Skocz do zawartości

[avid] nie umiem zamontować przedniego hamulca


jestemdomel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam rower kross level a3 (dziś przyszedł nowy) i mam problem z montażem hamulca przedniego. Hamulec tarczowy.

Zrobiłem tak, że wyjąłem jakiś plastik z pomiędzy tych klocków, założyłem koło, następnie chciałem wsunąć tarczę między te klocki ale nie mieściła się. To rozkręciłem 2 śrubkami te hamulce, wsadziłem w tarczę i zakręciłem. Problem w tym, że teraz nie hamuje, trze tylko trochę o tarcze, a po naciśnieciu 'miekkiej' klamki hamulca w sumie nic się nie dzieje. Co zrobić teraz? Jestem zielony w tarczówkach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Odkręciłeś te dwie  czarne śruby na zacisku?

AVID-genuine-DB1-disc-brakes-mountain-bi

 

 

Rozkręciłeś zacisk,aby włożyć klocki.....nic nie kapało? Żaden płyn nie pociekł po palcach?

Instrukcji nie dostałeś? 

Poza tym ,jeśli się na tym nie znasz, to najpierw pytaj, później rób. 

Musisz podjechać do serwisu ,który sprawdzi,czy dobrze poskręcałeś, czy nie zalałeś klocków i tarcz oraz odpowietrzy układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@durnykot, tak pociekło, a instrukcję dostałem ale na vbrejki. 

A nie mogę sam tego sprawdzić? Widziałem na necie jakieś pierdoły do odpowietrzania.

Raz się nauczę i będzie cacy.  :thumbsup:

 

@Schwefel, tak nie mieściły się, dlatego rozkręciłem. :)

Edytowane przez jestemdomel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

A nie mogę sam tego sprawdzić? Widziałem na necie jakieś pierdoły do odpowietrzania.

Oczywiście,że możesz. 

Ale najpierw sprawdź,ile za taką usługę weźmie serwis. Zestawy nie są najtańsze,a samo odpowietrzenie też nie jest superłatwe. 

Sprawdź,czy klocki i tarcze nie są zalane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Ogarnąłem polski filmik, bo z ang trochę kulawo. Tylko mam takie techniczne pytanie. Czy od początku ogarniać wszystko jak na filmie czy najpierw wziąć cały ten 'system' hamulców co kolega @durnykot przedstawił na rysunku i np. wziąć dokładnie wyczyścić wszystko ze smaru wodą do sucha i dopiero później robić jak na filmie?

2. Na filmie jest chyba płyn dot-4, ja posiadam taki w aucie, to jest taki sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...