Skocz do zawartości

[Narzędzia] Narzędzia serwisowe i warsztatowe własnej roboty


Rekomendowane odpowiedzi

W Polsce idzie dostać w dwóch miejscach te ALU  co poszukuje czyli PA45 lecz za meter długości o przekroju 30x30 gdzie licząc na wałku wyjdzie około fi 45 kosztuje 270zł

Natomiast wyliczając te rozmiary do uchwytów to potrzeba na jednej z tych dwóch elementów  kompletu co najmniej 60mm szerokość a wysokość to 40mm; oczywiście po obróbce dużo wiórów odpadnie

W sprzedaży są te wałki o przekroju 60x60mm lecz to już cena materiału wyjdzie kosmiczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że wg. tego co znalazłem, to to aluminium dzieli się jeszcze na kilkanaście rodzajów.

https://www.makeitfrom.com/material-properties/6061-AlMg1SiCu-3.3214-H20-A96061-Aluminum

Może taniej by było zlecić wytopienie takiego aluminium? O ile "wytopienie" to dobre słowo :)

Edytowane przez Brombosz
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
13 godzin temu, shotgun napisał:

Czy ich popi.......o ?!

Chyba trochę.

Taki kawałek to ok. 4,2kg x 25,- to stówka z groszami (netto) + 23% vat .

41 minut temu, Brombosz napisał:

Może taniej by było zlecić wytopienie takiego aluminium? O ile "wytopienie" to dobre słowo :)

Wytopienie to złe słowo;), myślisz o odlaniu.

Nikt dla ilości mocno detalicznej w to się nie bawi.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic nie potwierdzam lecz moje wstępnie planowane dostarczenie materiału z Atestem jest z Włoch które zamówiłem. Czas oczekiwania to 2 tygodnie. Ceny to sporo tańsze niż w Polsce lecz zaś wysyłka wchodzi w grę. Bardzo mnie kusi zrobienie tych chwytów, tym bardziej że teraz mam specjalistyczny sprzęt do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michuuu robiłem to nawet jak to powiedzieć z "gó...na" i lipa.  Nie wiem czemu tylko ten stop aluminium jest do tego. Często rozmawiam z ludźmi na forum CNC  i wczoraj właśnie potwierdzili mi że stop PA45 jest jedynym stopem do takich narzędzi. Tym bardziej chłopaki znają się na tym ze względu potrzebnych narzędzi do samochodów/motocykli itp.

6061 i 7050 to są materiały tzw lotnicze z czego wykonują samoloty a szczególnie stosowane w rowerach. W Polsce "kur....nie" ciężko z dostępnością tych materiałów

Piszecie poliamid lub drewno to poradźcie mi czym łapnąć rurkę żeby odkręcić dolną nakrętkę natomiast rurka  po ściągnięciu uchwytu nie może być ściśnięta nawet ułamek mm. bo potem tłoczek nie będzie płynnie pracował

f262a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
7 minut temu, ACTIVIA napisał:

poradźcie mi czym łapnąć rurkę żeby odkręcić dolną nakrętkę natomiast rurka  po ściągnięciu uchwytu nie może być ściśnięta nawet ułamek mm. bo potem tłoczek nie będzie płynnie pracował

A dlaczego do tej operacji jedynie alu PA45 się nadaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michuuu ty mnie się pytaj a ja ciebie?? też nie wiem lecz wiem że przy tym gatunku aluminium to w 100% działa. Próbowałem na PA4. PA6 i PA9 i moja opinia jest taka że  PA4 i PA6 jest za bardzo gliniasta do tego - nie da się jej dobrze wyszlifować zaś PA9 jest bardzo fajny stop Aluminium lecz na tyle zaś twardy że przy ściskaniu zostawia ślady na rurkach. Możesz mi pisać że może źle obrobione albo źle coś wyszlifowane lecz sprawdzone jest to nie tylko przeze mnie lecz także przez zakłady specjalistyczne gdzie to wysyłałem i sporo materiału zostało na to poświęcone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty materiału wraz z transportem wyniosą mnie ok 35-40% taniej w porównaniu co do Polski gdzie liczą za sam koszt materiału. Ponadto w tych polskich hurtowniach co mogą mi zaoferować ten produkt to też tylko na zamówienie przez to na pewno  powstają te kosmiczne ceny

Zamówiłem kawałek. Potem zobaczę jak mi to wyjdzie. Jak będzie git to produkcja ruszy wszystkich rozmiarów. 

Szczególnie ten temat ruszyłem bo do Suntoura ciężko znaleźć chwyty o odpowiednich wymiarach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć,

Nie wiem czy tego nie było, jeśli tak to dajcie znać. Jakby ktoś miał jakiekolwiek problemy z wybijaniem misek sterów to voila:

Oczywiście można to zrobić również dosyć skutecznie śrubokrętem oraz młotkiem, ale można tez użyć takiego narzędzia. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

ostatnio dość często zdarzało mi się wylewać troszkę oleju na podłogę przez to pomyślałem o takim podeście co poniżej:

Materiał to:

Płyta OSB 9mm

Listy tzw kantówki które użyłem do zrobienia ramki. 

Tania wykładzina filcowa co w LEROY MERLIN kosztuje ok 7zł/m2

Kraty pomostowe - wymiary zależą od obramowania

 

 

f288.jpg?0.9366624103390959

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...