Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

Mamy gorący okres to i pyłu na wiejskich drogach pełno. Po 40km zaczęło mi coś klikać w sterach. Po powrocie do domku odkręciłem kierownicę, powyciągałem łożyska. Pożądnie powycierałem smar z pyłem i przesmarowałem na nowo. Kiera ładnie lata, a i klikać przestała. Pierwszy serwis Moona. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     Dziś rano wypad do lasu i 35 km nakręcone w bardzo przyjemnych warunkach, o jakie teraz naprawdę trudno. Przed południem zaprowadziłem rower żony do serwisu. Podzas ostatniej gleby skrzywiła hak przerzutki. Nie mieli na miejscu nowego haka dlatego musiałem zaprowadzić cały rower i hak został wyprostowany. Jest na tyle ok, że przerzutka działa jak należy, a nowy hak został zamówiony. Na przyszłość jak znalazł.

     Po południu w moim Krossie wreszcie zamontowałem amortyzator. Miejsce fabrycznego XCM-a zajął Rock Shox 30 Gold TK Solo Air. Początkowo miał być Raidon, później Epicon a ostatecznie kupiłem Rock Shoxa. Jestem zadowolony z zakupu i z faktu, że będę miał amorek, a nie atrapę. 

    Wieczorkiem jeszcze pojeździliśmy trochę z żoną. Zrobiliśmy 20 km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś od rana buszowanie po lesie. Nakręcone 50 km i prawie 530 m przewyższenia. Pierwsze kilometry z nowym amortyzatorem i muszę przyznać, że takiej różnicy w pracy pomiędzy obecnym, a starym się nie spodziewałem.  Po południu miałem zrobić szejka łańcucha i wyczyścić napęd, ale jakoś nie mogłem sie zebrać. Na noc wrzucę do benzynki, rano dokończę czyszczenie i smarowanie. Jutro kolejny wolny dzień od pracy czyli od rana znów rower i ogień do lasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaliczyłem swoją pierwszą jazdę w środku nocy-start o 00:43 powrót o 04;23 więc 100% jazdy o świetle lampki.O ile często śmigam wieczorem to o tej godzinie to dla mnie nowość :-) W sumie jazda w nocy jest całkiem spoko bo:zerowy ruch samochodów(przynajmniej u mnie)jest też sporo chłodniej niż obecnie za dnia :-)

 

https://www.strava.com/activities/368546463

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...