Skocz do zawartości

[FOX Float RP2] problem z blokadą


macsi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem rower z damperem FOX Float RP2 Boostvalve.  Velocity Tune "L", Rebound Tune "M" Boost Valve Tune 350.

Do dampera posiadam manetkę do blokady.

Problem polega na tym, iż po załączeniu blokady kompletnie nie widzę różnicy w pracy dampera. Regulacja od rebound działa bez zarzutu ale sama  manetka, pomimo przełączenia nie wpływa w żaden sposób na pracę zawieszenia.

Wiem, że to Propedal a nie blokada ale mając podobny damper( RP2 bez tunningu i bez manetki) przestawiając położenie dźwigni Propedal widoczne były zmiany w pracy dampera.

Próbowałem włączyć blokadę i docisnąć kilkukrotnie zawias po czym zwalniałem manetkę i naciskałem na zawieszenie .Czynność tę powtarzałem kilkukrotnie. Nic nie pomaga.

Jaka może być tego przyczyna?post-158102-0-35195900-1422615288_thumb.jpgpost-158102-0-58743200-1422615345_thumb.jpg

Edytowane przez macsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Czy sprawdzałeś działanie Propedala w czasie jazdy? Test "domowy" nie jest miarodajny. Poza tym teoretycznie takie same tłumiki mogą mieć zupełnie inną charakterystykę pracy i ustawienia Propedala wynikające z charakterystyki zawieszenia.

Wiarygodny test to test terenowy na poprawnie ustawionym SAGU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy damper wydaje jakiś dźwięk podczas uginania / odbijania ? Jeśli tak to jest zapowietrzony i musi przejść serwis komory IFP . Koszt od 80zł do dużych trzycyfrowych kwot z 3jką lub 4ką z przodu w Cult Bike .

 

Miałem niedawno podobny przypadek ---> Tłumienie działało poprawnie , propedal nie działał przy czym damper cichutko siorbał - zapowietrzony lekko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy damper wydaje jakiś dźwięk podczas uginania / odbijania ?

Minimalnie syczy ale miałem tak w RP2 i DT Swiss XRCarbon i było OK.

 

Czwórka z przodu mnie przeraża;) Wolał bym iśc w stronę zakupu DT XR takiego jak miałem w Mojo SL.

 

Czy może ktoś podesłąc link z kartą katalogową tego dampera Boost valve. Jest pełno manuali do RP2 ale nie mogę dokopać się do RP2 po tunningu.

Edytowane przez macsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Siorbanie siorbaniu nie równe, czasami siorbie sam olej a czasami powietrze :P Jeżeli po przekręceniu manetki, zakładając ze linka ciągnie pokrętło nie ma różnicy w działaniu też obstawiam konieczność zaglądnięcia do środka bo tłumnie odbicia zazwyczaj działa, nie zależnie od zapowietrzenia lub niskiego ciśnienia w ifp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnego razu i ja sie zaniepokoiłem moja blokadą.oto odpowiedz od cult bikes:

 

Zgodnie z tym co Pan napisał, oraz z tym co mamy zapisane, przekazany Panu amortyzator wykonany jest w technologii Boost Valve. Oznacza to, że nie będzie miał pełnej blokady w pozycji Climb. 

Proszę także pamietać, że podstawą prawidłowego funkcjonowania wesji BV jest odpowiednie ciśnienie w komorze olejowej, stąd pełny serwis po roku urzytkowania, nie wspominając już o warunkach gwarancji, jest co najmniej wskazany.

 

 

A po co boost valve?

 

Chodzi o twarde, często z odgłosem uderzenia metalu o metal, zakończenie pracy amortyzatora przy jego całkowitym ugięciu.

Boost Valve to rodzaj zaworu, który zwiększa tłumienie kompresji w miarę ugięcia amortyzatora. Pod koniec ugięcia siła tłumienia generowana przez BV rośnie bardzo gwałtownie chroniąc amortyzator na końcu ugięcia, przy zachowaniu komfortu pracy przez resztę skoku.

 

Edytowane przez topol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi na pytania. Nie ustawiłem powiadomień o odpowiedziach w temacie.

Dopiero na weekend zrobiłem pierwszy testdrive. Amor napompowany wg zaleceń i blokada nie trzyma.

Wiem, że to PP a nie sztywna blokada ale po załączeniu manetki amortyzator pracuje bez jakichkolwiek zmian.

 

Kolo1, jak masz pomysł na rozwiązanie tego problemu to zamieniam się w słuch :). Jak Twója rada okaże się pomocna wyślę Ci dwa regionalne browary.

Rower to Trek Fuel

Edytowane przez macsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...