Skocz do zawartości

[Narzędzia] Narzędzia serwisowe i warsztatowe własnej roboty


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

 

Dlatego uszczelki też się wciska :) . Nawet jeśli używa się to tego młotka :) .

Jak rozumiem, poprzez analogię gwoździe także się wciska ?

 

Poza tym jak się bawić to się bawić, drzwi wy ... walić okna wstawić, od dziś za określenie "łożysko maszynowe" banujemy na forum, przecież każdy wie, ze jest niepoprawne :whistling: Co wy na taki pomysł? Wprowadzić gidzie policyjną, segregacje rasową i coś by jeszcze znalazł.

 

Nie jest to forum techniczne, uniwersyteckie, żeby doktor się czepiał nazewnictwa. Bo jak by zaczął szukać to by na każdego znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba, możemy banować :) . To tak samo jak z gwint pedała czy gwint pedału? Kupiłem pedała czy kupiłem pedał? A potem dziwicie się, że fesóniowy automat banuje hurtem na wyrost.

 

To JEST jak najbardziej forum techniczne - największe polskie forum rowerowe i udzielacie innym porad technicznych w większości działów. Czy się "czepiam"? A może podałem wyżej wyczerpujące wyjaśnienie...?

 

Łożysko "maszynowe" jest nieszczęśliwym wyjątkiem, którego nie ma jak zastąpić na siłę i który się przyjął. I dlatego zawsze staram się używać go na forum w cudzysłowie. Alternatywnie pasującymi terminami byłyby wkład łożyskowy albo łożysko kompaktowe - ale to są nowe twory i nikt by ich nie zrozumiał. 

 

Gwoździ się nie wciska z innego powodu :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Dla mnie bomba, możemy banować

 

jak tak to spoko, ale zaczniemy od Ciebie - 3(słownie "trzy") dni przerwy od forum za wszczynanie niepotrzebnych dyskusji i zaśmiecanie wątku zbędnymi wywodami o "wciskaniu" i proszę to potraktować najpoważniej jak się da.

Forum jest platformą wymiany poglądów. Jest to platforma która owszem, ma charakter techniczny ale sensu largo. Zatem proszę nie szukać na siłę zaczepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odkryte przypadkiem. Ta puszka do niczego innego się nie nadaje oprócz ściągania chwytów, bo powietrza starcza na może 20 sekund dmuchania. Więcej boję się pompować bo może wybuchnąć...

Metoda działania ściągacza na filmie:



Puszka po zmywaczu do hamulców z wentylkiem od dętki rowerowej przyklejonym Poxipolem.
053eedcbe3d9d579med.jpg Edytowane przez Borsuczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładam słomkę psikacza do dziurki jednego gripu, z drugiej strony kierownicy, palcem zatykam dziurkę drugiego i dmucham puszką. 
Kierownica wypełnia się powietrzem i ucieka tam gdzie ma najłatwiej, czyli wypychając chwyt, wchodząc między niego a kierownicę. Ciśnienie samo ściąga go z kierownicy.

 

Samej puszki bym się bał tak traktować
też się boję XD pierwsze kilka pompowań robiłem w okularach ochronnych bo nie wiedziałem co się stanie. Pompuję z umiarem po prostu. Pompka zaczyna stawiać większy opór, to dalej nie pompuję. Edytowane przez Borsuczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noi i nie zapomnij o 3-ciej ręce bo dwoma z pompką nic nie zdziałasz 

Nożna taka dobra by była. Tylko wężyk musiałaby mieć długi strasznie :D żeby z podłogi sięgnął.

 

Tutaj lepszy filmik z działania tej puszki do chwytów:

 

Generalnie, zasada działania jest taka, że powietrze oprócz wyciskania chwytów z kierownicy, jeszcze je pompuje, wchodzi między kierownicę a chwyt, a ciśnienie wyrzuca je z kierownicy... Prawa fizyki są takie fajne XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

vxVYQ9.jpg

 

Wybijaki do górnych lag z dolnych ( M6 i M8). Pasują do Raidona i Epixona, pewnie XCR itd. Mówiąc ogólnie do wszystkich amorów gdzie w dolnych lagach siedzą śruby.

 

Jak ktoś jest zainteresowany mogę podać z czego zostały wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybijaki do górnych lag z dolnych ( M6 i M8). Pasują do Raidona i Epixona, pewnie XCR itd. Mówiąc ogólnie do wszystkich amorów gdzie w dolnych lagach siedzą śruby.

 

Jak ktoś jest zainteresowany mogę podać z czego zostały wykonane.

 

No ładnie, ładnie, widzę jak się chce to się potrafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, znacie jakiś budżetowy patent na ściągacz do suportu pressfit, żeby ramy nie uszkodzić?  :whistling:

 

 

Budżetowo to masz tu:

 

Można użyć  na początek drewnianego kołka zamiast tego metalowego wybijaka.

 

Druga opcja to serwis - ok. 60 zł wymiana.

 

Ja to bym kupił porządny zestaw do wymiany.

Edytowane przez Witboj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...