Skocz do zawartości

[5"] Dwa kilo gumy czyli pretekst do dyskusji na temat fatbike'ów


adriansocho

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem kogo cytowałeś, ale skoro masz te koła w reku to chyba jesteś w stanie powiedzieć jakie opcje osi masz dostępne? 

 

Szacunek...

I.

 

To co podlinkowałem wcześniej to jest strona dystrybutora. Koła jakie ja mam są na QR, więc ewentualne modyfikacje we własnym zakresie chyba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Słabo się dogadujemy  :whistling:

 

Jeśli przednia piasta jest 135mm to w/g producenta:

 

 

 

(quick release 10x135 mm or 15x135 mm). 

 

 Jeśli 150mm

 

 

 

(quick release or 15 mm)

 

Tył, nie zależnie od tego czy 170 czy 190mm jest konwertowany z QR do 10mm lub 12mm.

 

Przelotówka 135x10 to nie problem jak już pisałem.

 

Co do przelotówki 170x10 to internety mówią, że pono taką robi DT Swiss: https://www.terapeak.com/worth/dt-swiss-rws-thru-bolt-mountain-bike-thru-axle-10x170mm-black-rear/381685985928/

 

Przelotówka 190x10 to moze być problem...

 

W czeluściach Ali istnieje konwerter do 190x10 ---> https://www.aliexpress.com/item/Genuine-Steel-Converting-Axle-with-End-Cap-Side-Cap-for-Novatec-D202SB-Hub/32706283537.html

 

Ale samego zacisku nie trafiłem...

 

Inna sprawa, że podejść do jakiegoś ogarnietego tokarza i zadysponować oś 190x10 z gwintem i pojechac to na nakrętkę to chyba najprostsza sprawa?

 

A poza tym, jak napisał Adaś: od kiedy to koła na szybkozamykaczach się nie kręcą? A że tam coś otrze lub zadźwięczy? Sorry, taki mamy klimat :P

 

Szacunek...

I.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ładny. Szkoda tylko, że na zdjęciach oponki Jumbo Jim, a sprzedają rower z Juggernaut Pro (duże opory toczenia). Jak zamierzasz jeździć dużo po błocie/piasku/w deszczu, to suport PF też będzie upierdliwy (u mnie wymiana suportu 3x w roku - nieszczęsny piasek). Tylko jak nie mam dostępu do serwisu, więc wszystko muszę robić sam.

Edytowane przez 4mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 2018 rok Kona wypuszcza Konę Wo w nowym malowaniu - w porównaniu do 2017 widzę tylko różnicę malowania:

 

kona_wo_2018.jpg

 

Co ciekawe cena spadła dość mocno i w kwocie ~5100pln szacuję za bardzo okazyjną za zaoferowany sprzęt i praktycznie wszystko już docelowe do śnieżnych jazdek w górach.

Bardzo sensowny napęd - nowe Deore ze sprzęgłem i napęd 1x10, sztywne osie, szerokie opony Schwalbe, fajna mała zębatka z przodu, fajna geometria (69 glowka), hamulce hydrauliczne, koła tubeless ready.

 

Pytanie czy będzie to dostępne w Polsce?

Edytowane przez wojtas7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@IvanMTB

 

Ja po przesiadce z Juggernaut Sport 4,5", wychwalałem Jumbo Jimy 4,8" za mały opór toczenia. Tylko nie wziąłem jednego pod uwagę - od razu zalałem je mlekiem. W tym tygodniu kupiłem drugiego fata - Mondraker Panzer R, i na oponkach Maxxis Colossus czułem duży opór - zero radości z jazdy. Po przekładce do Randalla I i zalaniu mlekiem - szok. Toczą się lekko, niewiele ciężej od Jumbo Jim, przy dużo lepszej przyczepności :w00t: Natomiast Jumbo Jim na dętce w Mondrakerze - tragedia, nawet jadąc z górki czuć opór. Więc czekam jeszcze na mleko i przerabiam na Tubeless. Myślałem, że mleko to tylko spokój od kapci, ale w facie to też dużo mniejszy opór toczenia.

 

Aż sprawdzę kiedyś stare Juggernaut, jak się toczą na mleku :)  Nie są TL-ready, ale może uda się uszczelnić.

 

Tak się przyzwyczaiłem do sztywniaków (Head Randall I, Kona Sutra LTD), że z amorem mam lekki problem - nie czuję tak dobrze przyczepności przedniego koła w ostrzejszych zakrętach - nie wiem na ile sobie mogę pozwolić :whistling: Randallem na drugi dzień po zakupie pojechałem w góry, i czułem się bezpiecznie. Tu na płaskim już mam takie odczucia :bye2: Pewnie kwestia przyzwyczajenia. Za to na plus, że praktycznie nie czuję potrzeby amortyzowanej sztycy w Mondrakerze - będę mógł zrezygnować z bagażnika i wykorzystać podsiodłówkę w przyszłym roku na Jurze. Ręce też odczują ulgę - w Randallu po 120km jednorazowo już dłonie bolały.

 

3vAvZ8S.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

No moje Jugg'i są TL Ready.

 

Chciałm zrobić konwersje na plastidipa lub sugru, bo w Odyńcu obręcze mam bez wycięć, no ale to dopiero za jakiś czas, jak się w końcu zdecyduję gdzie ten rower ma rezydować :D

 

Ghetto w Wyciorze - BR710, rozcięta dętka i Nate - chodzi jak marzenie. Także siewie, tjubles is the way...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawie dwu systemów przedniej piasty 135

 

czy zna ktośjakiś problemsolver poza samoróbką na niezgodmość widelca z piastą tzn wideł pod symetrię tylnej piasty mtb a piasta symetrii przedniej np novatec 101

idzie mi oczywiście o jakiś zmodowany adapter do zacisku hampla żeby się łapał na tarczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Jak byś miał odwrotnie byłaby to kwestia podkładek i dłuższych śrub. W druga stronę tego się moze nie dać zrobić, jednakowoż poczytaj tutaj: http://forums.mtbr.com/fat-bikes/using-rear-spaced-front-hubs-fork-made-front-spaced-hubs-adapter-900372.html

Wyglada na podobne problemy i ludziska zdają się zapodawać konkretne pomysły.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam,

 

Jak byś miał odwrotnie byłaby to kwestia podkładek i dłuższych śrub. W druga stronę tego się moze nie dać zrobić, jednakowoż poczytaj tutaj: http://forums.mtbr.com/fat-bikes/using-rear-spaced-front-hubs-fork-made-front-spaced-hubs-adapter-900372.html

Wyglada na podobne problemy i ludziska zdają się zapodawać konkretne pomysły.

 

Szacunek...

I.

tu se chłop w chałupie zrobił rozwiązanie ale ja sie zastanawiam czy taki adapter nie jest przypadkim łatwozrywalny

 

http://singletrackworld.com/forum/topic/disc-brake-mount-widths-an-onone-fatty-carbon-fork

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Pewnie w ramach oszczędności wsadzili zwykły wkład pod mufe 73mm zamiast dedykowanego do fatów, bo ten (nie wiedziec czemu) jest droższy. Wiem, bo sam tak zrobiłem ;) ale rure przełożyłem ze starego.

 

P.S. natomiast nie w tym upatrywałbym zajechanych łożysk - one są na zewnątrz, ta rurka w środku wiele nie pomaga

Edytowane przez akkwlsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, akkwlsk napisał:

Pewnie w ramach oszczędności wsadzili zwykły wkład pod mufe 73mm zamiast dedykowanego do fatów, bo ten (nie wiedziec czemu) jest droższy. Wiem, bo sam tak zrobiłem ;) ale rure przełożyłem ze starego.

 

P.S. natomiast nie w tym upatrywałbym zajechanych łożysk - one są na zewnątrz, ta rurka w środku wiele nie pomaga

Ehhh, tu się zgodzę. Rozwiązanie bardzo fajne aczkolwiek wątpię by wytrzymało 1k w błocie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...