Skocz do zawartości
  • 0

Romet orkan 5.0 M (2014)


diaglab

Pytanie

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Heja,

minęły 2 tygodnie od zakupu, mam nadzieję że zdążyłeś już zrobić trochę KM. 

 

I pytanko, czy dalej jest z nim wszystko ok, bo sam się poważnie zastanawiam nad zakupem, ale dalej mam wątpliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, tak zrobiłem ponad 200 km już. Tak wszystko w porzadku. Nic się nie zepsuło wszystko gra. Wczoraj tylko pierwszy raz złapałem gumę. I niestety musiałem łatać. Ale trochę mojej winy bo mało powietrza było. Jak masz jakieś pytania to chętnie Ci pomogę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup świeży więc oprócz przejazdu ze sklepu do domu innych kilometrów nie poczyniłem. 

 

Szczerze, mimo że sam rower cięższy niż wcześniejsze które miałem (wcześniej miałem MBike Renegade 0.5 z bagażnikiem i innymi duperelami) to jednak mimo roku przerwy w jeżdżeniu spokojnie na tym cudeńku wyciągałem 30km/h

 

Zdjęcie, na chwilę obecną jedyne:

http://s4.postimg.org/3t91bb231/krosik.jpg

 

sklep w którym dokonałem zakupu już w odpowiednim dziale opisałem więc zainteresowanych zapraszam:

http://www.forumrowerowe.org/topic/176457-sklep-warszawa-perfect-sport/

 

To na chwilę obecną tyle ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30.03.2015.r.

Przebieg: ok 650 km

Podsumowanie: na razie brak problemów. Wszystko pracuje prawidłowo bez zarzutów. Wyciągneły się lekko linki, ale odkręcenie baryłki przy manetkach wystarczyło. Koła pompuje na ponad 4 bary. Dużo, ale 2 gumy które wcześniej złapałem skutecznie mnie do tego zachęcają. Przez to widać lekkie ślady zużycia na tylnej oponie, bieżnik się najbardziej żużywa na środku. Tylne koło delikatnie złapało bicie, ale naprawdę delikatne. 

 

Postanowiłem jeździć metodą 2/3 łańcuchów (głównie z ciekawości). 

Dokupiłem łańcuch  KMC X9.73+ spinka KMC = 46 zł

 

Opinia o rowerze po dłuższym użytkowaniu:

Z roweru jestem bardzo zadowolony, jeździ lepiej niż spodziewałem się przed zakupem. Jestem zadowolony z amortyzatora, pomimo iż jest on nisko w hierarchi suntoura póki co mi wystarcza. Sprawdził się w lesie oraz w dziurach miejskich chodników. Jeśli miałbym się przyczepić to tylko do tego że nie ma manetki blokady na kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem kolejne akcesorium do roweru. Tym razem wypadło na małą torebkę podsiodłową, żeby można było ze sobą wozić jakieś podstawowe narzędzia typu łatki, a także telefon czy portfel. Mój wybór padł na budżetową torebkę M-WAVE. Opis oraz zdjęcie poniżej:

 

Torba podsiodłowa M-WAVE Tilburg L klip

 

  1. Mocowana na widełki siodełka
  2.  Zapięcie "NA CLICK" daje możliwość szybkiego i wygodnego wypięcia/wpięcia torby (moja opinia: zgadzam się)
  3. Wykonana z nieprzemakalnego, wyjątkowo twałego poliestru impregnowanego (moja opinia: nie sądze)
  4. - Posiada pasek odblaskowy
  5. - pojemność 6-9.5 l  (moja opinia: jest dość duża)
  6. cena 25 zł

image_url-168257-1428424020.jpg

 

Małe podsumowanie kosztów:

 

  • Rower .......................................2099 zł
  • Przegląd.................................... 60 zł
  • Blotniki VELO 55 mm.................. 69 zł
  • Lampka przednia M-WAVE........... 39 zł
  • Lampka tylna M-WAVE................ 22 zł
  • Łańcuch KMC X9.73.................... 46 zł
  • Torba podsiodłowa M-WAVE............ 25 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPD w końcu...

 

  • Buty:Shimano SH M089........................ cena 312 zł

  • Pedały :Shimano PD-m520................... cena 100 zł

 Ponadto od jakiegoś czasu mam problemy z lewym kolanem. Temat w trakcie ustalenia. Prawdopodbnie czekam mnie kupno dłuższej sztycy i eksperymentowanie nad pozycją jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyliczeniach dotyczących ustawienia wysykości siodełka, wyszło że musiałbym mieć je ustawione 2 cm poza maksymalny zakres minimalnego wsunięcia sztycy w rure podsiodłową. W związku z tym kupiłem nową sztycę.

 

Sztyca Podsiodłowa marki Zoom
 
  • Model: SP-217
  • Materiał: AL-6061-T6
  • Mocowanie siodełka: 2 śruba
  • Średnica: Ø 27,2mm  
  • Długość: 400mm 
  • kolor: Czarny Mat
  • Waga: 328g
  • cena : 50.99zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gratuluję fajnego sprzętu, prześledziłem temat.

Obecnie jestem na etapie zakupu Orkana 5.0 (2016), więc jeśli masz jeszcze jakieś spostrzeżenia, to miło mi będzie poczytać.

Natomiast pytania mam 3:

- o co chodzi w metodzie 2/3 łańcuchów?

- jakie błotniki zamontowałeś, bo nie widziałem, żebyś opisywał?

- przy jakim wzroście zabrakło Ci sztycy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do moich spostrzeżen, to mogę Ci tylko podpowiedziec, żebyś przemyślał czy rower crossowy jest odpowiednim typem roweru jakiego potrzebujesz. Skąd ta uwaga? Gdybym mogl się cofnąc w czasie sam wybrałbym rower bardziej sportowy ( chodzi o cyclocrossa- rower przełajowy). Rower crossowy jest bardzo uniwersalny, fakt. Niemniej jednak, jak coś jest do wszystkiego to jest troche do niczego. Ja np. w swoim planuje wymiane widelca na sztywny i odchudzenie roweru, chociaz jeszcze nie wiem czy po prostu nie kupie sobie drugiego roweru.

 

 

Poza tym z roweru jestem bardzo zadowolony. Chociaz nie wiem czy jest to odpowiedni dla mnie rozmiar, z drugiej strony 23" były by pewno za duze. Co do Twoich pytań:

 

1) o metodzie 2/3 łańcuchów możesz szerzej poczytać na forum, ja nie czuje się ekspertem żeby sie wypowiadać. Pokrótce chodzi o to że stosuje się 2-3 łańcuchy, które co jakis czas sie zmienia (np 500km). Jest to celem wydłużenia żywotności napędu (korby, kasety). Wiele osób twierdzi, że jest to metoda bez sensu dla roweru crossowego. Ja póki co nie mam wyrobionej opinii. Plusem na pewno jest, że łatwiej utrzymać napęd w czystości, co jest ważne gdy trzymasz rower w domu.

 

2) co do błotników są to: Velo 55 cross takie jak tutaj: https://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/blotniki/do-rowerow-27-29/p,blotniki-velo-55-cross-czarne-sks,83562.html?skad=googlepla&gclid=COzg8eH8j8oCFWoCwwodhRUC0Q

 

3) mam 187 cm wzrostu, i bodaje 93 cm nogę mierząć od wewnatrz w butach spd. Sztycę mam wysuniętą, mniej więcej na wysokość kierownicy.

4801b87fdae0d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.

Rozważałem już cyclocrossa, ale znajomy mnie z niego wyleczył (sam jeździ jakimś Focusem z nisko-średniej półki cenowej jak na tę markę), nawet 15-20km polnej drogi bez amortyzacji daje mu się we znaki, zdecydowanie mi odradzał. Ja potrzebuję rower typowo do rekreacji, często asfalt, ale czasem też mi się zdarzy wjechać w teren. Przede wszystkim ma 'unieść' dziecko w foteliku, geometria też ma sprzyjać rodzinnym wypadom za miasto. Na wypady typowo asfaltowe planuję zmieniać amor na widelec mosso (chociaż zobaczymy jak będzie działać blokada w fabrycznie montowanym widelcu, ponoć jest niezłej klasy). W każdym razie przełaj na pewno odpada, a tego Rometa mogę mieć w cenie Orkana 4.0, więc chyba warto :).

 

Dzięki za odpowiedzi,

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zakupiłem kolejne akcesorium do roweru. Tym razem wypadło na małą torebkę podsiodłową, żeby można było ze sobą wozić jakieś podstawowe narzędzia typu łatki, a także telefon czy portfel. Mój wybór padł na budżetową torebkę M-WAVE. Opis oraz zdjęcie poniżej:

 

Torba podsiodłowa M-WAVE Tilburg L klip

 

  1. Mocowana na widełki siodełka
  2.  Zapięcie "NA CLICK" daje możliwość szybkiego i wygodnego wypięcia/wpięcia torby (moja opinia: zgadzam się)
  3. Wykonana z nieprzemakalnego, wyjątkowo twałego poliestru impregnowanego (moja opinia: nie sądze)
  4. - Posiada pasek odblaskowy
  5. - pojemność 6-9.5 l  (moja opinia: jest dość duża)
  6. cena 25 zł

image_url-168257-1428424020.jpg

 

Małe podsumowanie kosztów:

 

  • Rower .......................................2099 zł
  • Przegląd.................................... 60 zł
  • Blotniki VELO 55 mm.................. 69 zł
  • Lampka przednia M-WAVE........... 39 zł
  • Lampka tylna M-WAVE................ 22 zł
  • Łańcuch KMC X9.73.................... 46 zł
  • Torba podsiodłowa M-WAVE............ 25 zł

 

Witam kolego jak opinie o tej torbie po dłuższym użytkowaniu? Czy zapięcie jest wytrzymałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, torba jest w porządku. Nie mam żadnych zastrzeżeń co do niej. Jest bardzo pojemna. Jedyne co mógłbym sie przyczepić to jej wygląd. Czasami chciałbym żeby była ładniejsza. Raczej kupie sobię też drugą, mniejszą ale to tylko kwestia wyglądu.

 

Za tą cenę z czystym sumieniem polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie! wymieniłem przednie kowadło zwane amortyzatorem na sztywny widelec karbonowy.

 

koszt: widelec 331 PLN

Ekspander: 36,71 PLN

przycięcie rury sterowej 30 PLN

suma ~ 400 PLN

 

Wiedelec JAVA Carbon 29'er:

waga 480 g, kolor czarny mat, długość od bieżni do osi korony 450 mm.

 

Waga roweru spadła o 2200 gram, co uważam za dobry wynik. Rower jest zrywniejszy sztywniejszy i lepiej sie prowadzi. Dokładniejszą recenzję umieszczę po dłuższym uzytkowaniu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...