Skocz do zawartości

[rower] Canyon Strive - dobór wielkości ramy


pfourul

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Do tej pory jeździłem 29-tką Canyon Nerve Al, ale zamierzam iść w kierunku enduro. Zwróciłem uwagę na wytwór Canyona - Strive i jestem niemal zdecydowany go kupić na 99,9%.  ;)

Po większym pobuszowaniu w internecie mój wybór padł na geometrię Regular. O ile w Nervusie 29" rama L była dla mnie wręcz idealna, zastanawia mnie jak to przełożyć w przypadku Strive na kołach 650b. Wydaje mi się, że L będzie dobra co potwierdził też pracownik infolinii Canyona i żeby nic nie zmieniać. Ostatecznie proszę Was drodzy forumowicze o pomoc, bo zawsze wolę się upewnić w podjęciu tej decyzji.  :) Mój wzrost to ok. 182-183cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozmiar koła nie wpływa na rozmiar ramy, więc jeśli do tej pory Canyon w rozmiarze L był idealny, to pewnie nowy nadal będzie. Przy Twoim wzroście tak powinno być, choć pobawić się kalkulatorem nigdy nie zaszkodzi.

 

Zastanawia mnie tylko, czemu nie chcesz geometrii Race? W przypadku Strive'a, który z założenia ma służyć do szybkiej, agresywnej jazdy, wydaje się ona być oczywistym wyborem. Poczytaj może jeszcze, może się przekonasz:

http://www.1enduro.pl/geometria-progresywna/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A, to rozumiem (wcześniej pisałeś o geometrii).

 

Trochę poczytałem o tym na zagranicznych stronach. Przyjrzałem się również na różnice między Regular i Race na stronie producenta. Koniec końców musiałem wybrać jakiś kompromis między geo a napędem. Przy mojej jezdzie myślę , że Regular będzie jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...