Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

Nitka cienka i nie pęka :)

A w temacie - tak dzień po dniu te setki są trochę bezsensowne (o ile nie jest się koniem). Po wczorajszej przedłuzonej setce dziś 40km z mocą nieco powyżej 60% było hmmm ... uciążliwe, bez radości z jazdy. Takie trochę dobijanie się ale musiałem gdzies pojechać w kilka miejsc to wziąłem rower. Jednak żeby te plany coś dały to trzeba być zregenerowanym bo inaczej tylko się człowiek niszczy bez sensu :(

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem. Wreszcie. Ostatni tydzień był już bardzo ciężki, ze względu na ładną pogodę za oknem. Teraz mogę spokojnie odpocząć od trenażera, o ile nie będzie przekornie lało rzecz jasna. Nawet testu FTP mi się nie chce robić chwilowo 😎.

oG238NlHclyx-rtRsEyTtosmvGFTVeXYnAejBMJYD6Q-2048x1152.thumb.jpg.d4ae7ce523f4e84f68cf29b64c19d483.jpg

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po tym jak plany gór przez pogodę legły w grozach miało być szybkie samotne coś pod 100 ale linia deszczu była bliżej o kilometr niż miała być ..  tak "kropiło" że na 15km byłem już przemoczony... Niestety wiatr też nie pomagał pomimo że prognoza mówiła że ma pomagać 🤬 .  Na około 30km szybka decyzja o skróceniu do 50km i od tego momentu już z wiatrem centralnie w pysk.  Mokre zimne nogi i wiatr zabiły mi mięśnie na 40km. Ale pierwsze 30 km poszło w niecałą godzinkę 🤔  Szkoda że  odpuściłem jedzenie w deszczu.  Sr 27.5.  

A wczoraj za to włóczęga krakowskimi gravelami w poszukiwaniu nowych tras...  Niestety skończyło się na zdrowotnej jeździe przez pokrzywy... Dalej nogi mnie pieką 🤣 A na mapie tak obiecująco wyglądała ta droga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z żoną i córką 35km od Międzylesia do Otwocka, z przejazdem wzdłuż rzeki Mieni, przechodzeniem rzeki po pniu, deszczem, skakaniem na górce lotników (córka), piachem korzeniami i jak na sąsiedztwo stolicy, prawie pustką. Meksykańskie żarcie koło Lotników fantastyczne. Lasy zielone. Widziałem tez pierwszy raz w życiu rower z elektryczną przerzutką. Pozdrawiam właściciela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini Dh , bo nie na Dh.. poszło zgrabnie , max 65 km z ogonkiem, tylko dłonie mi wysiadły na nierównościach  , takie zaskoczenie . Muszę  gnieść gumę przez następny miesiąc..  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj takie małe oszustwo...  

 

20210603_124648-01.thumb.jpeg.73869f9623063ad9c59ea220dd6d1ea3.jpeg

Na Szyndzielnię kolejka żeby oszczędzić sobie podjazdu a potem pętelka przez Klimczok i Błatnią. Bardzo przyjemne leniwe 20km wyszło 

strava8459500902791877094.thumb.jpg.26a88fd63ea3a5aecb9ca9e1ef8fd0ed.jpg

Ilość ludzi przytłacza ...   Kupienie czegokolwiek w schronisku to fikcja... Szybciej zjechać na dół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Skociszcze miał swój dzień, więc zajrzałem do suportu. Coś tam się przy mocniejszym ataku na korbę odzywało.

Diagnoza: jedno łożysko w Tokenowej Ninji czeka na wymianę. Chwilowo lekko je odratowałem, ale zobaczymy ile pociągnie zanim będę musiał dokonać jego ekstrakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaczęła mi świrować tylna przerzutka na wypadzie. Najpierw coś nie bardzo chciała mi 4 wskakiwać, a potem po regulacji wchodzić wyższe wchodziły, ale już zejść nie chciały. Ogólnie jakieś cuda. Niby jakoś rozruszałem przerzutkę, ale dziś na stojaku wyszła przyczyna problemów. Już w klamkomanetce, w lince została jakaś połowa całych drutów, a reszta widocznie postanowiła problemy sprawiać.
Przy okazji wrzuciłem nowy łańcuch, bo wyciągnął się bidulka o pół ogniwa, a i sprawdziłem hak w ramach wstępnej diagnostyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjeżdżając z garażu zahaczyłem rowerem żony (był ostatni na platformie na haku) i wygiąłem obręcz (pękła) 🤬   
Więc wycieczka (super, Świętokrzyskie, taka głusza, że tylko czekałem na spotkanie z partyzantami) była tylko z córką.  Po 41km wybuchła mi opona (chyba od jakiejś gałęzi) - dziura, że palec wchodzi. 🤬

Żona przyjechała po nas autem 😍

Kupiłem nowe koło, nową oponę i mleko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś zrobiłem w spacerowym tempie czerwonym szlakiem trase Ustka - Rowy - Ustka. Coś pieknego ! Nie znam zbyt dobrze nadmorskich miejscówek ale tu - fantastycznie. Czerwony szlak taki raczej gravelowy a wkoło niego nieskończona plątanina ścieżek, singli takich pod mocne XC czy mtb. Wszystko w pofałdowanym terenie, wśród sosnowych lasów i mchów. 

Stosunkowo mało ludzi jak na długi weekend.

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oszustw ciąg dalszy.  Wyjazd z domu puźno ale postanowiliśmy odwiedzić Turbacz.  O 13 byliśmy już w Koninkach i na Tobołów wjechaliśmy kolejką.  Tak że ładnych kilkaset metrów w górę oszukaliśmy i oszczędziliśmy sobie pewnie z godzinę jazdy.  Zresztą założenie było że ma być przyjemnie a nie konieczne męcząco. 

Trasa z Tobołowa na Turbacz to  bajeczka.  Spokojnie spacerowo delektując się ciszą nie wiadomo kiedy te 300m połkneliśmy.  Ominelismy szczyt i schronisko odrazu jadąc w stronę Przełęczy Borek.  Zjazd bajeczny. I okoliczności przyrody przepiękne i sam zjazd ciekawy. 

Z przełęczy skierowaliśmy się na Brukowaną Drogę i przez  Potaszine dalej rowerowym czerwonym.  Jeszcze 200m przewyższenia na kilku km podjeździe i na koniec krótki zjazd i byliśmy znów pod wyciągiem.  

Ludzi mało a za przełęczą Borek może z trzy grupki turystów. Praktycznie tam to szlak mieliśmy dla siebie. 

Tak że wyszło bardzo przyjemne popołudnie w górach.  Zadziwiająco dobry czas bo bałem się że będzie po wczoraj bardziej leniwie.  Reset niesamowity...   

strava7047401207172865262.thumb.jpg.ddfbeb76c8b9a92b98fb4fc34a15a186.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrisK U mnie klamki to też 105 tki.
Stara przeżyła 2 lata i 24 tysiaki, czyli całkiem nieźle, przy czym to chyba oryginalnie Jagwire, acz nie wiem jaki model, ale z powłoką niebieską i bez dodatkowego smaru..
Obecnie szlifowana nierdzewna od Schimano i co ciekawe ponoć przypadkiem trafiłem w dobre rozwiązanie, bo z powlekanymi tez bywa różnie. Skropiłem odrobinkę mocno gęstym czerwonym FLem 😁.
Kumpel mi opowiadał, że mu kiedyś w Ultegrze poleciała po kilku miesiącach i nie był to wyjątkowy przypadek. Ponoć warto profilaktycznie zmienić co roku i mieć spokój. Dwie dychy nie majątek (choć ze względu na pilność sprawy zapłaciłem 29...) i raz do roku można zmienić, byle o tym pamiętać... ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...