się niczego czego bym się nie dowiedział gdzie indziej lub już wiem. Czekam na jakiekolwiek relacje z miejscówek i ciekawostki. Wybacz, że Cię uraziłem ale sory wkleiłeś parę fotek i parę zdań pod każą. Połowa z tych zdań to nic nie znacząca informacja. Co mnie obchodzi, że firma ma doświadczenie w Formule 1?? Albo jacyś kolesie coś ogarniają w przerwie na lunch?? Z tego powodu mam wydać 30K na ramę?? To jest artykuł gdzie włożyłeś serce i czas?? Serio?? Tak naprawdę to skrytykowałem Cię za brak przyłożenia się do tematu. Rama Antidote zwyczajnie na to zasługuje. To co wypunktowałeś to oczywista oczywistość. Ja oczekiwałem po tytule czegoś więcej. Nie napisane przez jakiegoś fiuta z magazynu co pachnie sponsoringiem na kilometry tylko od kogoś kto rzeczowo ogarnie temat. Nie chce Ci się, nie masz na ten temat wiedzy to rozumiem i szanuję ale z tego powodu też nie krytykuj mnie za to, że mi się twój artykół nie podoba. 

 

@wojtas7 albo rozmawiamy poważnie albo robimy sobie żarty. Co ma Ferrari wspólnego z ramą Speca S-Works?? Naprawdę to ta skala porównawcza?? To nie są ramy nie do kupienia zwłaszcza, że z damperem. Wielu ludzi kupuje rowery za 20-30K u nas w kraju. Za granicą to już w ogóle nie ma co gadać. Przy założeniu, że nie wsadzę tam Srama 12sp tylko zwykłego Gx'a lub XT to czy jest to naprawdę cena zaporowa?? To "tylko" 8K przy dobrych wiatrach gdybym chciał składać na zwykłej alu ramie. Chyba większym problemem jest gdzie kupić i ile czekać. 

 

@Kocie skasuj wszystko w pi...du i po temacie. Tak w ogóle skoro nic nie można napisać to najlepiej jak by wcale nie było takiej możliwości. Jest takie forum co publikuje @Wooyek co już właściwie zdechło. Między innymi przez takie podejście. Z tego też zniknęło kilka wartościowych osób. Powoli zaczyna ich i ich wiedzy brakować. Też dlatego, że mieli czegoś dość. Co zabawne sam autor na końcu zadaje pewne pytanie. W być może nie właściwy sposób na nie odpowiadam. Jak zastało zauważone bo nie jestem tu rok taki mam styl. Nie pasuje to można mnie "wykasować". Wielu się ucieszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Beskid, czy ja gdzieś napisałem coś o kasowaniu? Albo o nie pisaniu? Zapytałem jedynie o aktualny przedmiot dyskusji, bo główny odszedł trochę na bok. 

Może meliskę podać? Snikersa? Może więcej obiektywnego spojrzenia?

Krytyka jest ważna,ale forma krytyki często jest istotniejsza. Pytanie do Ciebie : forma czy treść? Prywatnie wolę dać po ryju  kulturalnie, dżentelmeńsko i uśmiechem na twarzy- bardziej boli i satysfakcja większa.

Tak sobie pisze, bo mam dziś opóźnienia na linii polecenie- realizacja w układzie nerwowym.

 

 

Nie pasuje to można mnie "wykasować"

Musisz zasłużyć. Na razie słabo się starasz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam sobie te "ekskluzywne rowery" i jako posiadacz wspomnianej we wstępie artykułu ramy Speca Enduro z Ohlinsem wypadnę jako nieobiektywny, ale... mogąc wybrać sobie coś z tego garażu wziąłbym... Speca Enduro, bo ta rama jako jedyna mi się podoba... reszta to jakieś przekombinowane paszczury albo zero kreatywności w dizajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie podobnie bo sprzęt audio za grubą kasę ma tą wartość dodaną - jakość dzwięku. A tutaj mamy na ten przykład spuszczanie się nad ramą co to robią ludzie od DH. Niby przez to ma być super bo projektanci czy inżynierowie Treka, Santy czy innego Gianta to debile. Ci nie potrafią zrobić fulla "bez kompromisowego". Potem jaranie się kształtami i materiałem rodem z NASA. Czyli wystarczy zrobić ostrzejsze, fikuśne kształty i już krzyczeć za to kasę. Gdzie indziej bełkot jakoby jedna z tych super ram potrafiła dużo więcej od innych bo tamte są mniej stabilne a w ogóle potrafią "wystrzelić" rowerzystę w powietrze. Czyli za tym stoi ta "imponująca inżynieria". Czyli dla mnie kompletny bełkot.

Wartosc dodana w drastycznie wielu przypadkach nie do zarejestrowania. Chyba że jest się filem o hiperwrazliwosci która pozwala wysłuchać niuanse.

Inni są (ped(ało))filami i siedząc na ramolcu z karbolitu potrafią wymacać swoją rowerową wrażliwościa 1.23 procenta różnicy w efektywności pedałowania po podłożu o stopniu równości 4.5 w skali do 20.

I za to właśnie płacę 20 zamiast 5 tysięcy, też chcę poczuć to co oni czują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

Długo wyczekiwane "mięsko" serii poradników o oponach - czyli prezentacja najlepszych opon w góry, z podziałem na kategorie i w konkretnych wersjach. 

 

Do tematu zabierałem się ponad 2 lata - nie jest łatwo przebrnąć przez wszyskie recenzje i testy i wysupłać z tego modele, które można polecić bez miliona dodatkowych zastrzeżeń... Będę więc wdzięczny za wszelkie uwagi, komentarze i korekty :)

 


 

opony-enduro-mtb-13-800x532.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie jest łatwo przebrnąć przez wszyskie recenzje i testy i wysupłać z tego modele, które można polecić bez miliona dodatkowych zastrzeżeń... Będę więc wdzięczny za wszelkie uwagi, komentarze i korekty

 

Polecam WTB Ranger 27.5 x 2.8 ( TCS / Fast Rolling Light )

 

Opony znakomicie " wycentrowane ". Praktycznie nie mają bicia. Jakość wykonania jest porażająca. 

 

Bardzo dobre na trudnych ubitych, lekko ubitych, i luźnych technicznie ścieżkach. Opony spisują się znakomicie.

Po krzaczorach również  :D  Nie boją się bocznych korzeni. Nadają się również na ścieżki rowerowe.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał  :) będziesz testował na swoim blogu Dartmoora Horneta 2017

 

Szukam tak z ciekawości jakiegoś konkurenta dla nowego Dartmoora Horneta 2017, i nie mogę znaleźć ... :blink:  Chyba nie będzie innego wyboru, i następny rower też będzie na ramie... Dartmoor Hornet 2017  :wub:

 

:)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Krótko: relacja z sobotnich zawodów w Srebrnej Górze

 

Michał  ;)  wychrzaniłeś się z jeden raz. Czy dałeś radę, i przejechałeś odcinki bez niespodzianek.

 

P.S.

 

Na You Tube można sobie obczaić chłopaków jak ganiały.  :)

 

 

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jekyll'a macałem, i co mogę stwierdzić ze wreszcie Chłopaki z hamburgeryki zrobili coś co działa i wygląda zarazem. Choć karbonowa rama ( bez wahacza bo alu) nie jest specjalnie za lekka a sam rower dość ciężki jak za hajsy jakie za niego każą sypać. Jednak rzuca się w oczy że fox zaczął pracować jak fox powinien dawno temu. Nie bez powodu chyba Najlepsze marcoki miały czarną anodę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Sporo jest na rynku "inteligentnych" ochraniaczy poniżej 300 zł. Tyle że nie za komplet na kolana+łokcie :) Warto rzucić okiem. Podobnie jak na lekką zbroję w sam raz na te cięższe enduro-wypady.
 
 
ochraniacze-x-factor-flow-19-800x532.jpg
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...