Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

@JWO szalenie demoralizujące że prezydent nie stał w korku. Nieeee on powinien pksem jechać... A i ten strój za kilka tysięcy...  Naprawdę?  Jak by się gryzipurek do mnie dobrał to by miał używanie....  przecież na pewno wszystko z 500plus a wiesz... Same endury których wczoraj użyłem to już pod 2k jak nic..   A to że zarwę dwie nocki żeby móc nie pracować w weekend i na to zarobić to już dziennikaz zapomni.   Zejdź z polityki i tych wiader pomyj i takich tanich rewelacji. Dramatem naszego kraju jest to że tak się uprawia politykę i że używa się do tego mediów. 

Zastanawiam się skąd dziennikarz  wytrzasnął dobre buty za 300zl ale mocno korelowaly z 2k dudy i bardziej szokują.

Dobrze ze Duda na rowerze nie jeździ. To by dopiero nagłówki były.... ciuchy i rower mocno średniej klasy to juz by było do wypomnienia lekko z 13k... Jesteśmy na forum na którym większość ma sprzętu za ładnych kilka tys. Gro z nas uprawia co najmniej dwie różne dyscypliny i ładuje w to sporo kasy.  Było by porażką jak by takie dziennikarstwo nie wywołało uśmiechu politowania.  Gość lubi narty i od lat jeździ. To że ma sprzęt nie powinno szokować.  Jeśli kogoś zszokowało to powinien już szukać składaka dla siebie. Ja osobiście jestem zdziwiony że nie ma droższego.  Zostań prezydentem i zobaczysz ze nawet jak byś chciał to łatwo z ochrony nie zrezygnujesz. 

A to że nie stał w korku.... to jednak prezydent. A poza tym jak by stał to byś miał nagłówki że skandal że nieodpowiedzialność i że świat się śmieje. Jak się nie odworuci tylek z tyłu. 

Nie wiem po co go z polityką tu wciskasz.  Po zamkniętych stokach nie jeździł. 

Aż czekam na artykuł o tym że miał swoją bramkę... :) to dopiero byłby szok i zepsucie władzy :D

A tak wracając do tematu to dzisiaj odbieram gravela z serwisu :).   Pogoda wiosenna i chyba czas wrócić do szlajania się... oby czas pozwolił. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KrisK napisał:

szalenie demoralizujące że prezydent nie stał w korku.

Nie chodzi o korek i wartość sprzętu. Zbliża się trzecia fala pandemii, rząd apeluje o wstrzemięźliwość, ludzie tracą prace, a Prezydent w podskokach pogalopował pojeździć nartach. Niby nie złamał przepisów, ale czy to właściwe zachowanie w takim momencie?
Chociaz trochę go rozumie. Pol roku dłubania nosie w Palcu Prezydenckim, może spowodować depresje. Normalny Kowalski musi się jeszcze martwić o przetrwanie, a u niego nudy i brak emocji. ;)

EOT, zanim moderacja mnie zbanuje. 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebralem rowerki z serwisu i zaliczyłem wieczorne 26km po asfalcie... wreszcie :) jazda jak się usypua to słaba opcja ale nie mogłem sobie odmówić.   Strasznie śmiesznie po miesiącu na fullu i jeździe po śniegu się wsiada na baranka

@JWO  jaki przykład?  Żeby siedzieć w domu bac się i obrastać tłuszcz?   Dwa że jest szansa że  był to jedyny stok w Polsce gdzie choć się zbliżyli donprzestrzebania obostrzeń bo przypuszczam że jednak ludziom mniej lejce puszczały 

A jeśli chodzi o strój prezydenta to prawie na pewno producent robi sobie tak darmową reklamę i to tania a skuteczną 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, KrisK napisał:

A jeśli chodzi o strój prezydenta to prawie na pewno producent robi sobie tak darmową reklamę i to tania a skuteczną 

Kluczowe słowo: "sobie". Choć bo ja wiem, kto tam zna te kombinezony :/ Tak czy owak nie powinien go nosić. Ale wygląda fajnie, lepiej niż goście w Spiderach czy Descente :D mimo, ze te ostatnio mniej odpustowe się zrobiły.

Z rowerowych: zdjąłem praktycznie nowego Mezcala z nieużywanego, zapasowego przedniego koła żeby go przełożyć na tył zamiast zużytego Peyota - co zresztą zrobiłem. Dziwne, ten Mezcal był zalany płynem Vittorii. Kompletne nieporozumienie :( Na dole zebrała się gruba warstwa jakby zastygłego plastiku a pozostało odrobinę tłustego płynu. Przynajmniej nie namęczyłem sie przy czyszczeniu opony :) Spojrzałem do butelki z płynem Vittorii a tam - woda. Się wzięło i rozwarstwiło. Poszła od razu do śmieci. Stary Peyote zaś zalany Trezado wyglądał normalnie, kleił się paskudnie tak jak powinien. 

Także Trezado : Vittoria 1:0 jeżeli chodzi o uszczelniacze.Może to trefna butelka ale więcej nie kupię. 

Mam pełną butelke uszczelniacza z  Decathlonu - wygląda bardzo dobrze, to chyba Trezado choć nie jestem pewien. Zaleję nim i się zobaczy :D

 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad mlekiem cały czas myślę, ale jakoś to papranie się mnie nie przekonuje no i i tak dętki na wszelki będzie trzeba mieć.
Na Turbaczu ciśnienie w kołach obniżyłem poniżej jakiegokolwiek minimum.   ~0,8 wyszło z pomiaru.  Na zjeździe kilka razy miałem dopompować, ale... Kawałek nieprzetarty i mi przechodziły głupie pomysły.  Opony sie mięły i było to ładnie widać, ale nie udało sie dętek pociąć pomimo ze parę razy poczułem, że dobijam. Ale inaczej nie było za bardzo mowy o jeździe po mnie przetartych fragmentach.  W sumie ciekawe czy mleko by dało radę... Czy uż kilka razy by zamarzło i by je szlag trafił.

10 godzin temu, wkg napisał:

Choć bo ja wiem, kto tam zna te kombinezony :/

Nie ważne..  Po art. na WP kilka mln ludzi :D  i nie ma znaczenia czy lubią czy nie lubią nosiciela... Poza tym znają Ci co znać mają. Pojawiają się fotki zdjęcia udostępnienia... A mechanizmy SM już resztę załatwią i nagonią odpowiednią grupę kupujących produkty pokrewne.  Wbrew pozorom taka cicha reklama ma olbrzymi zasięg nieraz większy niż rozdmuchane kampanie.
A czy powinien.. Kurcze... dostał to niech se nosi.  Przecież to jest układ win-win a firma nasza rodzima.    Strój startowy to to też nie jest.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KrisK napisał:

Nad mlekiem cały czas myślę, ale jakoś to papranie się mnie nie przekonuje no i i tak dętki na wszelki będzie trzeba mieć.

Prawdę mówiąc to nie ma paprania. Musisz co dwa miesiące dolewać co zajmuje 5 min strzykawką przez wentyl, nawet koła nie trzeba zdejmować. Z tą dętka to tak na wszelki niby wypadek, jakby się opona porządnie rozdarła ale to kilka % sytuacji. Wtedy i dętka może nie pomóc.  A z dętką i tak jak nie znajdziesz zadziora to drugą też przebije. A szukaj po ciemku macając, kiedyś tak 3 dętki mi poszły. Ja do dętek nie wrócę :)

Stans chyba do -38 nie zamarza. Mi Trezado teżn ie zamarzało a dwa razy tańsze.

Wczoraj założyłem Mezcala, napompowałem do 3,5 i do teraz bez mleka nic nie zeszło :)

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też na serwisie używałem Vittorii i nie było problemów, chwaliliśmy sobie to mleko. Chyba nawet sam na nim jeździłem jakiś czas.

Osobiście stawiam na mleko Stan's NoTubes. 90kilka zł za 946 ml sprawdzonego mleka to nie majątek, mi wystarczyło na 2 sezony i jeszcze prawie 200 ml zostało. :) Kupiłem ostatnio na zapas, bo kto wie... :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na mleku od 9 miesięcy i też nie wyobrażam sobie powrotu do dętek. Miesiąc temu miałem pierwszy poważny test mleka - wbity w przednią oponę odłamek szkła (w kształcie loga empiku) i po wyjęciu odłamka mleko ładnie zasklepiło dziurę. Zapewne na tych oponach bym jeszcze pojeździł z kilka miesięcy, ale tył był już mocno zjechany, więc zamiast opon Bontrager mam teraz opony Vittoria Saguaro, może będą się trochę wolniej zużywać przy moich 104 kg.

A co płynu, to używam mleka Bontrager XLR Tire Sealant.

Edytowane przez mulek1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, wkg napisał:

Musisz co dwa miesiące dolewać co zajmuje 5 min strzykawką przez wentyl,

A przy takim nalewaniu nie ma problemu z uszczelnieniem?  
W sumie bardziej mi to w gravelu potrzebne by było... 
kusicie i pewnie wcześniej czy później sie przełamię. Tylko najpierw nowy kompresor kupie bo stary niedomaga..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wkg napisał:

Te nowe maja identyczny bieżnik ale wagę jakąs olbrzymią :(

To obecny trend wśród wszystkich producentów.....wzmacniamy ścianki. Trwałość ponad szmatowatość. Tzn stare opony vittorii ważyły około 600gr i tak były lepsze od Shwalbe- solidniejsze.

Teraz masz rozróżnienie na TLR (lżejsze) 680 i TNT 725 dla tego samego rozmiaru

https://www.vittoria.com/us/en/tires/mtb-xc/mezcal

 

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mulek1985 napisał:

A jaka jest różnica wagowa pomiędzy starą a nową? W serwisie kumpel zamówił mi je pod koniec stycznia tego roku, a zakładane były w zeszłym tygodniu, w czwartek, więc chyba to te nowe.

https://www.vittoria.com/us/en/tires/mtb-xc/saguaro

Nowa 785 wg ich strony, stara waga faktyczna w 2,25 to było 680-690g. I to była bardzo mocna opona.

Myślałem, że mi powiesz ile waży ale teraz już za późńo :)

13 minut temu, KrisK napisał:

A przy takim nalewaniu nie ma problemu z uszczelnieniem?  

W ogóle. Problem z uszczelnieniem jako taki nie istnieje przy dobrej oponie. Jak pisałem mi trzyma ciśnienie od wczoraj bez mleka. Może być problem z wstrzeleniem opony w obręcz za pierwszym razem jeżeli obręcz nie jest "koszerna". Wtedy trzeba walnąc kompresorem na stacji. Ale nawet jak się zdazy to to robisz raz na życie opony. Jak dolewasz mleka to po prostu spuszczasz powietrze, wykręcasz wentyl, dolewasz mleka strzykawką, wkręcasz wentyl i pompujesz (do mleka są specjalne wentyle z wykręcanym środkiem). Opona cały czas siedzi w obręczy.

Ja kompresora nie uzywam bo pomką stacjonarną pompuję normalnie jak z dętką ale to zalezy od obręczy i opony.

Co do gravela to nie wiem bo tam większe ciśnienia. 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, woojj napisał:

To obecny trend wśród wszystkich producentów.....wzmacniamy ścianki. Trwałość ponad szmatowatość.

Tymczasem ja i moje nowe, 470-gramowe CST Jack Rabbit

image.png.110bd4c2fc440bd9280344e07d0235e9.png

:D

 

Wydaje mi się, czy zrobiliśmy tu niezły offtop? Chociaż...pisanie o rowerach to też czynność, którą można podpiąć pod "co dziś robiłeś rowerowego". :P

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TheJW napisał:

470-gramowe CST Jack Rabbit

znienawidzisz je pewnie z tego powodu (oby nie) ;-)))

Stare BARZO 29x2,25 ważyło równo 600 gram, nowe TLR 660, TNT 680..... ale jak ma być w górach dobrze to niech waży więcej o te 60 gr, tylko czemu cena skoczyła ze 160 na 250 ;-((((( 

Drogie to nasze zabawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wkg napisał:

do mleka są specjalne wentyle z wykręcanym środkiem

Wiem :D   Co ciekawe mam taki w dętce. Już sie zastanawiałem jak by ta dętka z mlekiem działała.  Połączenie zalet czy wad :D

Edytowane przez KrisK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 minut temu, TheJW napisał:

Wydaje mi się, czy zrobiliśmy tu niezły offtop?

No nie wiem, ja piszę o zalewaniu mlekiem opon - co zrobiłem wczoraj i wnioskach dotyczących płynu i opon. @KrisK o tym co zamierza zrobić za jakiś czas.

9 minut temu, woojj napisał:

tylko czemu cena skoczyła ze 160 na 250 ;-((((( 

https://biostern.abstore.pl/opony-mtb-vittoria-barzo-g2-0-29x2-25-zwijana-tnt,c106,p4169,pl.html

170 to najdroższa jaką mi się udało znaleźć.

W zestawie z uszczelniaczem wychodzi po 150.

5 minut temu, KrisK napisał:

Już sie zastanawiałem jak by ta dętka z mlekiem działała.  Połączenie zalet czy wad :D

Wad. Mleko się zmiesza z talkiem w dętce. Też tak kombinowałem :D

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...