Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś 115 km

 

Z Ursynowa prawą stroną Wisły wałami przez Jabłonną do Twierdzy Modlin, tam z 15 km, powrót do Jabłonnej dalej promem do Łomianek i DDR-m lewą stroną Wisły na Ursynów.

z 30km polne drogi po wałach, 30szuter, 40 asfalt i inne utwardzone, 15 różnie po i wokół Twierdzy nad Narwią.

 

Ale co najśmieszniejsze w nawiązaniu do dyskusji jaki uniwersalny rower jest najlepszy : )))

Przez 70km wolałbym mieć szybszego crossa/gravela, z 15 km wolałbym mieć szoskę, 15km bardzo mi pasował mój XC a przez 15 żałowałem, że nie mam fulla : ))))))))

I co tu wybrać jako rower uniwersalny ? : )))

 

W Modlinie spotkałem pannę na pięknym stalowym, amerykańskim niebieskim gravelu - ale wracała asfaltem bo na wałach przeciwpowodziowych wytrzęsło juz ja za bardzo.

Chyba do turystyki jednak cross z porządnymi oponami i dobrym amorkiem.

Fajna, długa trasa, jak masz ślad to zapodaj poproszę.

 

U mnie dziś nic, rano padało więc darowałem sobie rower, w sumie dobrze bo jestem wyczerpany ostatnimi jazdami i startami, dzień resetu dobrze mi zrobi mam nadzieję.

 

Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Fajna, długa trasa, jak masz ślad to zapodaj poproszę.
 

No nie mam, dziś dopiero zainstalowałem strave.

Ale właściwie to i bez śladu trafisz - z Ursynowa do obojętnie jakiego mostu (np Siekierkowski), za mostem w lewo oznaczoną ścieżką i wzdłuż Wisły. Najszybciej jak możesz (na pewno przed Portem Praskim ) zjeżdzasz na szutrową ścieżke wzdłuż Wisły. Potem przez jakiś czas jest utwardzona (do wysokości pałacu w Jabłonnej), za Jabłonną zmienia się w ścieżkę gruntową (cały czas wałem). W końcu ścieżka prawie ginie i po ugorze ale wałem dojeżdzasz prawie do ujścia Narwi do Wisły. Do Twierdzy już asfalt ze 3 km. 

Powrót tak samo ale za Jabłonną wsiadasz na promik (darmowy, kursuje do 20-ej), przez Młociny do Mc Donaldsa i potem juz ścieżką pieszo-rowerową przez bulwary nad Wisłą powrót (z kilkusetmetrowym objazdem. 

Za następnym razem nagram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pierwsza w sezonie terenowa jazda - Radziejowa i Jaworzyna Krynicka. Tzn. tego "terenu" to mało co, taki rekonesans tylko żeby sprawdzić czy w ogóle jest chęć do jazdy MTB. Pomimo ulewy pod Radziejową i zbyt dużej (dla mnie) ilości błota tak mi się spodobało że wszelkie szosowe plany na resztę sezonu mogą wziąć w łeb :bye2:  A mam jedną bardzo ważną trasę do przejechania :icon_exclaim: Dla porządku tylko: ok. 202km i 3350m UP.

 

kxOlQqG.jpg

Edytowane przez Pidzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mam, dziś dopiero zainstalowałem strave.

Ale właściwie to i bez śladu trafisz - z Ursynowa do obojętnie jakiego mostu (np Siekierkowski), za mostem w lewo oznaczoną ścieżką i wzdłuż Wisły. Najszybciej jak możesz (na pewno przed Portem Praskim ) zjeżdzasz na szutrową ścieżke wzdłuż Wisły. Potem przez jakiś czas jest utwardzona (do wysokości pałacu w Jabłonnej), za Jabłonną zmienia się w ścieżkę gruntową (cały czas wałem). W końcu ścieżka prawie ginie i po ugorze ale wałem dojeżdzasz prawie do ujścia Narwi do Wisły. Do Twierdzy już asfalt ze 3 km.

Powrót tak samo ale za Jabłonną wsiadasz na promik (darmowy, kursuje do 20-ej), przez Młociny do Mc Donaldsa i potem juz ścieżką pieszo-rowerową przez bulwary nad Wisłą powrót (z kilkusetmetrowym objazdem.

Za następnym razem nagram.

Dzięki, mniej więcej wiem jak, natomiast nurtuje mnie te 15 km w okolicach twierdzy.

 

Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzięki, mniej więcej wiem jak, natomiast nurtuje mnie te 15 km w okolicach twierdzy.
 

 

To tam nie ma sensu podawac tracka ... tam po prostu trzeba się pokręcić. Twierdza to naprawde cale miasteczko, nieco niestety opuszczone i zaniedbane ale to jest potęga !!

Są tam dwa szlaki  - zielony chyba i niebieski, fajna ścieżka wzdłuż Narwi (niebieski szlak) wkoło głównego kompleksu (chyba z 3 km). Tam objechanie jednego głównego budynku (tego naprzeciwko spichlerza) to przeszło kilometr ; ))

Czasem wisi jakaś mapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pokręcone wczesnym wieczorem w niezłej pogodzie. Trochę słońca , ale jednocześnie ciut chłodno i podejrzewam , że gdyby nie bluza to bym się trochę mógł trząść :P Zawsze mi się wydaje , że kręcę coś wolno te odcinki , ale jak słyszę czas na kilometr to mnie motywuje :) Kiedyś średnia 3:30 , potem 3:00 , 2:30 aż dzisiaj 2:17 średnio udało się wykręcić :) Na prostych asfaltowych odcinkach trzymałem w okolicy 1:51 na kilometr :) W sumie asfaltu sporo , ale i przewyższenia , które obniżyły rewelacyjną jak na dziś średnią :) Pierwszy raz chyba przekroczone 25 km/h na średniej , przeważnie w okolicy 24. 

 

Jak pamiętam to dwa dni temu obróciłem oponę na tylnym kole , bo przy wymianie dętki nie zwróciłem uwagi na rotację i była odwrotnie.

 

Mam też wynik za 13.07 , bo nie chciało mi się od razu wstawiać.

 

Ogólnie mało teraz jeżdżę a na endo mam jeszcze mniej :( Niestety ciągle trwający remont uprzykrza rowerowe życie , a dziś do tego mocno dało się we znaki siodło. Jeszcze nigdy tak mnie tyłek na nim nie bolał jak dziś :o Chyba jutro się wybiorę po nowe a i przy okazji bym uzupełnił swoje zapasy o kilka dętek.

 

MSuPNCO.png

leJ2UxL.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem się dziś za serwis hamulca mechanicznego., W sumie rozebrać poszło szybko , gorzej poskładać :P W środku był seger , podważyłem śrubokrętem po obwodzie i objeżdżając dookoła wyszedł. Za to założyć go męczyłem się godzinę , bo nie mogłem rozkręcić zacisku na dwie części - nie chciał się dać ... Także miejsca było mało a dodatkowo nie miałem szczypców do segerów i jeszcze sprężyna ze środka cały czas wypychała. W końcu po czasie kawałek wszedł , podłożyłem śrubokręt i objeżdżając po obwodzie wszedł na swoje miejsce. Cała procedura w okolicy 2 godzin. Jazdy dziś nie było  :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roboczy standard, chocpo pracy w tempie by zdążyć odebrać młodych z działki przed burzą, a wieczorkiem udało mi się przypadkiem w Lidlu kupić klej do śrub, to zobaczymy czy teraz młodemu ponóżka przestanie się odkręcać, przy okazji jak juz miałem jego rower, to podkręciłem mu przedni hamulec jak sobie życzył, czyszczeni i smarowanie łańcucha, amortyzatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roboczy standard, chocpo pracy w tempie by zdążyć odebrać młodych z działki przed burzą, a wieczorkiem udało mi się przypadkiem w Lidlu kupić klej do śrub, to zobaczymy czy teraz młodemu ponóżka przestanie się odkręcać, przy okazji jak juz miałem jego rower, to podkręciłem mu przedni hamulec jak sobie życzył, czyszczeni i smarowanie łańcucha, amortyzatorów.

Fajnie tam masz , że burza tak często :o U mnie niedawno dwa razy błysk i po burzy :(

 

Ja dziś w sumie trzy razy byłem na trasie :) Pierwszy raz do sklepu po nowe siodło, kilka detek i łatki. Wziąłem się za montaż siodła , ale jakieś krzywe wyglądało. Położyłem na płaskiej powierzchni - krzywe na pretach. Drugi raz do sklepu w celu wymiany siodła - Pani ze zdziwieniem zapytała jak może być krzywe na pretach , zawołała kolegę, sprawdził - krzywe , wymienili i tym razem proste. Jednakże postępowanie sklepu trochę mnie zdziwiło - krzywe siodło , które im oddałem powiesili normalnie na regał do sprzedaży [emoji14] Chyba liczą , że jakiś amator to kupi , stwierdzi że źle mu się na tym jeździ i albo nie uznają potem gwarancji na siodło bo używane , albo po prostu kupi drugie.

 

Trzeci wyjazd już typowo z nudów. Pokręcone już dość standardowo - park , kalwaria , miasto. Ostatnia jazda już pod spory wiatr , w ciągu dnia bezwietrznie. Straszny dziw mnie bierze jak widzę wszystkie parki puste [emoji14] Czyżby wszyscy wyjechali? :D Głównie widać osoby starsze albo z małymi dziećmi na placach zabaw.

 

1cd773d6bcf3a21d0cf4a46820010cf3.jpg

41728d9f66d2ba3ff07fcb6e5ac336cd.jpg

38f249b291dc01fb4ee240bd54c2c038.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...