Skocz do zawartości

[manetka] prośba o wyjaśnienie kwesti POPLOC


gloria111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki o to problem.

Zakupiłem ten o to amortyzator

 

https://www.sram.com/rockshox/products/recon-gold-tk

 

sprawa wygląda tak ,że chciałbym zamontować do niego manetkę POPLOC

,ale na goleni jest tylko zwykłe pokrętło,bez możiwości montażu linki.  Może mi ktoś  krótko i jasno opisać co muszę zrobić/kupić by taki montaż był możliwy?

Bardzo dziękuję za każdą sugestię/pomoc.

 

Edytowane przez gloria111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co jest w specyfikacji napisane, niby powinien być kompatybilny z systemem POPLOC, ale aż tak mi na tym nie zależy by wydawać ponad 250zl na ten bajer. Od czasu do czasu mogę się pochylić by zablokować /odblokować amortyzator.

Dziękuję za pomoc.

Edytowane przez gloria111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • Mod Team

Forumowicze, jako że mój temat jest pokrewny postanowiłem napisać tutaj.

Mam Rebę (rocznik 2018/2019) z manetką Combolock z Decathlonu. Czy mogę tą nieszczęsną manetkę zamienić na Poploc? Czy jestem skazany na Pushloc?

Rozchodzi się głównie o ciąg linki w mojej Rebie i w manetce Poploc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ok, poczytałem trochę i parę spraw się wyjaśniło. Do mojej Reby faktycznie Poploc nie podejdzie.

Czy wiecie może czy taka manetka byłaby kompatybilna: https://allegro.pl/oferta/manetka-blokady-skoku-suntour-itd-8367535463?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Szczerze to na Oneloca szkoda mi funduszy i szukam alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta akurat nie pasuje, przynajmniej do żadnej mojej Reby. Tzn. podłączyć się da i pstryka, ale ma za krótki skok, tzn. za mało ciągnie linki, na oko prawie dwa razy za mało. Manetka oryginalna ciągnie linki tyle, że pokrętło na tłumiku robi chyba pół obrotu, natomiast Suntour ciągnie linki na 1/4 obrotu. I tak w przypadku starej Reby, w której blokadę się włączało (standardowo odblokowana), nie da się jej zablokować, zawór nie zamyka się do końca. W przypadku nowszej Reby SoloAir, która normalnie bez manetki jest zablokowana, nie da się jej odblokować całkowicie, bo zawór nie otwiera się do końca i mamy dodatkowo niezamierzony efekt tłumienia kompresji. Można troszkę podciągnąć linką, żeby się otworzył, ale znów zwolnienie manetki nie blokuje amora w pełni. Porażka. No chyba, że macie jakiś patent na to.

Edytowane przez Kolmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Moja Reba bez manetki jest odblokowana - sprawdzone. Obrót pokrętła na goleni o około 1/4 czy 1/3 blokuje amortyzator. Manetka według RSa ma ciągnąć 10 mm linki, a przynajmniej tyle ciągnie Oneloc do którego moja Reba jest dostosowana.

Edytowane przez bogus92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Manetka zamontowana. Wygląda to jak na zdjęciu poniżej (amortyzator odblokowany, po zablokowaniu kropka na pokrętle przesuwa się do końca skali). Nie wiem co oznacza kropka na korku.

Zdjęcie przedstawia odblokowany widelec. Czy przy manetce Oneloc też skok jest krótki?

Proszę o poradę, czy wszystko jest ok jeśli chodzi o pozycję odblokowany i zablokowany. Nie chciałbym uszkodzić amortyzatora przez jazdę na częściowej blokadzie.

 

 

IMG_20190806_120207.jpg

Edytowane przez bogus92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...