Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowując ten tydzień : 

- 1.1.2018 - Nowy Rok, nowy sezon - rozpoczęcie raczej symboliczne 25km - do lasu, pętla i do domu. Średnia prędkość 24km/h, średnia kadencja 85rpm.

- 5.1.2018 - z racji wolnego dnia postanowiłem odkryć trochę nowych ścieżek. Dojazd do miejscówki - las Bagatela - przebiegł bez większych problemów,  później wjazd do lasu po obręcze w błocie, segmentu w lesie nie znalazłem a w drodze powrotnej zgubiłem drogę. W sumie wyszło 52km ze średnią 21,5km/h, kadencja 79rpm.

- 7.1.2018 - głównie asfalty, choć mocno mokre po nocnym deszczu. Wyszło 35km, średnia prędkość 24km/h, kadencja 83rpm.

W sumie pierwsze 100km zaliczone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie pisałem a zrobiłem kilka fajnych rowerowych rzeczy:

- Drugi dzień Świąt: Katowice, 125km i ok. 850m UP

- Sylwester: pętelka do Bochni, 92km i ok. 700m UP

- Sezon 2017 zamknąłem godnym wynikiem 13666km :devil: (oraz 106368m UP)

userimages,20180108,211332,212663,orig.j

userimages,20180109,211341,212672,orig.j

- W ostatnią sobotę natomiast otwarłem sezon 2018: Wrocław, 304km i ok. 1550m UP :)

userimages,20180108,211333,212665,orig.j

(na zdjęciu Hala Stulecia)

Edytowane przez Pidzej
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie pisałem bo forum umarło w Tapatalku - ktoś wie dlaczego?

 

W weekend zrobiłem sobie wycieczkę z Warszawy przez Górę Kalwarię pod Garwolin, bardzo fajnie się jechało, 75 km z hakiem.

W poniedziałek do pracy i z pracy ale smogu tyle że cały dzień mnie gryzło w gardle więc dziś rano zrezygnowałem z roweru. Wskaźniki podawały zapylenie na poziomie 600% normy. Dopiero wieczorem zeszło do 150% więc się ruszyłem na 20+ km, nawet fajnym tempem. Masakra z tym smogiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pidzej
Zdajesz sobie sprawę, że niektórzy tyle co Ty w trzy dni, to robią przez sezon :icon_question:  :icon_lol:
U mnie 1/3 Twojego rocznego dystansu i sporo wskazuje na to, że w tym roku będzie niestety jeszcze mniej...
To był i tak mój rekordowy sezon - takie tam szwędanie się po lasach w tempie nieco szybszym od niedzielnego :icon_cool:

michalr75
Pytaj "górę" - o ile Ci odpowie, bo tu np. cisza : https://www.forumrowerowe.org/topic/224188-nowy-wygląd-fr-tapatalk-nie-działa-logowanie/?tab=comments#comment-2044192

Ciakawa sprawa z tym smogiem, bo np. na tej stronie : http://aqicn.org/map/warsaw/pl/   jest czasami tak, że w centrum mamy poziom powiedzmy 150, na Ursynowie 80 - 90, a w Konstancinie znów 150, przy czym wczoraj chyba mieli w "uzdrowisku" jakiś błąd, bo pomiędzy dwoma widocznymi punktami pomiarowymi była różnica rzędu kilkudziesięciu jednostek ( nie pamiętam dokładnie, ale chyba 90 vs 140 ), a to przecież rzut beretem, bo tylko ok. 300 m w linii prostej.
Tu nasuwa się pytanie : czy nadal faktycznie nazwa "uzdrowisko" jest adekwatna :icon_question:

Pierwsze dwie jazdy za mną, ale jak będzie ostry smog, to z jazdy nici - nie uśmiecha mi się tego wdychać, a w masce też się nie widzę.

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KrissDeValnor napisał:

Zdajesz sobie sprawę, że niektórzy tyle co Ty w trzy dni, to robią przez sezon

Są też tacy którzy tyle co ja w sezon robią przez 2 miesiące ;) Np. obecny lider na Bikestatsie po 9 dniach stycznia ma nakręcone już 1139km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dancelli to rower dla włoskich tancerzy :icon_question:  :icon_lol:
Nie no, szacun - z tyłu SLX robi robotę, a obręcze się błyszczą jak psu jajca i o to chodzi :icon_cool:

U mnie pierwsza ( choć mam nadzieję, że ostatnia ) gleba w tym roku ( w zeszłym były dwie ) - delikatna, bo przy małej prędkości.
Podczas omijania drzewa leżącego w poprzek ścieżki zdradziecko zaatakował mnie kamień leżący pod przyprószonymi śniegiem liśćmi ( dziwnie to wygląda - aż jestem w szoku, że to poprawna forma ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten SLX ma nalatane kilkadziesiąt kkm i takie luzy że z kasetą 9rz już sobie nie radzi. Za to siódemkę ciągle pięknie ogarnia :thumbsup: Obręcze zaś noszą dumny znak Inox (nierdzewka) :) Rama to jakiś mały nieistniejący pewnie już polski producent, kosztowała 50zł (z sztywnym widelcem, który nie wzbudzał mojego zaufania i go wymieniłem na uginacz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pidzej napisał:

Jak na sprzęt budowany najmniejszym kosztem przystało jest tam kilka iście hakerskich patentów ;)

Mi najbardziej podoba się góra rury sterowej ;)

Co do SLX 9-rz to dostaje nowego życia po założeniu kółeczek z łożyskami zamiast ślizgów np. takich:

https://www.decathlon.pl/koka-tacx-t4060-11-zbow-id_8030452.html

Zupełnie inna przerzutka, nawet stuka przy zmianie jak SRAM :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2018 o 00:49, Pidzej napisał:

Sezon 2017 zamknąłem godnym wynikiem 13666km :devil: (oraz 106368m UP)

Niestety tylko trochę ponad połowę z tego co masz w poziomi i w pionie :( i Najdłuższa jazda to ledwie 200km :(

Szkoda, że jadąc do Gdańska przez Skałę nie zatrzymałeś się u mnie na poranną (północną) kawę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie spadł śnieg , to i ochota do jazdy wraca :) Miałem już dość jazdy w mrozach po suchym asfalcie :P Teraz , gdy jest śnieg wydaję się jakoś cieplej i lepiej :D Także pokręcone ( jeśli można to tak nazwać ) na szybko przed szkoła , chociaż i tak dwie lekcje sobie odpuściłem z tego tytułu :P Dla testu z aplikacji samsuga , nie z endo.

Wczoraj był plan pojeździć , ale jak wróciłem było już ciemno ;/ Może dziś się uda po szkole ;)

VjXp7BL.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek i piątek do i z roboty. Wracając w piątek usłyszałem ocieranie z przodu , myślałem , że to brudna tarcza bo chwilę wcześniej była kałuża. Jechałem kawałek na hamulcu - ociera dalej. No to rower na stojak i bierzemy się do roboty - tłoczki nie chodziły równo , czyszczenie szmatą nie pomogło , smarowanie olejem mineralnym też nie , także wypolerowałem je sznurówką , nasmarowałem jeszcze raz olejem i dalej nie chodzą specjalnie równo :P Przy okazji zmierzyłem klocki oraz tarcze - dla tarczy daję jakieś 1.80 mm , klocki wyszły po 3 mm razem z blachą , także samej okładziny zostało około 2 mm , gdzie minimalna grubość to 0.8 mm jak pamiętam. Klocki równo zużyte , co mnie trochę zdziwiło :P Ogólnie jeździłem na zmianę na klockach pół metal jagwire i oryginałach tektro , żadne nie zeszły poniżej 2 mm , a tarczy jakoś bardziej ubyło :P Amor też się strasznie zluzował. Nie wiem jak to się dzieje , bo nie hamuje mocno na ogół , a amory to bym ze trzy zajechał na komplet klocków :o 

 

Dziś kupiłem znów 5 l ekstrakcyjnej , wyczyściłem napęd , shake łańcucha , czyszczenie kółek przerzutki ( demontowałem je , bo czyściłem też łożyska [ślizgowe] :P ) , zdjąłem korbę do czyszczenia , a że na blatach wychodziły rude miejsca to od razu papier i jedziemy , potem wymalowane czarnym i elegancko :) Małej nie malowałem , bo nie była ruda ;) Przy okazji pomalowałem kominy i resztę śrub przy korbie na czarno , co by lepiej wyglądało ;) do tego doszła regulacja obu hamulców i w sumie kupa sprzątania po całej zabawie :( Chciałem jeszcze zrobić serwis piast , ale nie minął nawet rok od poprzedniego razu , także sobie odpuściłem patrząc na to , ile czasu zajęły mi wyżej wymienione czynności :P

 

Ktoś to wszystko przeczytał? :D

 

WzKpHIe.jpg

aFOVAbf.jpg

yG3POOC.jpg

 

Edytowane przez Ychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Sansei6 napisał:

Czym malowałeś?

 

Normalny "szpraj" z puszki , kolor czarny mat - jakoś lubię mat :D Zbyt długo się pewnie nie utrzyma , bo wiadomo - łańcuch przechodząc wyżej zawsze po nim jeździ , ale sama satysfakcja :P

 

13 godzin temu, Sansei6 napisał:

A jak rude wyjdzie na srebrnym to co? - tylne zębatki

No to łańcuch musi sobie z tym poradzić :D Można by w sumie zastosować evapo rust , albo r stop , ale nie dysponuję czymś takim , także staram się kasety do rdzy nie dopuścić przez częste smarowanie łańcucha i szeroki zakres przełożeń podczas jazdy - tłuste nie rdzewieje ;) Ale czasem bywa ciężko :P

ZsSfNR0.jpg

 Chociaż są też kasety w pełni rozbieralne , wtedy nie wiem co bym zrobił :D 

13 godzin temu, Sansei6 napisał:

Brakuje jeszcze fotki tarczy.

 

Jest i tarcza ;) Na kołnierzu piasty też wychodzi ruda , pewnie bym to zrobił gdyby nie to , że trzeba by rozpleść koło , bo ciapek tam nie chce :P No ale że koło to oryginał z ramblera to za dużo warte nie jest i jak już to sobie kupię nowe , takie co by nie zaszło rudą :D

8Oj5H0r.jpg

 

14 godzin temu, Sansei6 napisał:

Ja, przeczytałem i przyjrzałem się zdjęciom, bo u mnie dziś tylko łyżwy ;) 

 

Chwała Ci za to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...