Skocz do zawartości

Accent-Maniaxx-Kloop


MrJ

Rekomendowane odpowiedzi

siema a co powiecie na ta bryczke ???

(rama to accent, z naklejeczkami :lol: )

c5b5f3735e636a98m.jpg

Beznadziejna kolorystyka... Strasznie srokopysiaty...

 

 

 

 

 

 

 

Acha.

 

News ktory Was moze zainteresowac, wkrotce dam fotki.

Kumplowi po niecalych dwoch latach jazdy pekla rama Accent m003.

Pekla przy spawie na dolnej rurze, przy glowce, na 1/3 srednicy.

Porazka... Tak to jest jak nie ma wspawanych wzmocnien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Koledzy co sądzicie na temat ramki Acennta El NORTE? Bo na takiej ramce chciałbym złożyc mój rowerek. Dał bym mu amorka rock shoxa j 3, napęd Alivio, koła deore a reszta bedzie zależała od kaski hmulce niewiem jakie założe ale raczej jekieś v-ki. Pozdro :033:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Kupiłem rękawiczki Acent El nino. Wyglądaja swietnie. Isą wygodne. Rozmiar L

dsc00990ml5.th.jpg

 

Mówiąc szczerze to odradzam te rękawiczki. Co prawda są wygodne i świetnie wyglądają ale szycie siatki i lycry przy palcach szybko się rwie. I rzepy się kosmacą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Heloł heloł pszczółki moje kochanee!!

 

Dziś właśnie zacznę żegnac się z "Accent Maniax Kloop"

Mój drogi m003 wyzionął ducha. Z resztą cierpi na wcześniej już zauważoną przypadłość. Dół trójkąta pękł mniej więcej 3 cm od główki ramy. Papaaaaa!!!

 

 

News ktory Was moze zainteresowac, wkrotce dam fotki.

Kumplowi po niecalych dwoch latach jazdy pekla rama Accent m003.

Pekla przy spawie na dolnej rurze, przy glowce, na 1/3 srednicy.

Porazka... Tak to jest jak nie ma wspawanych wzmocnien...

 

Tak właśnie. Mój accent ma 2,5 roku i poszedł się czesać. Mogę z pełną odpowiedzialnośćią stwierdzić, że jestem zadowolony. 2,5 roku przy moim stylu jazdy (no limits!!!) tej wadze (2,5 ze sterami) i cenie (zapłaciłem 400pln) to dobry wynik. Tak 4-.

 

I trzeba pamiętać, że m003 to tak naprawdę merida Kalahari około 2004.

 

 

Teaz czas będzie przyłączyć się do jakiegoś (wybaczcie mi, błagam) szacowniejszego grona ;)

 

Myślę że najodpowiedniejszy dla mnie byłby Titus (potem się obudziłem i zerknąłem na stertę rachunków za gaz prąd, panele, farby, itd) Urealniając będzie pewnie Trek, Mongoose, może Merida (z hiszpańskego Mierda). Może ktoś coś zaleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka spowiedź (albo jestem jaki tępy nieco ale nie znalazłem opcji "edit" - sorry)

 

Więc dziś nastąpiło oficjalne (choc częściowe) pożegnanie "Accent Maniax Kloop". Zawsze mam jeszcze coś z Accenta - rękawiczki, pancerze...

 

Z Brzydkiego Miasta nad Wisłą pędzi kurierem nowa Merida TFS 900 rozmiar mniejsza od Accenta.

Teraz będę Merido-jadem. Żadne szacowniejsze grono - tajwan forewer !!!

Oby nie Mierdo-jadem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Ja w klubie Acceta jako posiadacz ramy już nie jestem (od wiosny śmigam na Authorze Versus) a sama ramka idzie właśnie na sprzedaj, ale dobrego zdania o niej nie zmienię - mogłaby być lżejsza i trochę krótsza (te 17 cali przy jej wymiarach pozostałych to dla 175 cm to IMO troszkę za dużo :blink: ).

 

Za to mam tak:

- sztyca SP-408 3x: 31,6 400mm, 30,2 400mm, 27,2 350mm - dwie ostatnie przycięte. Pierwsza używana w enduro, druga w streecie/dircie i nigdy nic się z nimi nie działo,

- sztyca SP-495 2x: obie 31,6, używane w XC i dircie (do ramy Dartmoor SS), jedna już sprzedana z druga zaraz będzie, też nie zawiodły,

- mostek AS-361Ah (na kierownicę 26,0) - katalogowo średnio się opłaca w przeliczeniu waga/cena, ale zaplaciłem mniej. Moje 100mm waży 133g i jest wręcz mega-sztywne (bardziej niż cięższy a krótszy Truvativ XR!)

- kierownica Flatbar 25,4 - niestety waga realna jest nieco wyższa, ale poza tym nie mam uwag. Jest sztywna, jak na prostą ma wygodne kąty,

- klocki hamulcowe AC-610 - nie są tak twarde i mocno trzymające jak Acory, ale i tak sporo lepsze od Shimano - używam z ramionami Shimano Deore LX (z rownoległym prowadzeniem),

- piasty Ride&Roll 32przód, 36 tył, na razie przejechalem na nich mało, bo może z 500km, ale spisują się bez zarzutu,

- no i dobrych parenaście metrow pancerzy - wystarczyły w sumie chyba na 5 rowerów, w tym 2 o pełnym prowadzeniu linek.

 

Na razie tyle... Planuję jeszcze kupno piast Roadrunner, ale zobaczymy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z nowości: na 2008 mamy Accenta El Nino w nowym malowaniu http://lemonbike.eu/product_info.php?products_id=719 - mnie się nawet podoba... :D i co chyba nawet ważniejsze, pojawi się 15"! Bo 17ka niestety na 170/175 cm była już na styk (wiem, bo miałem).

I jedna całkiem nowa - pod nazwą Tormenta: http://lemonbike.eu/product_info.php?products_id=720 - jeśli waga okaże się prawdziwa, a geometria okaże się troszkę mniej sportowa niż przy ElNino (krótsza górna rura), IMO będzie konkurentem np. dla budżetowych i wygodnych ram w typie Authora Traction. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

http://www.velo.com.pl/www/produkty.php?m=...d=7&id=1658

 

tansza alternatywa dla wkladu shimano - do tego z czarnymi miskami. jesli anoda bedzie dobrej jakosci i nie ucierpi przy wkrecaniu wkladu to go kupie jako nastepce mojego oryginalu.

 

http://www.velo.com.pl/www/produkty.php?m=1&d=8

cena dobra - ciekawa alternatywa dla innych tanich hydraulikow. wyglada jak avid juicy 5 (nie bez powodu chyba ma takie same klocki co? ;) )

 

http://www.velo.com.pl/www/produkty.php?m=...d=7&id=1672

jest w potrzebnym mi rozmiarze 31,6. dobra waga. cena tez znosna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ulvgar - tyle o ramie (cytat z aukcji) więc chyba nie bardzo znajdą się o niej jakiekolwiek opinie ;)"Rama jak widać nietypowa dla Accenta- została wykonana na zeszłoroczne targi rowerowe jako ewentualna przyszła produkcja i jest jedynym takim egzemplarzem."

 

PS. No to Accent ładnie nam się robudowuje... szkoda tylko, że ta piasta tyle kosztuje. A już się przymierzałem powoli... :P

 

PS2. Galeria, choć na razie dość uboga, prezentuje się całkiem, całkiem! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...