Skocz do zawartości

[Narzędzia] Narzędzia serwisowe i warsztatowe własnej roboty


Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, a ja szukałem takich bez łba żeby sobie wsadzić zamiast śrubek regulacyjnych przerzutki :/

 

Swoją drogą, polecam wszystkim którzy mają wolne wieczory i lubią grzebać przy rowerze wymienić sobie wszystkie śrubki. Sporo śrub, zwłaszcza z akcesoriów jest z jakiegoś gównolitu więc warto podmienić ( np od prowadnicy łańcucha). Ja za wszystkie śruby zapłaciłem 10- 20 zł, brałem czarne i nierdzewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim regionie jak wejde do sklepu i spytam o sruby "robaki" to wszyscy wiedza o co chodzi. Najwiecej w pracy ich uzywamy w roznego rodzaju regulacjach i blokadach ukladow czysto mechanicznych, a w hydraulice silowej spotkalem tylko raz, wiec tam malo wystepuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

imadło młotek i przecinak dało rade. ale ciężko to później złożyć z powrotem

A znasz może jakiś patent do wyciśnięcia/wyciągnięcia łożyska maszynowego z suportu na kwadrat? Chętnie bym to przeczyścił i założył znowu.

 

 

 


imadło młotek i przecinak dało rade. ale ciężko to później złożyć z powrotem

A znasz może jakiś patent do wyciśnięcia/wyciągnięcia łożyska maszynowego z suportu na kwadrat? Chętnie bym to przeczyścił i założył znowu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Myślę popełnić teraz sobie porządny stojak serwisowy bo te sklepowe wydają się być ciut zabawkowe.

 

Przy ostatnich zabawach z hamulcami z braku laku popełniłem na szybko stojak z drewna używając 3 kawałków sklejki i ławeczki ogrodowej :) i kilku ścisków stolarskich.

 

Ale to był szybki spontan. Spodobało mi się mieć rower na podwyższeniu wiec trzeba pomyśleć teraz nad porządnym stalowym :)

 

Sama konstrukcja będzie składana częściowo spawana TIGiem ale szukam pomysłu na dobry stabilny uchwyt -- jakby ktoś miał jakąś fajną samoróbke to by się może pochwalił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę popełnić teraz sobie porządny stojak serwisowy bo te sklepowe wydają się być ciut zabawkowe.

 

Przy ostatnich zabawach z hamulcami z braku laku popełniłem na szybko stojak z drewna używając 3 kawałków sklejki i ławeczki ogrodowej :) i kilku ścisków stolarskich.

 

Ale to był szybki spontan. Spodobało mi się mieć rower na podwyższeniu wiec trzeba pomyśleć teraz nad porządnym stalowym :)

 

Sama konstrukcja będzie składana częściowo spawana TIGiem ale szukam pomysłu na dobry stabilny uchwyt -- jakby ktoś miał jakąś fajną samoróbke to by się może pochwalił :)

Sam fajny zacisk to mi się udało kupić na QLX, jedynie cała resztę sobie sam pospawalem. http://www.forumrowerowe.org/topic/210922-stojak-porzadny-stojak-za-nieduza-kase/?do=findComment&comment=1914229

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest guma czy coś innego ??

 

Na upartego to musze przymierzyć rower do szczęk Tritona Jaws XXL :)

 

Bo może łapiąc za dolna rurę obyło by się bez kombinacji :)

 

Ewentualnie przepatentować dodatkowy uchwyt :)

 

Zjadę z trasy to pokombinuje coś :)

 

Nauczyć się łapać za sztycę - najmniej strat. Chyba, że karbonowa, wtedy łapać lekko ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porysować łatwiej, i bardziej boli. Albo popękać może, jeśli to karbon. Współczesne ramy mają do tego powykręcane kształty, czasem niewygodnie łapać.

No i z tym się zgodzę przez to do tych nieforemnych ram zrobiłem sobie zaś inny stojak. Jutro zrobię fotke i tu wam podam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...