Skocz do zawartości

[Pedały] z noskami i (chyba) blokami. Do czego służą?


thrackan

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pedały Shimano RX100 (PD-A550) wyposażone w noski i (sprostujcie, jeżeli się mylę) bloki do wpięcia butów.

 

pedaly10muzb0.th.jpg

 

pedaly21jvnl5.th.jpg

 

 

Domyślam się, że nie jest to system SPD. Czym jest więc i do czego służy widoczny w połowie długości pedałka trójkątny, metalowy element mocowany na trzy śuby? :) Do jakiego obuwia przeznaczone są te pedały? A może niepotrzebnie kombinuję i to tylko element antypoślizgowy? :)

 

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam,

thrackan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście mocuje nosek do pedała (rozkręciłem go i wyczyściłem - wygląda o wiele lepiej, niż na zdjęciu). Dzięki, głowiłem się nad tym zagadnieniem przez ostatnie trzy dni :) Będę w nich jeździł z czyściutkim sumieniem w zwykłych, starych adidasach. Będą służyły w starej szosówce typu "na miasto" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście bardzo żadko zatrzymuję się całkowicie. Jeżeli mam czerwone światło to "dotaczam" się do niego z prędkością około 3 km/h i zazwyczaj w tym czasie następuje zmiana na zielone :036: A poza tym muszę się po prostu nauczyć stójki :P. Dzięki za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystam z tematu i zapytam. Bo mam podobne pedaly , shimano ultegra 600 dokladnie. I gdy je kupilem to byly w komplecie noski ale nie bylo paskow. I teraz mam takie pytanko, czy mozna jezdzic bez tych paskow?? Bo tak na pierwszy rzut oka to te noski nie sa chyba zbyt mocne ( aluminiowe), i nie wiem czy isc pojezdzic bo nie chce polamac ani skrzywic tych wlasnie noskow... :D :030:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khem... nie wiem, ile Twoje by wytrzymały. Ja mam noski z lekko elastcznego plastiku :D Na zdjęciach widać, w jakim stanie były paski, gdy kupowałem pedały. Zacząłem się rozglądać za nowymi i ku memu zaskoczeniu dostępne były w każdym sklepie rowerowym (sprawdzałem w sześciu) po 10zł/para. W końcu jednak kupiłem je za 7zł od sprzedawcy ulicznego (nowe, legalne części prosto z bagażnika przed sklepem rowerowym:). Firmowane przez Wellgo. I są ok. :P

 

Paski nie są drogie. Kup je a potem śmigaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...