Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

W weekend zmieniłem napęd w starym 26" i przejechałem na nim ze 20km. Troche dziwnie się człowiek czuje, przesiadając się na takie maleństwo :) .

Jakoś tak w październiku mało jeździłem. W pierwszej połowie cały czas padało, w drugiej nie miałem bardzo czasu. Tak więc ostatniego dnia października udało się coś pojechać . 145km w 6:08h. To była jedna trasa 100+ w poprzednim miesiącu ;( Miejmy nadzieję że lisopad będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej z wczoraj życiówka w mojej karierze enduro. Wielki Szlem zach części Sądeckiego. Krościenko przez Dzwonkówkę do Rytra z najlepszymi zjazdami czyli żółty na Gaboń, sąsiedni niebieski, ścianka Radziejowej i przy zachodzącym słońcu z Tatrami przed oczami cudowny zielony do Szczawnicy. Pykło 70 km i ponad 3100 przewyższenia. 

  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

We wtorek odebrałem rower ze serwisu. Zrobiony przegląd amortyzatora, wymienione tylne koło, opony (Maxxis Aspen EXO 29x2,25 TR), łańcuch, pancerz przerzutki (na tuningowy niebieski), założona miękka osłona pancerza na całym odcinku biegnącym w ramie. Zrobiono także kompleksowy przegląd całego roweru.

 

Jutro wreszcie pierwsza tej zimy jazda w śniegu :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis pedałów Look Keo Easy. Trwał 3 minuty, całkiem dosłownie i bez przesady.

Może dlatego że właściwie nie były skręcone, a w środku nie było smaru, więc nie było czego czyścić... Mają jeden sezon, przejechane 300 km.

Ja wiem że Look się do nich nie przyznaje, bo nie ma ich nawet na stronie, no ale bez przesady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kółko przednie w końcu zaplotłem (komponenty już dawno kupione były).

A na drugim zdjęciu w komplecie z tylnym (tamto już trochę wcześniej powstało). Masa zestawu bez opasek i zacisków: 1521 g.

W obu szprychy Sapim Laser i nyple aluminiowe. Obręcz tylna asymetryczna (ale to bardzo delikatna asymetria). Piasta przód jakaś Formula na łożyskach maszynowych, tył - Dura Ace (9000).

DSCF3868.thumb.JPG.673c78c460e1fc603f38c5b056b9882c.JPG

 

DSCF3872.JPG

Edytowane przez marvelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realnie mają wewnątrz 12,5 mm szerokości. Zewnętrzna szerokość przedniej to 17,5 mm, tylnej jakieś 17,8 mm. Nie widziałem jeszcze węższych obręczy, nawet R390 były szersze. Opony będą 23 mm, więc dla mnie to nie problem. W końcu ta niska waga wymagała kompromisu w szerokości, no i to już stare modele, jeszcze sprzed mody na szerokość.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dzisiaj adaptery Shimano SM-SH41. W końcu udało mi się je kupić i będę mógł jeździć na Gravelu w moich ulubionych butach szosowych!

No prawie. Okazało się że adapter Shimano z blokami Shimano nie pasuje do pedałów Shimano... Wszystko złożone zgodnie z instrukcją, dokręcone kluczem dynamometrycznym. Problem jest taki, że adapter jest za wysoki, przez co za mocno opiera się na pedale i blok nie wpina się do końca...

Mam podkładki pod bloki, zobaczymy czy to coś pomoże. Jeżeli nie, to 60 zł pójdzie się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz, od chyba 6 lat zakładałem opony Drutowe. A od zwijanych, nie TLR minęły już chyba z 3 lata. Właśnie sobie przypomniałem jak kiedyś było łatwo, szybko i przyjemnie. Wyszło może po 10 minut na sztukę, łącznie z rozpakowaniem opon i dętek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kolarstwo to kawa, a jak kawa to espresso więc dzisiaj zabawy z ustawieniami młynka, dozą i pogoń za jeszcze głębszym body i bogatą creamą...😀.

Naładowany energią uzbroiłem zatem nowego giganta w licznik, czujnik prędkości, koszyki na bidony itp. A że lakier w połysku to na ramę wlatuje wosk good stuff show wax albo show detailer. A co tam, niech ma...

Edytowane przez nossy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było trochę czyszczenia i miała być jazda, ale na pierwszym rondzie trafiło mnie auto, jego wina, nawet się przyznał, no ale cóż koło w 8 i koniec jazdy, mi się nic nie stało leżałem chwilę na jego masce. Oczywiście jak zawsze byłem w kasku, z odblaskami o światłami, a było jeszcze jasno. No to się zaczął 2022

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...