Skocz do zawartości

[zacisk] Przy mocniejszym zaciśnięciu nie chce wracać


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem z zaciskiem w Ramblerze 2.0 HT przedni zacisk to jakiś par super brake i gdy nacisnę klamkę prawie do samego końca to klamka wróci gdzieś 60% (w sensie jeśli klamka wchodzi 10 cm to wróci o 6 resztę muszę odepchnąć palcami ps. wcale nie wchodzi 10 cm to tylko przykład). Dodam jeszcze że naciskając lekko wraca normalnie , ale gdy nacisnę prawie do końca to nie chce wrócić , ma ktoś jakiś pomysł? Może te klocki są tak lepkie że przyklejają się do tarczy? :D Nie wiem o co chodzi , proszę o pomoc.

 

Hamulec mechaniczny jak by co  :sweat:

 

 

Gdyby był już taki temat to przepraszam.

Edytowane przez Ychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linka na jest zardzewiała , gdyż jest to nowy rower , linka nie jest zasyfiona bo chodzi normalnie , naprężona jest dobrze bo hamuje dobrze , spróbuje dokręcić śrubę przy klamce  mylicie że coś to da? Jeśli nie to wpuszczę w pancerze trochę oleju i zobaczymy. Może ktoś ma jeszcze jakieś propozycje?

 


Śruba przy klamce nic nie dała , ale już wiem że jest to wina źle ułożonego pancerza . Gdy naciągnę go ku tyłowi roweru to opór jest znacznie mniejszy , gdy będę miał czas kupię tą osłonkę żeby linka się nie rozplotła , zdejmę linkę i wpuszczę trochę oleju w pancerz może pomoże . 


Właśnie tak sobie pomyślałem że może lepiej zostawię na razie temat niewracającej klamki bo jeśli są tam klocki żywiczne to już ich nie będzie jeśli olej spłynie. Tak po za tym to to są chyba jedno razowe zaciski (serio). Nigdzie nie widzę jak wyjąć z nich klocki co jest dziwne,

 

Edytowane przez Ychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...