Skocz do zawartości

[12000-13000] Full enduro do ambitnej jazdy w górach


beskid

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Co do tłumika z kolei to zadałem pytanie co grozi z tą "niestandarowością" Fox'a ale odpowiedzi nie uzyskałem.

Jedyna ideologiczna słuszność ustawień, mocowania i doboru oznacza że skazujesz się na produkty danego producenta. Wielu ludzi dokonuje korekt rowerów - kół, opon, kierownic, mostków, także amortyzacji a w tym wypadku pola manewru nie masz.

Gdy rower jest na gwarancji i amor padnie to musisz czekać na wykonanie serwisu i zwrot. Nie zapakujesz żadnego zamiennika na ten czas, jeździć nie możesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, w fabrycznych kółkach w Stumpjumperze FSR u kolegi pękły, przynajmniej w kólkach 29", mimo, że kolega ostro nie jeździ, właśnie najwięcej problemów było z kólkami ... ale w modelu Enduro to chyba nie pękają ...

Caly czas pisalem o 29" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła na 2015 w Specach Enduro (chyba w Stumpim Evo też) to zupełnie inna bajka.Pancerne szerokie obrecze i 2mm zwykłe szprychy,na temat tylnej piasty się nie wypowiadam,za krótko katuję,ale obaw o pękanie szprych nie mam żadnych.

Beskid,przemyśl jeszcze raz wybór,o ile Enduro29 można traktować jako uniwersalny rower na góry,to Enduro 27,5 z racji trochę innej geometrii jest nastawione na naprawdę duży łomot z naciskiem na W DÓŁ.Nawet w wersji 29 tłumik w pozycji C pozostawia dużo swobody zawieszeniu,podobno w 27,5 jest jeszcze delikatniej ustawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna ideologiczna słuszność ustawień, mocowania i doboru oznacza że skazujesz się na produkty danego producenta. Wielu ludzi dokonuje korekt rowerów - kół, opon, kierownic, mostków, także amortyzacji a w tym wypadku pola manewru nie masz.

Gdy rower jest na gwarancji i amor padnie to musisz czekać na wykonanie serwisu i zwrot. Nie zapakujesz żadnego zamiennika na ten czas, jeździć nie możesz. 

 

O ile w sprawie "ustawienia" tłumika mogę zrozumieć to reszty już nie bardzo. Mam przez to rozumieć że tam jest wszystko a la  "specjalne standardy" i nie wymienię w normalny sposób piast, mostka czy kiery bo muszą być od Speca?? Plus tylko taki, że jak dotąd a jeżdzę już prawie 20 lat na składakach potrafiłem się do wszystkiego przyzwyczaić ale zachwycony tym co piszesz @tobo nie będę.

 

Tomasz z grubsza tak czyli sporo w dół na dokładnie przemyślane trasy tyle, że łomotem bym już tego nie nazwał. Będzie ostro plus spokojne podjazdy bez spiny na większym luzie byle dojechać w miarę przyjemnie do celu. Na to co najbardziej lubię czyli mega ostre podjazdy, lżejszy szlak, więcej dojazdówki szosą i szutrówki wyciągam starego sztywniaka.

 

Panowie jak na te ten czas temat się już bogato rozrósł a nie do końca to było moim celem bo nie jestem aż tak wybredny. Na dzień dzisiejszy sprzęt czeka w kartonie a ja na zejście śniegu z gór tak aby wypożyczyć testówkę. Musi się zatem podczas testu wydarzyć coś bardzo złego albo jazda będzie wybitnie "kijowa" abym ponownie rozmyślał w temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przez to rozumieć że tam jest wszystko a la  "specjalne standardy" i nie wymienię w normalny sposób piast, mostka czy kiery bo muszą być od Speca??

 

 

Nope. Tylko mocowanie dampera do widła jest przekombinowane a'la szpec. Znakomita reszta klamotów trzyma standardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zostaje Romet, tam nie ma udziwnień, i do takiej jazdy :

Tomasz z grubsza tak czyli sporo w dół na dokładnie przemyślane trasy tyle, że łomotem bym już tego nie nazwał. Będzie ostro plus spokojne podjazdy bez spiny na większym luzie byle dojechać w miarę przyjemnie do celu.

 

sprawdził by się zapewne lepiej niż Spec Enduro.

Jeśli masz możliwość przetestowania obydwu, to radzę jednak to zrobić przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizujmy tego mocowania. Z tego co czytam i w jaki sposób ma być użytkowany rower to ten spec siądzie idealnie. Damper się serwisuje a nie od razu wymienia. Pierwszy serwis zaboli może kieszeń, ale następne można zrobić poza cult bikiem gdzie ceny są normalne a jakość usługi przewyższa tą oferowaną w cult bike. Proponowanie Rometa zamiast Speca w momencie gdy kupujący ma odpowiedni budżet i nie zawaha się go użyć jest delikatnie mówiąc bez sensu. Powtórzę jeszcze raz: Romet to nie testowany twór z katalogu. Chińska wydmuszka z geometrią która spełnia standardy ale póki co na papierze. Spec to rozwijana konstrukcja latami.

Romet vs Spec Enduro ? Wolne żarty. Że niby Romet lepiej się sprawdzi w agresywnej jeździe ? Tego nie da się stwierdzić jednoznacznie na podstawie cyferek. A Spec jest oblatany i wiadomo, że się sprawdza i w łatwym terenie i w tym mega ciężkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na efektywności na podjazdach to jednak przetestowałbym jeszcze Maestro Gianta.

Spec to również bardzo dobry wybór, i szczególnie jeśli nie masz porównania i większego doświadczenia w zawieszeniach, to będziesz pewnie zadowolony.

Dla kogoś kto nie był dobrym "zjazdowcem" wykorzystanie takiego sprzętu choćby w 60% i tak zajmie ze 2 sezony, chyba że jest się Remikiem Ciokiem, który wsiada i "z marszu" objeżdża wszystkich w enduro. No ale on już był uznawany za jednego z najlepiej zjeżdżających zawodników w XC ;)

20 wyjazdów na sezon?

Jeśli nie będziesz jeździł w mega błocie (dla mnie żadna przyjemność), to spokojnie przejeździsz cały sezon bez serwisu.

Potem dajesz amortyzator, damper, sztycę do serwisu na przegląd, wymianę uszczelek itp. zamykasz się w kwocie 500zł i po sprawie.

Niestandardowy damper? suport? Jeśli kasa to nie problem, dasz do serwisu, zrobią, zapłacisz i już ;)

Foxy czy Monarchy RockShoxa to bardzo porządne dampery.

Jednak enduro to bardzo kosztowna dziedzina, dużo bardziej niż jazda na hardtailu, nie mówiąc już o szosie.

Przy tego typu jeździe- enduro/"szlakowej" najważniejsze w rowerze to: geometria, amortyzacja i dobre opony.

Dokup ze 2 komplety porządnych opon i ogień :) To bardzo ważny, przez niektórych niedoceniany i pomijany "szczegół".

Źle dobrane potrafią mocno ograniczyć, szczególnie na trudnych zjazdach i zepsuć fajnego tripa.

Powodzenia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyslam sie ze beskid wybral Speca Stumpjumpera Evo, a nie Enduro. FSR rozwijany jest od 1994 roku, wiec w przeciwienstwie do Rometa mozna powiedziec ze jest to sprawdzona konstrukcja.

Nie wybrał Stumpjumpera, sam mu go proponowałem, ale tam siedzi Revelation, a on chce Pike :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyslam sie ze beskid wybral Speca Stumpjumpera Evo, a nie Enduro. FSR rozwijany jest od 1994 roku, wiec w przeciwienstwie do Rometa mozna powiedziec ze jest to sprawdzona konstrukcja.

 

Nie, nie Daniel chodzi o Enduraka na Pike'u http://www.specialized.com/pl/pl/bikes/mountain/enduro/enduro-comp-650b#specs  Tu też jest lepsza specyfikacja co tam siedzi. Sztyca pójdzie od RS'a czyli Reverb.

 

Dzisiaj po baardzo długiej rozmowie ze znajomym mechanikiem w końcu ostateczna decyzja na tego Speca. Rozwiał ostatecznie moje wątpliwości a przekaz był podobny do tego prezentowanego przez @zdrower i @beskidbike. Po teście i dokonaniu odpowiednich modyfikacji nie ma prawa bym zadowolony nie był.

 

Opony będą takie jakie są założone więc nie mam pojęcia jak się na tym będzie pomykać. W razie czego po pewnym czasie mogę dokupić Hans Dampf Schwalbe. Błota nie trawię bo również uważam, że jazda wtedy wypacza wszystko. Jeśli już będzie to raczej to jesienne na koniec sezonu.

 

@Rulez no powiem Ci szczerze, że napalony byłem na tego Rometa jak "szczerbaty na landryny". Obok do Speca miałem tak szybko wyjść jak wejść a tu mnie zaskoczyli. Jak warunki będą "normalne" to wezmę go na jeden dzień tylko po wcześniejszym objechaniu tego Speca. Osprzętowo to jest rewelacja tylko nie wiem jak z kołami ale kojarzę Token'a bo chyba coś robili dla Shimano.

 

@jahoo84 był bym bardzo wdzięczny jak byś wrzucił ten artykuł bo może się komuś przydać a sam też jestem bardzo zainteresowany.

 

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc a zwłaszcza ostatnie fragmenty tematu. O to mi chodziło od samego początku bo trochę byłem wystraszony tymi "patentami" Speca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by dobrze zmierzyć jaka przerzutka ( i czy jakaś) przednia podejdzie do Szpeca, tylne widełki 422 mm przy kole 27,5" nie zostawiają za wiele miejsca (ocieranie prowadnika o oponę). Z tego co widzę, to nie ma tam za bardzo możliwości zamontowania zmieniarki :whistling: jeśli zamontujesz pod ISCG to przerzutka będzie nieruchoma i łańcuch przy wychyleniach wahacza może ocierać o prowadnik. Chyba nie bez powodu Spec nie ma wersji 2 tarczowej ...

Jazda na Specu i Romecie będzie zupełnie inna, od razu zauważysz to w terenie (górskim).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zdaję na gościa z salonu, który dał mi do ręki specjalny adapter opracowany przez Speca na taką okoliczność jak moja. Wygląda dziwnie ale ma to ponoć działać. Jak nie będzie to będzie kupa i pewnie wtedy na serio zacznę podchodzić do Rometa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to dokładnie wygląda w nowym Enduro, ale taka powinna podejść (jeżeli są specjalne otwory na wahaczu tak jak w Stumpjumperach)

Jak tak patrze po zdjęciach ramy w necie to niestety  już tych otworów tam nie widze.

 

16920.jpg

STUMPJUMPER

spec_sw_sj29carbonframe_13_z.jpg

 

 

ENDURO

0049336_specialized_s_works_enduro_carb_

EDIT//////

 

Rzeczywiście istnieje specjalny adapter pod przednią przerzutkę.

enduro-front-derailleur-adapter.jpg

enduro29-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co miałem w rękach to całkowicie co innego taki jakby trójkąt (połowa z tego co na zdjęciu). Jest montowane tak jak by równolegle do osi suportu między wahaczem. Może wymyślili coś innego. Nie chce mi się wierzyć aby zawalili taką sprawę. Co ja niby zrobię jak trafię na długi podjazd z blatem 30T i 36T z tyłu. Do tej korby i kasety to trzeba być terminatorem aby się nie zajechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobisz? Będziesz kombinował z wsadzeniem zębatki 42z. do kasety ;)

Wracając jeszcze do opon, to sam model/bierznik to nie wszystko.

Jak się zagłębisz w temat mieszanek, to dopiero będzie "mieszanie" ;)

Ale na razie nie ma co rozwijać tego tematu, trzeba się cieszyć nową maszyną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co miałem w rękach to całkowicie co innego taki jakby trójkąt (połowa z tego co na zdjęciu). Jest montowane tak jak by równolegle do osi suportu między wahaczem. Może wymyślili coś innego. Nie chce mi się wierzyć aby zawalili taką sprawę. Co ja niby zrobię jak trafię na długi podjazd z blatem 30T i 36T z tyłu. Do tej korby i kasety to trzeba być terminatorem aby się nie zajechać.

 

Sorry, ale jak znam Speca z autopsji, to chce mi się wierzyć, że odwalili kasznę, olewając temat 2 tarcz i kombinując coś z adapterem, partactwo jakich u nich wiele :blink:

Po prostu te głąby myślą bardzo wąsko, wymyślili sobie Enduro jako rower do jazdy głównie w dół i tyle. Uwierz mi, że Spec bardzo olewająco podchodzi do oczekiwań klienta, uważając, że musi się on dostosować i ich koncepcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem już całą informację, zdjęcia jak wygląda ten adapter pod korbę 2-blatową. Jest bardzo podobny do tego ze zdjęć wyżej plus oczywiście napinacz na łańcuch. Jest wysyłany specjalnie na życzenie w takim przypadku jak mój. Całkowicie nowa konstrukcja Speca.

 

Nie chcę zakładać nowego tematu więc czy mam złe info, że ta tylna zmieniarka Sram X9 Type2 nie dogaduje się z manetkami Shimano XT?? Chcę wymienić w nim korbę i kasetę na XT więc pomyślałem też o takich samych manetkach.

 

I ostatnia sprawa gdyby nie dało się pożenić tej X9-ki z XT to czy warto wymienić manetki na X9 zamiast X7??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...