Skocz do zawartości

[Narzędzia] Narzędzia serwisowe i warsztatowe własnej roboty


Rekomendowane odpowiedzi

Eee ... czyli że jak ? Mam rozumieć że jesteś wyrobnikiem odtwórczym a do tego ołówek i suwmiarka parzą aby samemu skrobnąć takie coś ?
Kiedyś byłem u Activii skrobnąć jedna tulejkę dystansową ... zrobił to z głowy ... jestem niemal pewien że nie marnował czasu na rysunki przy tych "wbijakach" . ;)  

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno  jestem wyrobnikiem który marnuje czas na rysunki.

W.g. Ciebie mam najpierw rozmontowac amortyzator pomierzyc zamontować i dorobić sobie narzędzia.

Ludzie przestańcie poprosiłem tylko o rysunek A wy zaczynacie burze która nic nie wnosi do tematu.

Jeżeli to aż taki problem i będę tak rugowany że jestem taki albo taki to po prostu uznajcie temat za nieważny szczerze.... aż się mi niedobrze zrobiło dostając takie odpowiedzi do mojej małej prośby.

Edytowane przez Reks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz 4 słownie cztery wymiary i wszystkie uzyskasz bez rozbierania amortyzatora.
Wystarczy że użyjesz podstawowe narzędzie tokarza czyli suwmiarki.
Mierzysz średnicę goleni amortyzatora, zewnętrzna średnicę i wysokość wargi uszczelniającej, zewnętrzna średnica uszczelnienia.

Idąc twoim tokiem myślenia aż mi się niedobrze zrobiło czytając że oczekujesz że tak prostą sprawę zrobi ktoś za ciebie. ;) 

Nie mam nic do twojej osoby ale to nie jest statek kosmiczny to zwykły najzwyklejszy walec do wbijania uszczelnień, który możesz z powodzeniem w wielu przypadkach możesz zastąpić odpowiednią nasadką.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rzezniol napisał:

Potrzebujesz 4 słownie cztery wymiary i wszystkie uzyskasz bez rozbierania amortyzatora.
Wystarczy że użyjesz podstawowe narzędzie tokarza czyli suwmiarki.
Mierzysz średnicę goleni amortyzatora, zewnętrzna średnicę i wysokość wargi uszczelniającej, zewnętrzna średnica uszczelnienia.

Idąc twoim tokiem myślenia aż mi się niedobrze zrobiło czytając że oczekujesz że tak prostą sprawę zrobi ktoś za ciebie. ;) 

Nie mam nic do twojej osoby ale to nie jest statek kosmiczny to zwykły najzwyklejszy walec do wbijania uszczelnień, który możesz z powodzeniem w wielu przypadkach możesz zastąpić odpowiednią nasadką.

Pozdrawiam 

Człowieku daj mi już żyć, nic od Ciebie nie chce daj mi spokój.

Znajdź sobie inną osobę bo niemam ochoty na dalszą dyskusję z twoją osobą zrozumiesz to?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie znow uczono, ze jak nie ma rysunku to biore suwmiarke i go tworze w 2 minuty.

A troche z innej beczki. Jezeli nie prowadzisz serwisu i wykonujesz to okazjonalnie to swobodnie nabijesz odpowiednio dobrana  nasadka. Chya,ze lubisz miec dedykowane narzedzie bo tak masz i juz.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, shotgun napisał:

A mnie znow uczono, ze jak nie ma rysunku to biore suwmiarke i go tworze w 2 minuty.

Bardzo dziękuję za pomoc na tym forum. A w szczególności osobą które wnieśli tak wiele do tematu. Myślę że jestem w bardziej normalnym miejscu ....myliłem się. 

 

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam. 

To był ostatni mój post na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shotgun, pozwalam zacząć od mojej osoby :D ...

@Reks, przeczytaj tytuł wątku, weź głęboki oddech, przeczytaj jeszcze raz, zauważyłeś ? 
W tym wątku tworzysz a nie odtwarzasz ;).
Mocno zastanawiający jest fakt sugerowania że potrafi się toczyć a przy tym nie potrafi sporządzić prostego rysunku na podstawie prostych pomiarów .

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:002: Ide ostrzyc noze.

Dla mnie z tym rysunkiem jest abstrakcja. Skoro pisze, ze bez rysunku nie zaczynam czegokolwiek, tzn ze swietnie go ogarniam, a skoro go ogarniam...to pomierze te kurzowke bez rozbierania widelca.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Może nie do końca własnej roboty, ale może komuś się przyda.

Dzisiaj w Castormie kupiłem coś, co prawdopodobnie powinno się sprawdzić idealnie jak narzędzie do zdejmowania bieżni sterów z rury sterowej.

20190511-195718.jpg

20190511-195724.jpg

20190511-195730.jpg

Dolna powierzchnia jest idealnie płaska i gładka, więc korona nie powinna ulec uszkodzeniu. 

Cena? 15 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrubokręt nie ma płaskiej jednej powierzchni, więc istnieje szansa "pokiereszowania" korony. 

Tak czy inaczej, może nie jest to niesamowity wynalazek, ale wydaje się dość bezpieczną opcją na wykonanie takiej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz coś co rzeczywiście można nazwać narzędziem własnej roboty, czyli prasa do sterów.

Znany przepis, lekko zmodyfikowany żeby było sztywniej i wygodniej.

  • Zamiast pręta, śruba M16x200
  • Podkładki ( od góry)
    • M16x30
    • M16x50
    • M16x54
  • Nakrętka motylkowa M16

Łączna grubość "dużych" podkładek to 7mm, powinno wystarczyć. Pomiędzy podkładki wsadziłem krążki z cienkiego plastiku, które mają nieco zmniejszyć tarcie i chronić miski przed porysowaniem. Gwint śruby zabezpieczony dętką szosową. Planuję założyć jeszcze oringi, które będą trzymały wszystkie podkładki na miejscu.

20190519-111309.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad tym, ale prawdę mówiąc to zrobiłem sobie to narzędzie tylko dlatego, że lubię mieć takie rzeczy. Wiem że użyję go raz po tym sezonie, bo zmienię w szosie stery na wyższy model. Prawdopodobnie będzie to jedyne użycie tego narzędzie w przeciągu najbliższego roku, a może i dłużej, bo stery w MTB trzymają się dobrze i jeżdżę na nich dopiero drugi sezon ;) 

Teraz pytanie za 100 pkt. Jak "trzymać" prasę? Będę wprasowywał jedną miskę na raz, bo tak jest bezpieczniej. Kręcić śrubą od strony wprasowywanej miski, trzymając u dołu motylek, czy trzymać za motylek od strony miski i kręcić od dołu? Ma to jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...