Skocz do zawartości

[Amortyzator] Reason Air RLC - olej, a zamknięta kąpiel


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od 2 lat posiadam dość egzotyczny amorek, a mianowicie Spinner Reason Air RLC (powiedziałbym, ze wybitnie egzotyczny model), który właśnie został przeze mnie rozebrany. Nie jestem tak do końca pewien, ale wydaje mi się, że pracuje on inaczej niż po zakupie (zauważyłem to właściwie rok temu czyli po pierwszym sezonie)... na niekorzyść. Przed rokiem także go rozbierałem, wymieniłem smary gdzie trzeba i tego typu operacje, ale okazało się, że Reason posiada zamknięta kąpiel (cartridge) i odpuściłem sobie zabawę z olejem. Złożyłem całość, zamontowałem i przejeździłem poprzedni sezon (nie jestem zawodowcem, nie trenuję, ale rower był używany prawie codziennie) z subiektywnym wrażeniem, że jednak coś tu jest "inaczej niż było".

 

Tak jak wyżej napisałem właśnie ponownie Reason leży sobie w częściach i zastanawiam się jak to jest z tymi amorkami z zakmniętą kąpielą olejową, czy ich konstrukcja nie przewiduje wymiany oleju? Teoretycznie taki olej nie ma bezpośredniego (żadnego?) kontaktu z piachem, kurzem i kij wie czym jeszcze, ale jakieś właściwości chyba traci? Ewentualna wymiana przewiduje wymianę całego cartridge'a czy da się to jakoś rozebrać i wymienić olej (widzę na samej górze jest seger, a potem ida jakieś śruby, ale chyba chodzi tutaj o zdjęcie korka/nakrętki, na którym znajduje się blokada skoku)?

 

Zaznaczam, że moja ocena pracy Spinner'a jest subiektywna, a nawet nie jestem do końca pewien czy on faktycznie pracuje gorzej czy po prostu wcześniej był po prostu inaczej nabity, niemniej jednak informacji o zamkniętej kąpieli nie ma zbyt wiele, a sam Reason nie zachowuje się jakoś nagannie i skoro już leży rozebrany to wymieniłbym mu także olej, jeżeli ustawa coś takiego przewiduje. Dodam jeszcze, że amorek wyprodukowany (datę odczytałem z cartridge'a) został w 2008 roku, dalej przeleżał do 2012 (kiedy go nabyłem) i przejeździł 2 sezony...

 

PS. Cartridge zawiera ostrzeżenie, aby nie dobierac się do niego poprzez przebijanie czy spalanie, ale o samej nierozbieralności nie jest wspomniane (jedynie by nie pogubić części co mogłoby wskazywać na możliwość wymiany zawartości)...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...