Skocz do zawartości

[Dalby Forest] 21 lub 22 lutego, Dalby Red


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero dolaczylem do forum i jest pierwszy moj post wiec witam. Fajnie by bylo poznac jeszcze kilka osob i wyskoczyc wieksza grupa do  Llandegla, Gizburn, Lee Quarry oraz kilku innych miejsc . Jesli chodzi o Peak District i Yorkshire Dales to rowniez jak najbardziej. 

 

Mieszkam w Selby/North Yorkshire  wiec jesli da rade sie przylaczyc do nastepnego wypadu to bylo by super. Nie dam rady 21-22 bo bede jeszcze w Polsce :) 

Pozdro.

 



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

No, no... To przybywa ludzisków :)

 

Llandegla, nieliche miejsce, ale niestety ostatnia sekcja nieco psuje fajne wrażenie. Jest taka jakby nieco rozczarowywująca.

 

Gisburn, nie byłem, ale wartałoby poeksplorować cały Forest of Bowland.

 

Lee Quarry ma jedną podstawową wadę. Jest mikroskopijne. Wyprawa na cały dzień aby zaliczać rundki? Trochę nie mój klimat...

 

Z naprawde fajny miejsc poza oczywiście generalnie Dales i Peaks to jest na ten przykład Nidderdale AONB.

 

Mam znajomka pracującego w hostelu w Ingleton. Zna Dales, Peaks i Lakes jak własną kieszeń. Można ugadać się na naprawdę wyrypiasty dzion lub rajdę 2-3 dniową. Dzięki niemu mielibyśmy tańsze noclegi w YHA :)

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jest jeszcze kilka innych miejsc jak coed y brenin, kierdal i jeszcze by kilka wymienic. Co do lee quarry masz racje nie jest za duze.

 

Ale zawsze mozna sie zgadac i wyskoczyc na weekend gdzies dalej.

 

Fajnych miejsc to jest worek, szczególnie jak się człowiek nie ogranicza do trail centres...

 

Long Mynd, Snowdon, Cadair Idris, Doethie Valey, Peak District, Lake District, Dales...

 

Tylko wyposażyć się w mapy i można wsiąknąć :)

 

Trail centers za wiele nie odwiedziłem ale mogę się podzielić wrażeniami...

 

Llandegla - niezgorszy flow, słabe zakończenie, trochę nudna 2 sekcja po podjeździe - fireroad przez wycinkę. Jak dymie to zazwyczaj w nos. Słabo wpływa na morale. Mimo to warto objechać jak się jest w okolicy.

 

Cwmcarn - klasyczny park z jednym dłuuugim podjazdem i jednym długim zjazdem. Jak się jest w okolicy można zahaczyć. Żeby jechać specjalnie to jak dla mnie przesada. Trasy dość mocno zniszczone (brake bumps) w kilku miejscach.

 

Cannock Chase - mekka MTB na Midlandach. Z braku laku, dobry kit. Można się wykręcić, szczególnie jak się robi szybko po sobie 2  kółka. Trasy mocno, mocno używane i miejscami zniszczone, no ale co się dziwić skoro przez Chase przewala się więcej ludzi w roku niż przez 3 najpopularniejsze, walijskie parki. Omijać w weekendy i BH. Tłok jak na Krupówkach w sezonie. Najfajniej podskoczyć w nocy i poszaleć z lampkami. Najlepiej unikać znakowanych szlaków i pojechać off piste. No ale do tego trzeba mieć local knowledge...

 

Marin Trail - bardzo XC, dużo pedałowania, singli i wąskich ścieżek. na pewno nie dal miłośników ciężkiego łomotu i zjazdów oraz podskoków. Całkiem satysfakcjonujący o ile chcesz poprostu pojeździć. Mnie nieco rozczarował, no ale po zdobyciu Snowdon w ten sam dzień raczej niewiele już jest w stanie doopę urwać. Obiekt dość mało popularny, przez co unika się kolejek i tłoku. Warto objechać jak się jest w okolicy. Mój idealny plan wizyty to weekend , sobota rano Snowdon do góry i w dół, sobota po południu Marin, niedziela ponownie Snowdon up and down.

 

Parkmoore - wersja emergency jeśli w okolicy Lake District leje mocarnie lub dmucha. Nie do końca trail center, bardziej leisure area ale dostarcza solidnej porcji wyrypu tak w dół jak i w górę. Jak jest mokro to unika się lasu gdzie bedzie królować błocko i wybiera bardziej skaliste szlaki, jak dmucha chowasz się w lesie :) Bardzo naturalny feel ale też bez znanych z innych trail centers jumps, berms i takichtam. Nawet jak jest dobra pogoda i robisz lejkowskie klasyki jak Ullswater Edge, Helvellyn, Garbun Pass warto tam zaglądnąć.

 

Nant Yr Arian - mieszane zestawienie leśnych scieżek, uklepanych szlaków, skały, błota dodatkowych hopek i wiraży. Daje popalić, ze względu na dystans oferuje małą ilość ludzi czyli poczucie ,że szlak jest tylko dla Ciebie... W niektórych miejscah , szczególnie na odkrytych sekcjach masz prawdziwe wrażenie bycia w Dziczy. Fajnie odwiedzić jak się jest w okolicy lub nawet zdecydować się na weekendowy wypad połączony z lokalną eksploracją z mapą w ręku.

 

Forest of Dean - jeszcze niedawno nie oferował praktycznie nic ale po dodaniu niebieskiej pętli z opcjami czerwonym zaczęło się robić tam całkiem fajnie. Mały obiekt ale tak fajnie poskładanym, że kończysz finałowy zjazd na niezłym haju. Nic co by mogło przestraszyć lub onieśmielić. Taki poprostu fun, fun, fun... A jak się jeszcze na dodatek zna lokalne ściezki pozaszlakower to można spędzieć tam miło i pożytecznie cały dzionek. Warto odwiedzić jak się jest w okolicy. Sam park bywa mocno uczęszczany w weekendy i BH także najlepiej wpaść tam w tygodniu lub nocą na szaleństwa lampkowe. Jeśli nie lubisz uklepanych, wywalcowanych szlaków omijaj. Zdecydowanie nie da się ukryć że jest to man made.

 

I to by było w sumie tyle mojego doświadczenia z trail centres :P

Osobiście wolę szfendać się z mapą lub przewodnikiem po naturalnych szlakach.

 

W sumie można to by chyba traktować jako mini-bazę więdzy o trail centers...

 

Szacunek...

I.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bede w dalby 28-29 wiec jak cos to pusac i mozna zrobic kolka razem.

 

Jesli chodzi o wypad na caly dzien wraz z mapa to jak najbardziej ;)

 

Wery trzeba by sie kiedy spiknac na wspolna jazde oczywiscie jak bedzie wolne i pogoda pozwoli ;) Czasami bym w drugim koncu hull w pracy ;)

Edytowane przez LukLagun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja bede w dalby 28-29 wiec jak cos to pusac i mozna zrobic kolka razem.

 

 jak bedzie wolne i pogoda pozwoli

 

Prooooszę-Cię... Fair weather rider only?

 

Trzeba twardym być, nie mientkim siuśkiem :P

 

Bycie człowiekiem "północy" zobowiązuje :D

 

Szacunek..

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypad do Dalby uważam za udany. :-D

Trochę zimno, a nawet i czasami śnieżne oraz na koniec deszczowo, ale fajno.

Dzień został ochrzczony "Dniem wadliwych siodełko" i to wszystko w ulubionych przez Iwana Cube'ach :-D

 

A i oto co mi się stanęło pod koniec dnia

 

Carbon carbon i po carbonie hehe

 

2uz584y.jpg

 

 

30ausf9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wielkie dzięki za rajde panowie. Got3n wprawdzie użył jak pies w studni przez suprajz, suprajz siodełko ale i tak swoje zaliczył :)

 

Szacunek po trzykroć dla Ciebie wery.

 

Po raz pierwszy: za czekanie na maruderów prawie pół godziny...

Po raz drugi: za prowadzenie.

Po raz trzeci: za jazde w stanie chorobowym.

 

To była bardzo, bardzo udana ale jedna z BRUTALNIEJSZYCH rajd jakie mi przyszło zaliczyć.

 

Niespełna 30 mil, ponad 3 h efektywnego pedalenia i podjazdy które zdecydowanie nie były siglespeedable :) (przynajmniej nie dzieś i nie dla mnie...)

 

Juz dawno nie dostałem tak wpierdziuleńko i nie zostałem tak wytelepany. Odrazu człowiek lepiej sie czuje jak sie tak zeszmaci co jakis czas :D

 

Oby do następnego raza!

 

I jeszcze ja z Pószencją niedaleko myjki. Usmiech na mordzie nieco wymuszony ;)

 

16428723970_25b5266d42_c.jpg

 

Szacunek...

I.

 

PS

 

Got3n zostawił u mnie w Sztruclu swój beret, tak na dodatek tych siodełkowych przygód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...