Skocz do zawartości

[ROWER MTB] 6000-7000 ZŁ


enio303

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

ZASTANAWIAM SIĘ NAD ZAKUPEM ROWERU MTB I na razie BYŁEM NASTAWIONY NA GRAND CANYON CF 5.9 ALE NIE WIEM CZY WARTO RYZYKOWAC ZAKUPU PRZEZ INTERNET ALE OSTATNIO TRAFIŁEM TAGŻE NA TAKI ROWER JAK GIANT xtc composite 2 29ER (2014) CO BYŚCIE MI ONIM POWIEDZIELI

 

 

 

który WYBRAC ???

CANYON CF 5.9 CZY GIANT xtc composite 2 29ER

 

ROWER MA SŁUŻYC DO LEŚNYCH SZALENST ORAZ PRZYMIEŻAM SIĘ DO MARATONÓW XC MTB

 

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/xtc.composite.29er.2/17695/74020/#geometry

 

 

https://www.canyon.com/pl/mountainbikes/bike.html?b=3690#

Edytowane przez enio303
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zanim kupisz rower, to zainwestuj w słownik języka polskiego. nie dość, że KRZYCZYSZ, to jeszcze sporo błędów robisz ;) No offence :D

 

tak na szybko patrząc, to zdecydowanie Canyon. Mimo, że trzeba doliczy trochę ponad 200 zł za wysyłkę, to i tak warto.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrKorus

To jest dobra oferta wg Ciebie ? Bo nie jest wart wiecej niz 4800 pln. Uzytkowalem Gianty model za modelem az wreszcie przyszlo zmienic na nowy. I tu zonk brak xtc w sprzedazy przez 2 miesiace. Plakaalem rozmyslalem kalkulowalem i trudno zdecydowalem na inna marke. Marzylem o scottie scale i taki kupilem. Jakiez bylo moje zdziwienie przy Scale gdzie rower ma osprzet klasy wyzej od gianta i podobna cene. Ale najbardziej mnie zdenerwowal fakt kosmicznej roznicy w wadze. Gianta ramy moze i sa karbonowe, ale nie ukryja faktu ze stary osprzet wazy.rower jest ciezki jak diabli. Gdy podnioslem scale to wazyl o 25%mniej od tego xtc z olowiu. Dlatego na stronie nie chwala sie waga bo nie ma czym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale najbardziej mnie zdenerwowal fakt kosmicznej roznicy w wadze. Gianta ramy moze i sa karbonowe, ale nie ukryja faktu ze stary osprzet wazy.rower jest ciezki jak diabli. Gdy podnioslem scale to wazyl o 25%mniej od tego xtc z olowiu

 

Please............nie pisz głupot jako prawdy objawionej.

25% wagi takiego roweru to prawie 3kg......................

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Piotrze gadacie bzdury.

Po drugie słabo szukałeś i Gianta.

Po trzecie Giant Polska nie podaje wag ze wzgledow na uwarunkowania prawne w kraju. 10gram roznicy i klient moze reklamowac rower z tytulu niezgodnosci z umowa. Giant niemcy wagi podaje.

 

Pokaz mi prosze Scotta w porownywalnym osprzecie i podobnych cenach katalogowych?

Chcesz powiedziec, ze przy 12kg (strzal bo nie pamietam z glowy) Gianta, Scott wazy 9kg?

 

Enio jezeli ktos ma na stanie tego 29er to negocjuj lub zapraszam do mnie po xtc adv 27.5 z 2014

http://msport.com.pl/mobile/pl/p/Rower-gorski-Giant-XtC-Advanced-27.5-4-2014/4896

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rzeczonego gianta xtc compostie 2 2014.

 

1. Waga roweru to około 12 kg w standardzie.

2. Rama jest pancerna. Ważę 105 kg i nie oszczędzam roweru do jazd po drogach rowerowych. Rama cały czas maksymalnie sztywna.

3. Osprzęt jak osprzęt, jedno lepsze drugie gorsze. Weź tylko pod uwagę, że przy droższym osprzęcie mówimy również o droższym serwisowaniu.

4. Giant od marca 2014 ma dożywtonią gwarancję na ramy.

 

Dodam jeszcze, że wypowiedzi w stylu "Giant jest tak ciężki, że nie podaje wagi na stronie" albo "bierz co innego bo ma słabe hamulce", można włożyć między bajki, a ludzie, którzy takie rzeczy piszą nie powinni wypowiadać się co do rzeczy, których na żywo nie dotykali.

 

Co do hamulców - jeżeli ja przy 105 kg staję na sztywno przednim kołem tzn. że są mocne i dają radę. Jeżeli jesteś PRO i potrzebujesz super hiper modulacji i magicznych literek xtr lub coś podobnego to oczywiście możesz być niezadowolony, ale jeśli chcesz fajną sztywną szeroką ramę, z dobrym osprzętem to Giant będzie strzałem w dziesiątkę.

 

Dodam tylko, że jeden ze sklepów w Warszawie oferował nowego xtc 2 composite 2014 w rozmiarze M za 4800 z tego co pamiętam. Może jeszcze mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na to:

http://www.rockmachine.us/pl/collection-2015/peak-series/explosion-29/explosion-30-29.html

 

Generalnie jest to najsłabszy model Rock Machine a bije Gianta na głowę, jak porozmawiasz z dostawcami pewnie urwiesz kilka złotych, a może co niektórym zostały z zeeszłorocznej kolekcji.

post-183819-0-69692200-1426602020_thumb.jpg

Edytowane przez Blizej24.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam, po prostu Giant ma pewnie gorzej wykonaną ramę, manetki SLX'a zamiast Deore, tylna zmieniarka to XT ale przecież nie ma "plusika" więc gdzie jej tam do SLX'a z "plusikiem", korba SLX'a to też niżej niż Deore. Dupianych piast Shimano i osi 9mm też na nie szczęście dla XTC nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canyon to też bardzo fajna propozycja, ale w przypadku modelu który wskazałeś za ok. 6400 zł, powinieneś w porównaniach brać pod uwagę Giant'a Xtc Composite 1 bo po rabacie będzie to cena zbliżona do Canyon'a, a w Xtc 1 to już na osprzęt nie ma co narzekać. 

 

Zwróć dodatkowo uwagę, że Giant to ramy 16, 18, 20 cali, a Canyon (o ile się nie mylę) to 17, 19, 21. To też może wiele zmieniać w momencie przymiarki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...