Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

@wkg jak zwykle na pierwszy raz na Rusińskim.  Idealny stok na przypomnienie sobie jak się jeździ. Z tym że śniegu mają malutko. I połowa dużego stoku działa przez co w  połowie mają przeważenie, które dość mocno  uprzykrzało jazdę jak się pojawiło więcej ludzi.  Ale dzisiaj w sumie poza może godziną gdzie się zrobiło sie troszkę tłoczniej i "kolejka do wyciągu" była na 5 osób  :D:D:D  to było pusto. 

Warunki w sumie ok.  koło 11 w miarę twardo, ale nie wylodzone potem się porobiły odsypy miejscami, ale bez dramatu, choć sie kładli pokotem tam a pod koniec jak już słońce zeszło była taka fajna kaszka na stoku i to już zupełnie bajka. Tam stok zazwyczaj jest dobrze przygotowany i można się pobawić. Lepiej chyba tylko w Kluszkowcach robią stok.  Tam ile razy byłem to stół  był.  

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Od zeszłego tygodnia dopadł mnie katar, więc postanowiłem nie co się podleczyć, a przy okazji nie sprzyjającej aury zrobić serwis roweru. Poza tym ostatnio amortyzator zaczął się uginać mimo blokady więc serwis się należał. Więc zrobiłem: ogólne mycie i czyszczenie ramy, kompletny serwis amortyzatora z wymianą gąbek i olejów, wymiana linek i pancerzy od przerzutek, czyszczenie i smarowanie przerzutek, czyszczenie i smarowanie suportu, czyszczenie kasety i blatów korby, czyszczenie i smarowanie łańcucha, wymiana pękniętej szprychy w tylnym kole. Zostało jeszcze wymienić stery i można ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualna pogoda zbytnio do treningu nie zachęca, natomiast dzisiaj w wolnej chwili postanowiłem zamontować noworoczny prezent dla mojej maszyny od jej właściciela. :)
Mianowicie zamontowałem nowy uchwyt na bidon i wreszcie istnieje podejrzenie, że bidon o pojemności 1l nie będzie się przesuwał na boki przy ostrzejszych manewrach. B)
Oprócz tego jakieś szybkie mycie ramy i obręczy kół z błota oraz innego wszelakiej maści brudu. Przed nowym sezonem zostaje do zrobienia jeszcze serwis amorka i ewentualna regulacja.

 


 

83917610_277114226599823_2509114057462644736_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Około 35 km z naprawdę wrednym wmordęwindem, ale po drodze taki wynalazek... prywatny fotoradar?! Nam nadzieję, że mnie nie cyknął, bo akurat tutaj było z górki, wiatr w plecy i pies mnie gonił ;)

 IMG_20200229_160210-1024x768.jpg

Aha, a po powrocie czyszczenie i smarowanie napędu.

Edytowane przez Sansei6
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...