Skocz do zawartości

[Plecak] MFH Combat z bukłakiem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! 
 
sabZIRO przedstawia Wam to w czym jeździ bo uznał, że to jest fajne i praktyczne a na forum jeszcze nikt nic o tej marce nie nasmarował. 
 
Temat dotyczy niedużego i bardzo praktycznego plecaka (model COMBAT), który zabieram na wszystkie swoje wyprawy. MFH to niemiecka firma produkująca różnego rodzaju militaria. Konkretny i wytrzymały towar. Ale do rzeczy… 
 
Plecak zapewne nie każdemu się spodoba. Nie ma krzykliwych kolorów, dużych LOGO SPONSORA, super opływowych kształtów i najlżejszych na świecie materiałów.. ale jest po prostu praktyczny na maksa!   
 
W kilku rzutach przedstawiam produkt (możliwe też są inne kolory - napotkałem jeszcze czarny i oliv, mój to tzw. coyote). Plecak na zdjęciach przedstawiam nie zatowarowany w pełni, gdyż wtedy oglądalibyście pierdyliard rzeczy zamiast plecaka. Przepraszam, że trochę brudny ale po ostatnim weekendzie błoto jeszcze się całkiem nie wykruszyło ;) Pierwsze foto ze strony dystrybutora reszta moja: 
 
600_plecak_mfh_combat.jpg
 
600_IMG_0561.JPG
 
600_IMG_0558.JPG
 
600_IMG_0559.JPG
 
600_IMG_0560.JPG
 
Kilka szczegółów technicznych, które pewnie znaleźlibyście na stronie producenta ale Wam się nie chce: 
  1. Plecak ma dużo przegródek, pasków i kieszonek - co widać na zdjęciach,  
  2. Gąbki na plecach naprawdę sporo dają i oczywiście nie zredukują pocenia do zera ale zawsze to inaczej niż duże płaskie płaty spotykane w innych markach, 
  3. Bukłak (2.5 l) umieszczony jest w osobnej przegrodzie najbliżej pleców, 
  4. na środku kawałek rzepu (ta mechata część), gdzie można dać jakąś wlepkę / rzepkę (musi mieć haczyki) w postaci nieśmiertelnika, odblasku, itd.
  5. Materiał z jakiego wykonany jest plecak to może nie wytrzymałość brezentu w węzach strażackich ale przeżył ze mną już naprawdę sporo i raczej go nie oszczędzam, 
  6. Ciekawe czy ktoś jeszcze dotąd doczytał? 
Ten model można kupić z zamiennikami oryginalnych bukłaków - chińskie (tańsze) mają gorsze ustniki (takie typowe gumowe smoczki) i ogólnie są gorszej jakości. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to proszę zwrócić uwagę, czy dołączony bukłak to chiński  zamiennik czy oryginał MFH. Poniżej widać zaworek i ustnik MFH: 

 

600_IMG_0570.JPG

 

600_IMG_0565.JPG

 

...i jeszcze przy okazji propozycja na suszenie bukłaka. Są specjalne fajne stelaże do kupienia, ale kosztują parę zł - najczęściej kilkadziesiąt. Ja osobiście używam kawałka wężyka gumowego upchanego w środek bukłaka. Do tego klamerka biurowa od wewnętrznej strony  zabezpieczona gumą, aby nie kaleczyć bukłaka i wisi sobie toto spokojnie i schnie (może i to się pod druciarstwo kwalifikuje ale działa):

 

600_IMG_0573.JPG

 

600_IMG_0571.JPG

 

Można pod klamerkę przyczepić kawałek ręcznika papierowego jako izolację i całość powiesić na grzejniku (haczyk to kawałek szprychy ale może być spinacz biurowy lub inny kawałek drutu) jak chcesz efektu ekspresowego:
 
600_IMG_0592.JPG
 
Ktoś zapyta po co ręcznik papierowy pod bukłakiem? To izolacja od bezpośredniego kontaktu z czasem bardzo gorącym grzejnikiem. 
 
PS.
 
Plecaki są spoko, ponieważ miałem kiedyś okazję lądować na plecach wprost na asfalcie z powodu pijanego przechodnia, który wkroczył nam pod koła. Upadek przy prędkości w okolicach 35km/h skończył się tylko delikatnymi siniakami. Ten kto przeżył podobną akcję wie o czym mówię..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...