Skocz do zawartości

Wspólne wypady rowerowe Poznań


Ollaa

Rekomendowane odpowiedzi

Połączenie masz np. do Wierzonki lub Tuczna, do Puszczy jest wówczas rzut beretem.

 

http://jakdojade.pl?fn=52%C2%B024'23%22%2C+17%C2%B04'58%22&fc=52.40658:17.08284&tn=Tuczno%2FP%C4%99tla&ts=Tuczno%2FP%C4%99tla&tc=52.51558:17.13673&ia=false&t=0&n=0&ri=0&cid=1000&as=true

 

Ja po najkrótszej trasie mam do Puszczy 12 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, chętnie potowarzyszę  Tobie. Ja bardziej preferuje objeżdżać jakieś pętle ale nie zawsze. Pozdrawiam.

CześćI

Jestem nowa na tym forum.  I w związku z tym, że wiosna zaczęła się na całego  postanowiłam odkurzyć swój rowerek i rozpocząć sezon :) Szukam  chętnych osób do wspólnego zwiedzania na dwóch kółkach  tych bliższych i trochę dalszych miejsc naszego wspaniałego zakątka wilekopolski. Preferuję trasy z dala od zgiełku miasta, no ale oczywście w tygodniu pozostają miejskie ścieżki i ścieżyny:)

Jeśli ktoś ma ochotę dołączyć, proszę o kontakt :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. Orientuje się ktoś gdzie w Poznaniu jest jakiś "dobry" sklep z GPS-ami ? Byłem w jednym na św.Marcinie i... total porażka obsługa. Wciskali mi bzdury żeby tylko coś sprzedać. Jak ktoś używa takiego urządzenia to też posłucham co najlepiej kupić.

Myślę nad Holux GR-245 Lite albo jakimś Garminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może jakiś wypad zaplanować na ten weekend? Chcę odwiedzić Puszcze Zielonkę.

 

Moje rewiry, bardzo chętnie. Problem jest tylko taki, że 10 czerwca mój rower ląduje w serwisie. Mam poważny kłopot, z którym nie mogę sobie poradzić. Zapewne ten weekend będę bez moich dwóch kółek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam kilka pomysłów.

 

Może warto by było podzielić na kilka tematów. Przykładowo szosa, mtb/teren, turystyka, rajdy. Mamy jeden temat na który nie wchodzimy, gdyż jest sporo rzeczy nie interesujących.

 

Informować o wydarzeniach z większym wyprzedzeniem.

 

Przedstawić się, pokazać swoje trasy, to co interesuje i pozwolić aby inni byli bardziej aktywnie w dobieraniu rowerowych znajomych.

Jako przykład ja jeżdzę na MTB, ostatnio bardziej turystycznie, głównie jednodniowe. Średnia prędkość na asfalcie wychodzi 20km/h przy trasach >60km. Preferuje używanie kolei, gdyż to ułatwia jazdę po nowych miejscach.

 

W planie najbliższym mam:

- Piła - Bydgoszcz

- Rogoźno - Miały obok Krzyża

- Jelenia Góra i na północ - 2-3 dniowe z sakwami

 

Może lepiej by było jakby było więcej propozycji, oraz z większym wyprzedzeniem, albo bardziej elastyczne. Ostatnio jak patrzę to ciągle akurat mi wtedy nie pasuje.

 

Z eventów mnie zaciekawił

https://www.facebook.com/events/1022297097848300/

i chętnie bym zrobił fragment trasy Mega z Trzcianki do Skwierzyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze prawi- polać mu! tak osobiście nie jestem wogóle zainteresowany drogami szosowym, ponieważ jedyny rower jaki posiadam to typowy góral ;) co do dystansu, to preferuje zdecydowanie poniżej 100km jednorazowo, tak 80km Maks, ale raczej preferuje tak do 50, co do moich tras to regularnie jeżdżę sobie na dziewiczą Górę, czasami trochę dalej, ale w sumie nie pogardziłbym czasami wyjazdem trochę mniej samemu ;)

https://ridewithgps.com/trips/7806172

moja najczęściej odwiedzana trasa ;)

A no i moja średnia tak z całości moich wyjazdów wychodzi koło 19km/h, czasami jadę szybciej, czasami trochę wolniej, wszystko zależy od tego co robiłem w dni poprzedzające.

Tapnięte z mojego Mi3. jeśli napisałem coś dziwnego to wina autokorekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna inicjatywa. Ja do 18tego jestem na urlopie ale moje plany wyglądają następująco:

Co drugi dzień śmigam na szosie 22 kilometry ( dopiero zaczynam przygodę z tym typem roweru ale zakochałem się po uszy). Godziny raczej po 19:30.

Dwa razy w tygodniu lecę z Córką w foteliku na mtb 15 kilometrow dookoła jezior: Rusałka i Strzeszynek.

Raz w tygodniu jakaś 5-6h wycieczka rowerowa.

Jezeli pogoda dopisze to w tygodniu miedzy 18-22 lipca chcę zrobić odcinek północny NSR z Obornik do Wronek. W następnym od Wronek do Miedzychodu itd.

Startuję z Jeżyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...