Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj z bratem nad jezioro w słońcu. Nad wodą spotkaliśmy się z kolejnym bratem , grill , woda i słońce :) Na powrocie zaliczony jeszcze kebab i w sumie zeszło kilka godzin. Endo tylko w jedną stronę bo później padła bateria :P Wynik słaby , ale z przerwami bo było pogadane ze znajomymi na trasie , ogarnięcie mapy bo jazda inaczej niż zwykle itp. W dwóch częściach , bo potem zmieniłem na jazdę na rowerze aby tak nie obniżyć statystyk na kolarstwie :P 

 

i8VikTo.png

4p4lh8D.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjechałem 10 min po północy w sobotę, na Pradziada wtoczyłem się koło 19tej, w Kędzierzyniu o 3 nad ranem w niedzielę. Okazało się że pierwszy pociąg o 6 rano więc do domu wróciłem o 10.35. W trasie nigdy nie śpię więc jeśli zahacza o następny dzień wpisuję ją jako jedną całość (czasem zdarzy się zdrzemnąć chwilkę w pociągu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota szosa. Wyjazd bez weny. Tak ciężko to mi się nigdy nie jechało. 77,7 km, 865 up ze średnią 28,7 km/h.

Niedziela przerwa.

Dziś poranna wietrzna szosa. Wiaterek trochę chłodził to gorące powietrze. 47,7 km, 369 up ze średnią 30,9 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj (24.07.2017):

Dystans: 35,27 km

Czas: 1g:46m:56s
Kcal: 1668 kcal

Średnia prędkość: 19,76 km/h

Maks. prędkość: 32,90 km/h

Średnie tempo: 03:02 min/km

Maks. tempo: 01:49 min/km

Min. wysokość: 113 m

Maksymalna wysokość: 206 m

W górę: 310 m

W dół: 299 m

Nawodnienie: 0,77 l

Pogoda: pochmurno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś po południu 87 km z Ursynowa ścieżkami do Kanału Żerańskiego, potem najpierw na skuśkę potem szutrem nad kanałem do Nieporętu, lasem do Legionowa, Jabłonna i wałem powrót na Ursynów.

Ścieżka nad kanałem - super ostatnie kilkanaście km, w lesie między Nieporętem a Jabłonna się pogubiłem i pchałem rower przez piach ale trakty są tam bardzo fajne !

Na prom do Łomianek nie zdążyłem więc powrót tą samą drogą prawą stroną Wisły.

Większość trasy:

 

399_kanal_zeranski.jpg

 

 

 

 

 

 


 

 

Wczoraj (24.07.2017): Dystans: 35,27 km Czas: 1g:46m:56s Kcal: 1668 kcal Średnia prędkość: 19,76 km/h Maks. prędkość: 32,90 km/h Średnie tempo: 03:02 min/km Maks. tempo: 01:49 min/km Min. wysokość: 113 m Maksymalna wysokość: 206 m W górę: 310 m W dół: 299 m Nawodnienie: 0,77 l Pogoda: pochmurno
 

 

Tak się zastanawiam ... co wnosi taki post.

 

Macierze dyskowe tego świata pełne sa zrzutów i logów z różnych systemów z których nic nie wynika. 

No bo ta średnia prędkość to duża czy mała ? 19,76 jak na cięzki teren to mistrzostwo świata, na szuter OK, na asfalt to regeneracja. Średnie tempo pewnie ma jakiś związek ze średnią prędkością - po co dublować. Maks tempo - jw.

Może trasa była ciekawa ? No tak, ale przecież nic o niej nie wiemy. Nawet jak była ciekawa to nie pojedziemy jej śladem.

A może to rekord trasy tego roku ? No nie, nie znamy kontekstu, nie wiemy jak robią ją inni albo jak robił ją autor poprzednio. 

 

To uwaga generalna - absolutnie nie do autora, wiele osób zrzuca tu logi. Może prościej w sygnaturce dać link do stravy, endomondo czy czegoś w podobie i zainteresowani sobie sprawdzą. A w poscie wrzucić choć słówko komentarza, coś co wniesie jakość dla innych. 

 

A może też taki jest charakter tego wątku i czepiam się bez sensu ? 

 

 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak się zastanawiam ... co wnosi taki post.
Wszystkie takie dane z Endomondo są do ..... Mam trasę treningową w lesie. Trenuję na niej dwa razy w tygodniu i wskazania endomondo potrafią się różnić nawet o 15% na podjazdach (raz w górę jest 570 a raz 460).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to raczej wina dokładności GPS-a albo ustawionej częstotliwości próbkowania ... trudno na to zaradzić, chyba, że można tą częstotliwość ustawić.

Tak jest na przykład w KaMapie, nie wiem jak Endo ....

 

Tym bardziej zrzucanie logów i to z duplikującymi się miarami jest mało wnoszące : ///

 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w Stravie też nie widzę. Mam ją od niedawna, ale też mam swoją trasę treningową - po kilku przejazdach sprawdzę i się odezwę na priv bo tu to trochę offtop.

Fajnie by bylo, jakbys wrzucił tą lub jakąś inną fajną traskę na priv - mam rodzinę  w Rybniku i brak mi u was fajnych trasek jak tam jestem ; ))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wydaje mi się, że u mnie Strava najpierw czasami zaniżała przewyższenia, a teraz raczej zawyża.

Zresztą patrząc na dane z Garminów, czy innych Polarów, widzę że tam też jest spory rozrzut.

Do tego autopauza nie włącza się natychmiast i tym samym dolicza czas obniżając przy tym średnią prędkość.

Zdarzyło mi się zastopować aplikację i robić jakieś zdjęcia ( parę kroków w tę i tamtą ), a po 15 - 20 minutowym postoju średnia spadła o ponad kilometr ( pojawia się wtedy komunikat " Strava wykryła problem i podsumowała aktywność " ).

Jednak nie jeżdżąc w górach lub nie mając jakichś wyśrubowanych planów treningowych ma to drugorzędne znaczenie, ale bywa denerwujące ( na szczęście jeśli nie muszę, to rzadko się zatrzymuję ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już jak często trzeba schodzić i pchać albo przenosić przez połamane drzewa to zupełnie głupieje. Sigma 20 a Strava 17 km/h ; ))

Inna sprawa, że wtedy te średnie mają marginalne znaczenie bo i tak nie ma z czym porównać ... 

 

Faktem jest, że GPS znacznie lepiej sobie daje radę z określaniem dł i szer geograficznej niż wysokości. Czasem myli się o kilkadziesiąt metrów - tak w tel jak i Garmin turystyczny. A na wykresie wysokości znajdują się kiludziesięciometrowe piki. Chyba po prostu tak musi być. 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem, w czym problem z moimi logami z Endomondo. Jeżeli uważacie, że są niewiarygodne to omijajcie je lub traktujcie jako ciekawostkę. Nie używam żadnego pulsometru ani podobnych rozwiązań by dane były dokładniejsze i bardziej wiarygodne. Z resztą, liczbę kalorii sam traktuję jako ciekawostkę bo i niby skąd miałby się pojawić dokładny pomiar. Przebyta odległość i prędkość mniej więcej się zgadza i tyle mi wystarczy do moich prywatnych celów.  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przebyta odległość i prędkość mniej więcej się zgadza i tyle mi wystarczy do moich prywatnych celów. 
 

Logi jak logi, do prywatnych celów pewnie super ... ale spójrz, co interesującego znalazłbyś gdybym np. ja wrzucił suche liczby nie wiedząc  nic o trasie, rowerze, warunkach, trudnościach czy ciekawych rzeczach dookoła.

Tyle, że chwaląc się nimi przed światem nic ciekawego w sumie do tego świata nie wnoszą. Nic z nich nie wiemy.

Może warto by się bardziej postarać : ))

Ja generalnie jestem fanem mapek okraszonych opisami. Zawsze można coś dla siebie wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 115 km. Wpadły 4 nowe gminy. Niestety wpakowałem się na najbardziej znienawidzony rodzaj drogi jaki istnieje - sypki piach. Poza tym miła niespodzianka. Kupiłem bigmilka i wygrałem następnego, pani w sklepie od razu mi wymieniła.

Ehh żeby zaliczać nowe gminy z domu, muszę robić trasy +110~120 km już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...