Skocz do zawartości

[2600] Cross, Romet Orkan 4.0 vs Unibike Viper vs Kross Evado 5.0; co wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

W mojej laickiej ocenie romet orkan robi świetne wrażenie; kupiłem 4.0 model 2015 i wygląda super; jeździ się też bardzo fajnie; 

Orkan 5.0 2014 w porównaniu do 4.0 2015 ma lepszą korbę, słabsze manetki, amora nie porównywałem, generalnie myślę, że na koniec wyjdzie osprzętowo podobnie; malowanie to też rzecz gustu, mi dużo bardziej się podobał 4.0 2015; W każdym razie wydaje mi się, że decydując się na rometa wybrałem właściwie;

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ILC nie masz racji... http://images.tinypic.pl/i/00630/4rq25j8exa9x.png

 

Sznurrek78 to fajnie, gratuluje. Mi tez wizualnie nowa kolekcja bardziej podoba. Ile za niego dales? Mógłbym miec do Ciebie prośbę? Zalozylbys garaz z tym rowerem i wstawił zdjęcia? Bo bardzo bym chcial zobaczyć jak sie prezentuje nową kolekcja orkanów a niestety zdjęcia poglądowe na Internecie to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diaglab,

 

Nie ma sprawy, zdjęcię założę, właściwie zrobię kilka, i wrzucę. Dałem za niego 2200, w komplecie z Gazelą 3.0, na którą też dostałem rabat; wyszło cenowo bardzo przyzwoicie;

 

Odnośnie wielkości ramy, do załączyłeś dane z krossa, a mowa była o romecie; Nie wiem, czy L w krossie to to samo co L w romecie; 

Trzeba zapytać kolegę Niedźwiedzia, jaki ma wzrost i wtedy deliberować, która rama, wedle strony rometa dla osób powyżej 177 powinna być 21. ja mam 184 cm, kupiłem 21 i twierdzę, że ciut mniejsza rama zła by nie była..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki będę czekal. Byc moze tak jest, ja się spotykałem zawsze ze 21" to L chociaż pewno to zalezy od producenta, dlatego lepiej nie posługiwać sie skrótami literowymi.. Ja z kolei mam 21", 187 cm wzrostu i z chęcią się kiedys bym przymierzyl do większego... Mysle ze powiedzenie "jak komu wygodniej" miałoby tutaj zastosowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzrostu mam 184 jakby co... :-)

jutro jade zobaczyć orkana 4.0 2015, viper-a 2015 i moze jeszcze author reflex

http://velo.pl/rowery/turystyczne/crossowe/author/reflex-2014

jak według was reflex wypada na tle vipera czy orkana?

 

viper jest za 2070zł, orkan 2200zł a reflex 2100 minus 150zł do wykorzystania na akcesoria i jeden z tych trzech już musze wybrac do wiosna mnie zastanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak według was reflex wypada na tle vipera czy orkana?
 według mnie Viper i Reflex nie sa konkurencją dla Orkana. Porównując Unibika i Autora to ten pierwszy ma lepsze koła a ten drugi jest lżejszy prawie o kilogram. Nie wiem co będzie w tym przypadku priorytetem dla Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to prosty wybór, ale jakoś romet do mnie słabo przemawia...kojarzy mi się z moim komunijnym rowerkiem...

a gdybym zwiekszyl budzet powiedzmy do 2500zł, to viper disc czy moze giant roam 1 2014,bo taki jest w poznaniu

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/roam.1.disc/17684/73830/

http://www.unibike.pl/viperdiscgts.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mocno przeglądałem rynek w tym budżecie. Prawda jest taka że rowery w tych pieniądzach są bardzo do siebie podobne. Różnią się niuansami jak jeden ma lepszy amor to znowu słabszą korbę. Jak lepsze manetki to słabsze koła. Bo i producenci (a może raczej montownie) muszą się zamknąć w budżecie. Tym samym kieruj się trochę tym co Ci się bardziej podoba. Na pewno unibike ma dobre opinie tu na forum. Poczytaj inne wątki. Ludzie polecają i krossy i kandsy i northteki. Co człowiek to opinia. Ja wziąłem rometa bo bylem w salonie i po prostu mnie ujął. Giant mnie nie przekonał. Jeżeli już to brał bym roam 1 z 2015. sklepy schodzą do 2400 za ten rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis objechalem sklepy-romet orkan na zywo faktycznie lepiej wyglada ale cena 2400zł jest ostateczna w poznaniu wiec odpada. Wogóelone podrozały iniekosztuja juz 2600 tylko prawie 2700zł...

I w sumie jestem za viper-em, cena 2000zł i pierwszy serwis za 0zł. Ale dali mi do myslenia czy czasem nie wziasc z tarczami, wtedy cena za viper-a disc to 2300zł...i jestem w kropce, w dodatku ze za 2400zł jest giant roam 1 na deore wiec chyba warto ta stowe dolozyc do viper-a disc by miec giant-a nalepszym osprzecie...

wiec albo wezme viper-a na v-brake albo giant roam 1 z tarczami na osprzecie deore...4 stówy róznicy ale sa tarcze, pytanie czy tarcze sa mi potrzebne a tego nie wiem...

mozecie doradzic czy warto dokladac do tarcz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jakis czas temu miałem dylemat taki. Powiem, tak jeśli masz możliwość wzięcia droższego roweru bo masz po prostu pieniądze to kup lepszy. Zawsze (no może prawie) rower droższy w konsekwencji wychodzi taniej.  Jesli tych pieniędzy nie masz i musisz walczyć o każdą stówkę weź najtańszy rower. W jeździe różnic w sprzęcie czy to deore czy alivio  nie odczujesz. Hamulce tarczowe też nie są jakimś super wynalazkiem. Sam mam ale spokojnie v-brake by mi starczyły. Inaczej jest z amorem. 

 

Chociaż ja na Twoim miejscu zrobiłbym to samo co zrobiłem 2 miesiące temu. Mianowicie kupił rower z kolekcji 2014, romet orkan 5.0 masz, tarcze, deore, i 2100 zł. Nie jest to jakaś super maszyna, ale już teraz są praktycznie ostatnie dni kiedy można się załapać na wyprzedaż tego modelu i to w zasadzie w jednym sklepie.  Jedynym minusem tego roweru jest słaby amor, ale jak się zepsuje to za jakiś czas kupisz sobie amora powietrznego i będziesz miał przyzwoitego crossa. 

 

 

EDIT: romert 4.0 2015 jest do dostania za 2150 zł w sklepie internetowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a jak z kosztami serwisowania? tej olej trzeba co roku wymieniac czy nie?
 jezzeli masz hamulce na płyn DOT to raz na rok powinno się go wymienić, gdyż absorbuje wodę. Hamulce na olej mineralny wymienia się w razie potrzeby ale jezeli chodzi o regularny serwis co dwa lata powinno wystarczyć. Co do kosztów to zależą czy będziesz odpowietrzał je sam czy też oddasz je do serwisu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybór padł na viper-a 2015. Cena 2000zł. Hamulce wybrałem V-brake- naczytałem się w dziale "hamulce" o shimano  m447 i nizszych, oferowanych w tym przedziale cenowym tarczowek i wolę się w to nie pchać...(cieknace hamulce, problemy w niższych temp, zapowietrzanie itd...) A na droższe tarczowe nie chcę więcej  wydawać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...