Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

Zdjąłem łańcuch z szosy, wyszejkowałem, wyczyściłem zębatki, założyłem drugi łańcuch, nawoskowałem.
Potem wyczyściłem kasetę na trenażerze (przecież nie będzie mi brudziła czystego, swieżo założonego łańcucha w szosie 😆).
Jako, że już miałem brudne ręce, to wyczyściłem i zdemontowałem kasetę z MTB, potem zdjąłem i wyczyściłem bębenek DT na którym była zamontowana, żeby go jutro wysłać na reklamację.
A teraz nadrabiam zaległości na forum... ;) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheJW, jak po ogarnięciu kasety w trenażerze nie zamontowałeś do szosy błotnika/błotników, to twój wysiłek poszedł na marne :) (sorry, ale jeden wątek się za mną ciągnie).

Przymierzam się do serwisu tokenowego Ninja-suportu. Zrobiłem remanent niezbędnych narzędzi, części i... przy okazji zerknąłem na przerzutkę. Do prac serwisowych będę musiał dopisać wymianę kółek przerzutki (niezłe kolce mam na kółku napinającym). Jak już się za wymianę wezmę, to pewnie full serwis jej zrobię. A jak już przerzutkę zdemontuje, to i może za pancerze i linki się wezmę...? Hmmmm, ojej ojej.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cross90 napisał:

@kazafaza jaki duch rowerowy wśród młodzieży teraz? Jeżdżą trochę dzieciaki? 

Przeprowadziłem się do miejscowości > 2500 mieszkańców, rowerów pod szkołą tu zdecydowanie wincyj niż w Szczecinie.  A generalnie to taka rozgrzewka przed egzaminem czwartoklasistów na Kartę Rowerową, moja Pani się wysypała, że jestem instruktorem nauki jazdy i ćwiczę zdolności pedagogiczne.  Planujemy jednak z Gronem wprowadzić cykliczną imprezę typu "Rowerowy Klub Narzędziowy" i urządzić trwały plac do nauki i doskonalenia jazdy, jest kilku młodych ogarów co chcą kopać hopki, bandy i takie-tam.  A więc jest nadzieja w narybku ;)

 

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem wziąć przerzutkę na warsztat i potraktować ją kompleksowo. Ale, że walczę jeszcze z innymi sprawami nierowerowymi, to zająłem się kółeczkami, które... jeszcze się kręciły i w sumie dawały radę :)

20230121-205519net.jpg

No i miałem dzisiaj trochę pokręcić, ale jakieś takie nie wiadomo co pada z nieba, niby minus, a na plusie, niby grunt trzyma, a jednak płynie... Daję sobie godzinę na kawunie i motywację.

 

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w tym samym zakątku kraju, zainspirowany daniem sobie godziny na kawusię i medytację z racji (nie)pogody, zabrałem się za porządek w rzeczach rowerowych.  Lub bałagan, wedle opinii osób przemykających obok.  Odgrzebałem dwa cuda z poprzedniego millenium, ale już nie mam na czym ich odpalić:

 

IMG_20230122_132842811.jpg

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat też wczoraj znalazłem Taśmę fałhaesa  ,choć nie na rowerze. Mam urządzenie tylko trzeba paski gumowe zmienić… dodatkowo znalazłem urwane lusterko i mam zamiar je gdzieś po improwizacji używać, zobaczymy odbicie po prostu 😀 i teczkę z bałaganem starowych numerów ( nie wszystkich, nie zbierałem ich)   O rety co za psychoza była  tym sportem.  !!!

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycie smoczycy po wczorajszych 10 km w śniegu. Potem okleiłem ramę w newralgicznych miejscach folią. Przykręciłem w piwnicy wieszak na rowery, po czy załadowałem na niego samochodowe bagażniki rowerowe :D a rowery jak stały, tak stoją :D

Edytowane przez spidelli
  • +1 pomógł 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...