Skocz do zawartości
Kross Raty 0 procent
ACTIVIA

[Narzędzia] Narzędzia serwisowe i warsztatowe własnej roboty

Rekomendowane odpowiedzi

rzezniol

Eee ... czyli że jak ? Mam rozumieć że jesteś wyrobnikiem odtwórczym a do tego ołówek i suwmiarka parzą aby samemu skrobnąć takie coś ?
Kiedyś byłem u Activii skrobnąć jedna tulejkę dystansową ... zrobił to z głowy ... jestem niemal pewien że nie marnował czasu na rysunki przy tych "wbijakach" . ;)  

Pozdrawiam 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Reks
Napisano (edytowane)

Trudno  jestem wyrobnikiem który marnuje czas na rysunki.

W.g. Ciebie mam najpierw rozmontowac amortyzator pomierzyc zamontować i dorobić sobie narzędzia.

Ludzie przestańcie poprosiłem tylko o rysunek A wy zaczynacie burze która nic nie wnosi do tematu.

Jeżeli to aż taki problem i będę tak rugowany że jestem taki albo taki to po prostu uznajcie temat za nieważny szczerze.... aż się mi niedobrze zrobiło dostając takie odpowiedzi do mojej małej prośby.

Edytowane przez Reks

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rzezniol

Potrzebujesz 4 słownie cztery wymiary i wszystkie uzyskasz bez rozbierania amortyzatora.
Wystarczy że użyjesz podstawowe narzędzie tokarza czyli suwmiarki.
Mierzysz średnicę goleni amortyzatora, zewnętrzna średnicę i wysokość wargi uszczelniającej, zewnętrzna średnica uszczelnienia.

Idąc twoim tokiem myślenia aż mi się niedobrze zrobiło czytając że oczekujesz że tak prostą sprawę zrobi ktoś za ciebie. ;) 

Nie mam nic do twojej osoby ale to nie jest statek kosmiczny to zwykły najzwyklejszy walec do wbijania uszczelnień, który możesz z powodzeniem w wielu przypadkach możesz zastąpić odpowiednią nasadką.

Pozdrawiam 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Reks
Teraz, rzezniol napisał:

Potrzebujesz 4 słownie cztery wymiary i wszystkie uzyskasz bez rozbierania amortyzatora.
Wystarczy że użyjesz podstawowe narzędzie tokarza czyli suwmiarki.
Mierzysz średnicę goleni amortyzatora, zewnętrzna średnicę i wysokość wargi uszczelniającej, zewnętrzna średnica uszczelnienia.

Idąc twoim tokiem myślenia aż mi się niedobrze zrobiło czytając że oczekujesz że tak prostą sprawę zrobi ktoś za ciebie. ;) 

Nie mam nic do twojej osoby ale to nie jest statek kosmiczny to zwykły najzwyklejszy walec do wbijania uszczelnień, który możesz z powodzeniem w wielu przypadkach możesz zastąpić odpowiednią nasadką.

Pozdrawiam 

Człowieku daj mi już żyć, nic od Ciebie nie chce daj mi spokój.

Znajdź sobie inną osobę bo niemam ochoty na dalszą dyskusję z twoją osobą zrozumiesz to?? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
shotgun
Napisano (edytowane)

A mnie znow uczono, ze jak nie ma rysunku to biore suwmiarke i go tworze w 2 minuty.

A troche z innej beczki. Jezeli nie prowadzisz serwisu i wykonujesz to okazjonalnie to swobodnie nabijesz odpowiednio dobrana  nasadka. Chya,ze lubisz miec dedykowane narzedzie bo tak masz i juz.

Edytowane przez shotgun

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Reks
Teraz, shotgun napisał:

A mnie znow uczono, ze jak nie ma rysunku to biore suwmiarke i go tworze w 2 minuty.

Bardzo dziękuję za pomoc na tym forum. A w szczególności osobą które wnieśli tak wiele do tematu. Myślę że jestem w bardziej normalnym miejscu ....myliłem się. 

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam. 

To był ostatni mój post na tym forum.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
shotgun

Chlopie....., jak mialbym sie obrazac za kazdy post, ktory odebralem jak zarzut do mojej osoby, musialbym wybic 15% forum:002:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rzezniol

@shotgun, pozwalam zacząć od mojej osoby :D ...

@Reks, przeczytaj tytuł wątku, weź głęboki oddech, przeczytaj jeszcze raz, zauważyłeś ? 
W tym wątku tworzysz a nie odtwarzasz ;).
Mocno zastanawiający jest fakt sugerowania że potrafi się toczyć a przy tym nie potrafi sporządzić prostego rysunku na podstawie prostych pomiarów .

Pozdrawiam 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
shotgun
Napisano (edytowane)

:002: Ide ostrzyc noze.

Dla mnie z tym rysunkiem jest abstrakcja. Skoro pisze, ze bez rysunku nie zaczynam czegokolwiek, tzn ze swietnie go ogarniam, a skoro go ogarniam...to pomierze te kurzowke bez rozbierania widelca.

Edytowane przez shotgun

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta