Skocz do zawartości

[Powerbank] Tracer PowerBank 8400 mAh


Rekomendowane odpowiedzi

Siema

 

            Jakiś czas temu chciałem kupić sobie jakiegoś powerbanka, który pozwoliłby mi na korzystanie ze smartfona przez długi wypad rowerowy nie martwiąc się o stan baterii. Kiedy używałem Sony Xperii Arc S miałem zapasową baterię i w momencie jak jedna padła robiłem podmiankę i jechałem dalej :woot: Teraz używam Nexusa 5 gdzie dostęp do baterii jest utrudniony i w warunkach polowych nie możliwy. Z  pomocą przychodzi mi  Tracer PowerBank 8400 mAh . Zakupu tego konkretnego  urządzenia nie planowałem, a dostałem w prezencie od żony. Tracer nie kosztował mnie nic, ale i tak z domowego budżetu ubyło 99,90 zł  :teehee:             

 

 

0542d7a7f7ff3449m.jpg       7ed4a46cc33ef383m.jpg      55eaca714821f9a6m.jpg

                                                     

 

http://www.ceneo.pl/31474538#tab=click_scroll

 

Cena ok. 100 zł wg mnie do atrakcyjnych nie należy. Powerbank kupiony był w stacjonarnym sklepie Neo Net. Z drugiej jednak strony jak przyjrzałem się porównywarce na ceneo to można go już wyrwać za ok.50 – 60 zł co już staje się ciekawą opcją.

 

            Tracer ma pojemność 8400 mAh i wyposażony jest w dwa wyjścia USB 1A i 2.1 A, a dodatkowo w diodę którą użyć można jako pseudo mini latarkę. W zestawie znajduje się kabelek o długości ok. 30 cm i cztery końcówki  w tym mini USB, micro USB. Wszystkie pokazane są w albumie poniżej. Próżno szukać w pudełku ładowarki sieciowej, producent nie dołączył do zestawu co jest ogromnym minusem  :whistling: 

 

            Bank energii wystarcza na dwa pełne ładowania smartfona Nexus 5. Trzecie ładowanie nie jest już całkowite i wynosi ok. 50%. Testowałem również z HTC One i również ładuję ok. 2,5 raza. Telefony podłączone były do wyjścia 1.5V  1A. Czas pełnego ładowania wynosi ok. 3 godzin, ale zależy od tego czy w momencie kiedy smartfon jest ładowany korzystamy z niego. Ładowałem powerbanka ładowarką od LG, która na wyjściu ma 5.0V i 1.2A, a czas jego pełnego naładowanie przekracza nieznacznie 6 godzin.

 

            Wszystko fajnie, miło i pięknie ale jak się sprawuje w praktyce. Po pierwsze w mojej opinii kabel jest beznadziejny i uniemożliwi, albo bardzo utrudni  korzystanie z połączenia smartfon – powerbank np. w tylnej kieszeni koszulki kolarskiej ze względu na dołączoną końcówkę w moim przypadku mini USB co z wyjściem kabla daje ok. 4 cm sztywnego połączenia (powinno być widoczne na jednym ze zdjęć w albumie). Planuję kupić krótki kabelek USB – mini USB o długości  ok. 10 cm tylko na rower.   Dużym  plusem jest praca urządzenia. Podczas pracy obudowa wcale się nie nagrzewa co jest istotne w przypadku kiedy mamy to w tylnej kieszeni naszej koszulki czy bluzy rowerowej.

 

            Pewnego lutowego lekko mroźnego dnia zabrałem Tracera na testy. Wybrałem się na długi spacer do lasu. Baterię smartfona obciążyłem dwoma aplikacjami GPS (endomondo i navime) i radiem internetowym. Po jakimś czasie informacja, że bateria jest słaba i ma 15%. Podłączyłem poewerbanka do telefonu jak bateria miała poniżej 10% i wrzuciłem do torby kontynuując spacer. Oczywiście aplikacje działały nadal, a smartfon był ładowany.  Minęły dwie godziny od początku ładowania  do momentu kiedy wróciłem do domu telefon został naładowany do ok. 50% pojemności baterii przy działających aplikacjach, które wspomniałem wyżej. Diody na panelu frontowym urządzenia świeciły się dwie, czyli połowa. 

 

           Uważam, że warto kupić tego banka nie tylko do użytku na rower. Cena ok. 100 zł nie jest atrakcykjna ale nie żałuję wydanej kasy przez moją lepszą połówkę. Oczywiście w necie można nabyć taniej. Żadnych pomiarów prądów itp. nie wykonywałem ze względu na nie posiadanie odpowiedniego sprzętu. Opisałem moje odczucia i wrażenia  :teehee: 

 

Plusy:

 

·         Nie grzeje się obudowa

·         Mini latarka

·         Gabaryty

·         2,5 krotne ładowanie smartfona

·         Czas ładowania samego banka, krótszy niż podaje producent, ok. 6 godzin.

 

Mnusy:

 

·         Łączony kabel

·         Brak ładowarki sieciowej

·         Waga

 

       Ponizej link do albumu gdzie znajduję się więcej fotek powerbanka Tracer.

 

 

http://www.fotosik.pl/u/siemalysy/album/1740084

 

Dzięki za uwagę. Pozdrawiam

siemalysy

 

 

Edytowane przez siemalysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Bateria do Nexus 5 ma jak można wyszukać 2300 mAh, czyli 2,5 ładowań to 5750 mAh. Czyli 68% pojemności powerbanku. No cóz - sprawność, zbyt optymistyczne dane podane przez producenta. Szukam powerbanku na wyjazd rowerowy, ten akurat na Allegro jest za 66 zł z wysyłka. Waga 183 g to wg Ciebie duzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee szczęka opada ...

 

Poczytam jeszcze troszkę tych wywodów ... bo zaczyna być ciekawie ... :)

 

@@lucass3,

Jeżeli zaczynasz "konwertować" mAh i wplatasz w to wszystko napięcie to polecam przejść na jednostkę mWh bo wprowadzasz zbędny zamęt i mijasz sie z prawdą ...

 

Kluczem do wszystkiego jest pojecie  sprawności przetwarzania ...

Łączna sprawność układu powerbank >> telefon podczas ładowania rzadko kiedy przekracza 70%.

 

To oznacza nie mniej ni więcej ze z powerbanku z ogniwem li-ion o pojemności 10000 mAh naładujesz akumulator li-jon  pojemności nie większej niż 7000 mAh.

 

@@Thomlodz, producent nie kłamie i nie jest zbyt wielkim optymistą ...

On podaje prawdziwą pojemność akumulatora w powerbanku a nie sumę pojemności akumulatorów możliwych do naładowania w innych urządzeniach.

 

Największy problem jest w tym że w typowym (chińskim) powerbanku żaden producent nie podaje nawet maksymalnej sprawności przetwornic w nim zamontowanych.

 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst zawiera dokładnie te same błędy merytoryczne co twój post ...

 

To dobry tekst dla kogoś kto nie ma fantastycznego pojęcia o elektronice/elektrotechnice ...

 

Ja to czytam i nie wierzę jak można tak niekompetentnie i z takimi błędami przekazywać wiedzę ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na elektronice się nie znam to prawda, ale tekst w podstawowy sposób uświadamia dlaczego z 10000mAh powerbanku nie naładujemy telefonu aż tyle razy ile wychodziłoby to rachunku poj. powebanka/poj. baterii

 

PS: Może chciałoby Ci się skrobnąć coś bardziej poprawnego merytorycznie, chętnie przeczytam  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria do Nexus 5 ma jak można wyszukać 2300 mAh, czyli 2,5 ładowań to 5750 mAh. Czyli 68% pojemności powerbanku. No cóz - sprawność, zbyt optymistyczne dane podane przez producenta. Szukam powerbanku na wyjazd rowerowy, ten akurat na Allegro jest za 66 zł z wysyłka. Waga 183 g to wg Ciebie duzo?

 

Uwierz mi, że trzymając go w dłoni wydaje się ciężki. Jutro jak nie zapomne to w pracy sprawdzę jaka jest rzeczywista waga tego urządzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Również mam Xiaomi z banggood trafiłem za dużą promo żałuję, że rok temu go nie miałem, w tym roku zawsze wożę ze sobą wszędzie podłączam tylko kabel z normalnej ładowarki który jest sporo dłuższy. Ładowałem swojego note i solita a także xperię z2 i limię z żadnym telefonem nie było problemu

 

teraz za 45zł jest 10000 pewnie jak kodów się poszuka to jeszcze parę grosików się urwie

http://www.banggood.com/Original-XIAOMI-5_1V-2_1A-10000mAh-Power-Bank-For-Smartphone-p-977406.html

Edytowane przez Baikal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...