Skocz do zawartości

[opony] Maxxis Wet Scream


Buno

Rekomendowane odpowiedzi

Jak kupowałem te oponki, to ciężko było coś o nich znaleźć. 

Szukałem czegoś na zimę (w sumie tylko) i nie żałuję :) Ujeżdżam wersję 2,5 42a.

Guma w tej wersji jest naprawdę lepka, w połączeniu z tak wysokimi i rzadko rozstawionymi klockami daje niezłą przyczepność na śniegu. Przy odrobinie techniki spokojnie można jeździć w kopnym śniegu, zjeżdżać z górki saneczkowej, uciekać przed dmuchanymi krokodylami, śmigać po trasach downhillowych- jest zabawa  :thumbsup:

Ktoś to będzie chciał kupić te opony, pewnie stanie przed dylematem czy brać trochę tańszą wersję 2,2 70a czy dołożyć do 2,5 42a-  to jest osobisty wybór, dłużej wytrzyma na asfalcie guma 70a ale za to będzie gorzej na śniegu, błocie.

Co do wagi...hehe... waży dobrze ponad kilogram, mój rower przybrał na wadze 1,5kg- tu jest minus spory, no ale inaczej się chyba nie da

Czyli podsumowując:

+Przyczepność w śniegu, błocie

-Waga

-Szybkie ścieranie się bieżnika

 

Należy też pamiętać o tym, że bieżnik jest naprawdę wysoki, u mnie na początku były z 2-3 mm przerwy między oponą a koroną widelca.

 

Polecam ją, jeśli wiesz dokładnie czego chcesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Shadow878

Mam komplet tych oponek (28x2.50) niecały sezon. Służą mi one oczywiście do jedynie "zadań specjalnych" (czyli przez większość sezonu wiszą na haku) Fajna sprawa na zimę - pokonamy na nich nawet największy śnieg.

Niestety jazda w jakichkolwiek innych warunkach to istna katorga w związku z nieziemskimi oporami toczenia oraz wagą opon. Jeżeli ktoś ma zamiar je kupić i eksploatować na codzień - będzie niezmiernie rozczarnowany i zmęczony każdą podóżą - zdarzało mi się robić na nich trasy rzędu 40km więc wiem co mówię. Trzymanie w zakrętach jest bajkowe, właściwie nie sposób stracić na nich trakcję.

Problemów ze ścieraniem bieżnika nie zauważyłem - jeżeli nie katujemy opon na asfalcie i od czasu do czasu "nawilżamy" je na odpowiedniej nawierzchni to wszystko powinno być OK.

Osobiście przewiduję, że oponki będą mi z pewnością towarzyszyć jeszcze pełne 4-5 zimowych sezonów!

 

DSC01445.jpg

Edytowane przez Shadow878
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...