Skocz do zawartości

[piasta] adaptery 9-15/20mm lub Odwrotnie


Rekomendowane odpowiedzi

Servuss Activia,

Zostałeś mi polecony przez IvanMTB jako znawca i stwórca wszelkiej maści adapterów/tuleji/dystansów.

Otóż zapewne nie ominęły Cię wieści o następnym "standardzie" piast Boost 15x110mm. Gdybyś przegapił - w teleskrócie chodzi o szersze piasty z szerzej rozstawionymi kołnierzami które pozwolą zapleść sztywniejsze koło dla wszelkich sub-fat'ów(650b+, 29+).

Otóż zamarzył mi się amor z trzycalową oponą i zastanawiam się czy lepiej byłoby dorobić dwie pięciomilimetrowe tuleje do piasty 15x100mm czy zapodać dystans do piasty 20x110mm? Nie mam kasy ani ochoty na kupno nowych piast i przeplatanie obręczy...

Niestety nie dysponuję rysunkami technicznymi(staram się coś znaleźć), więc więcej szczegółów nie jestem w stanie dodać. A tak na chłopski beret - które z powyższych rozwiązań według Ciebie ma większy sens i czy podjąłbyś się takowego zadania?

A na marginesie - dałbyś radę wytoczyć dystans do piasty 15mm pod ośkę 9mm(standard przód 100mm)?


POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cię. Wszystko jest do zrobienia lecz bez rysunku technicznego lub całej piasty nie będę ci w stanie coś zrobić. Co do tej szerszej piasty pod oś 15mm to uważaj z doborem gdyż miałem ok 3-4 tygodnie też klienta z taką piastą a później się okazało że szprychy ocierały o dolne lagi w amorku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

To zalezy jaki masz amor, bo jak masz taki model amorka co z jednej strony ma tą końcówkę wkręcaną to nie da rady. Musi być z jednej i z drugiej taki sam otwór tak jak w Suntourze. No chyba że ktoś ma inny pomysł to z chęcią to zrobię

Edytowane przez ACTIVIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

...a czy przypadkiem oś 20mm nie ma szerokości 110mm? A więc nie da jej się wcisnąć w dzięsięciocentymetrowe widły, czy to z adapterem na 9mm czy 15mm a jedynie w Boost'a(15x110mm). Czy czegoś nie ogarniam? 

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to przemyślane. te co robie pod oś 20mm tez robie o szerokości 100mm. Jedynie osoba co chce wsadzić ten adapter musi ztoczyć te 2 kołnierze po 5mm

Ponadto wszystko robię pod zamówienie klienta przez to mogę ci wszystko zrobić

Edytowane przez ACTIVIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?????? jesli sie nie da kołnierza ściągnąć to jak chcesz wymienić łóżysko. No chyba że masz piasty jednorazowe. Piszesz w jednym poście tak jakby żadnych piast pod oś 20mm nie szło zmienić pod oś 9mm. Każde kołnierze da się ściągnąć lecz jedne są wciskane a jedne są pod taką gumka co je trzymają. Nawet te ze shimano przerabiałem już pod os 9mm. Jeśli uważasz że się nic nie da zrobić to twoja sprawa. Jasne!

Edytowane przez ACTIVIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazafaza

O ACTIVIA krążą legendy w rowerowym półświadku Bygoszczy, że potrafi gołymi rękami rurę sterową w amortyzatorze wymienić. Jasne?

 

Po ostatnich przejściach z moim autem w serwisie, coraz bardziej się utwierdzam w przekonaniu, że w Grupie Trzymającej WładzęTM musi byc ktoś, kto ma tokarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...