Skocz do zawartości

[5"] Dwa kilo gumy czyli pretekst do dyskusji na temat fatbike'ów


adriansocho

Rekomendowane odpowiedzi

Zachciało mi się wywalić dętkę w facie. Nigdzie nie mogę znaleźć wentyli Schrader do bezdętkowych. Wszędzie presta, niektóre wyposażone w redukcję umożliwiającą montaż w obręczach pod Schrader. Nada się, czy może ktoś poratuje gdzie takie kupić? :)

 

Martwi mnie, że po spuszczeniu powietrza opona bardzo łatwo odchodzi od obręczy (Head Randall I - obręcze JP73T), czy nie będzie przez to problemu z uszczelnieniem... Oponki zamierzam kupić Jumbo Jim 4,8" TL-E. Taśma Gorilla 73mm.

 

Czy mleczko Effetto Mariposa (takie mam) nada się na zimę, czy kupić od razu dedykowane na mrozy. Nie chce mi się później zmieniać mleka przed zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachciało mi się wywalić dętkę w facie. Nigdzie nie mogę znaleźć wentyli Schrader do bezdętkowych. Wszędzie presta, niektóre wyposażone w redukcję umożliwiającą montaż w obręczach pod Schrader. Nada się, czy może ktoś poratuje gdzie takie kupić? :)

 

Martwi mnie, że po spuszczeniu powietrza opona bardzo łatwo odchodzi od obręczy (Head Randall I - obręcze JP73T), czy nie będzie przez to problemu z uszczelnieniem... Oponki zamierzam kupić Jumbo Jim 4,8" TL-E. Taśma Gorilla 73mm.

 

Czy mleczko Effetto Mariposa (takie mam) nada się na zimę, czy kupić od razu dedykowane na mrozy. Nie chce mi się później zmieniać mleka przed zimą.

 

Kup z redukcją ale koniecznie z stożkiem (żadnych prostokątnych bo źle się uszczelniają). Rubena, Stans?

 

Z oponą/obręczą to loteria niektórych praktycznie nie idzie ustawić bez bicia.

 

Mariposa szybko schnie ogólnie. U mnie wytrzymywała 3 mc max. Kup coś z dodatkiem amoniaku (Trezedo/Stans/Joe).

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyć 4,8" Jumbo Jim, do obręczy od której odłaził zaraz po spuszczeniu powietrza nie było łatwe :icon_confused: Pomimo pompki Bontrager Flash Charger, nie udało mi się 5 razy uszczelnić. Wykorzystałem nadmiar taśmy gorilla, i z dętką zakleiłem jedną stronę, żeby po spuszczeniu powietrza jeden brzeg trzymał, potem po wyjęciu dętki zakleiłem drugą stronę i sukces :woot: Przez noc postoi na 1,5bar, a jutro zejdę do 0,5bar. Mam nadzieję, że się nie rozszczelni :bye2: Tylko jak tu kontrolować ilość mleka? Przecież nie będę każdorazowo zaklejał taśmą brzegów :wallbash: 

 

Jeszcze drugie koło zostało, ale muszę najpierw wycentrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Tak sobie patrzę, sprawdzam, porównuję rozmiary, geo no i ceny i chyba jednak wolałbym przygarnąć ICAN'a/IMUST'a za 900 dołków. Nawet jak przyjdzie dopłacić za tłumik ciągle do-przodu...

 

Choć nielichy ten wynalazek :)

 

Szacunek...

I.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z was robił może upgrade bagażnika Thule za pomocą poniższych pasków???

 

https://www.thule.com/pl-pl/pl/bike-rack/accessories/thule-xxl-fatbike-wheel-straps-_-985000

 

Nigdzie nie mogę znaleźć info jakiej one są długości, a muszę wymyślić coś żeby przystosować swojego ExasyFolda pod Bułku.


EDIT:

 

Czy ktoś z was robił może upgrade bagażnika Thule za pomocą poniższych pasków??? Thule XXL Fatbike Wheel Straps | Thule | Polska

 

Suport Thule odpowiedział mi zadziwiająco szybko!

 

 

Pasek ma 53 cm.

 

To ponad 20 cm extra. Biere to! :D

EDIT 2:

 
Paski dotarły. Okazało się że są jeszcze dłuższe! 60.5cm mierzone od oczka do końca. Thule deko z nimi popłynął, chyba je skrócę o jakieś 10cm :]
Montaż ich w bagażniku EasyFold zajmuje 2 minuty, a fat na nich trzyma się jak zły.
Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeżeli to jest z ogłoszenia na O to rama bardzo mała (S-ka?), jakiś archaiczny napęd (3x8/9?). Generalnie sprzęt lekko ponad przeciętnego grzmota z Auchan.

 

Ja bym olał. Jak chcesz mieć naprawdę frajdę  z jazdy i bazę do dalszych modyfikacji to niestety te 3-4k musisz wyłożyć. Można przypolować na używanego Treka Farleya. Pamiętam że jakieś używki chodziły w okolicach 4 kpln.

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 164cm wzrostu napęd rzeczywiście 3x8 do wymiany jeżdziłem na rose tracker1 i tam było zajefajnie. no ale cena pewnie pojadę zobaczyć mam niedaleko jak by spasował  i cena była dobra to do modyfikacji może by się opłacało temat do przemyślenia . jeszcze coś takiego mongoose

post-205136-0-23243000-1498510574_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...