Skocz do zawartości

[12000-13000] Full enduro do ambitnej jazdy w górach


beskid

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka uwag na temat Speców:

-dampery są niestandardowe,zresztą podobnie w Trekach i paru innych.Dostępne na Hibike u Niemca Foxy,Rs-y Monarch,Monarch+,Cane Creeki do wyboru do koloru.

-korby jak zmieniać to na Sramy BB30,mają normalny rozstaw 104/64 i pasują blaty wszystkich producentów.Dodatkowe wkładane redukcje do 24mm to zło.Jak ktoś się upiera na Shimano to wkłady skręcane typu Praxxis itd.

-oba Spece (E650 i ST650Evo) to ciekawa propozycja za max 10k i tyle się za nie płaci.

-615 przy dużych tarczach -o dziwo dają spokojnie radę.

-Pike/Rev.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano właśnie ... mnie takie zagrywki w wykonaniu producentów bardzo zniechęcają podobnie jak nowy taper wg gianta

 

Jakiż znowu "nowy taper wg gianta"? Owszem z rok/dwa temu Giant się nieco naraził OverDrivem2 ale na szczęście już z tego pomysłu zrezygnowali i żaden z nowych modeli nie będzie miał tego dziwactwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam porównanie tylko między Pike 2010 U-turn i Revel DPA 2013 na którym jeżdżę obecnie.

 

Pike:

- generalnie większy plusz niż revel

- u-turn zmiana skoku przez kręcenie to jakieś nieporozumienie w zmieniającym się terenie 

 

Revel:

- DPA - jeden ruch ręką przed podjazdem i przód idzie w dół przez co geo zmienia się drastycznie (na plus)

- charakter bardziej progresywny co akurat mi bardziej pasuje. Gorzej reaguje na małe przeszkody ale jak jedziesz agresywniej i się rozbuja to chodzi jak dzik.

- relatywnie niska waga

 

Różnicy w sztywności samych lag i redukcji osi z 20 do 15 mm praktycznie nie czuć. Powyższe odczucia oczywiście przy normalnym zastosowaniu do XC/AM.

Ekstremalnego DH/FR nie uprawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O niestandardowych tłumikach to wiem tylko jakie to rodzi skutki dla kogoś takiego jak ja czyli jednak amatora, który ma zamiar na tym sprzęcie spędzić max pół sezonu?? Mam rozumieć, że szybko padnie i będzie kupa problemów?? Nigdy dotąd nie kupowałem a jedynie składałem rowery wiec nie siedzę w temacie. Wydaje mi się jednak, że pomijając cenę to firma taka jak Spec i jej przedstawiciel powinna w razie czego rozwiązać problem. Chyba, że tak to nie działa i głęboko się mylę.

 

Obserwując rynek daje się zauważyć tendencję do "nie standardowych" bajerów i z tym się liczę. Natomiast martwi mnie to co piszecie w kwestii wkładów pod ten press fit. Skoro chyba mufa jest nie standardowa bo tak to rozumie to może faktycznie nie ruszać tego g.... i wstawić dwublatową korbę Sram'a. Tylko jaki model??  Po prostu nie chcę zdemolować "elementów zębatych" po niecałym sezonie. Całe życie na Shimano więc wiem jaką to ma wytrzymałość dlatego upieram się przynajmniej przy korbach tej firmy. Jak się mylę bo przecież to nie jest sprzęt do nabijania km to wyprowadzcie mnie z błędu.

 

Tomek radzisz wstawić korbę 2x Sram'a (jaką) plus wkład BB30 tak??

 

Marcin mieliśmy okazję jechać razem więc wież co i jak. Mój HT też lekko nie ma a tam siedzą stare Deore M535. Teraz jak wsadziłem metaliki tu już jest żyleta. Do M615-ek dzieli je przepaść dlatego jestem je w stanie zaakceptować. Wymienić na SLX'y to dla mnie nie problem. Problem to jak widzę mufa-wkład-korba i nie wiem jak to rozwiązać.

 

Już zaczynam na serio brać pod uwagę propozycję, którą dał @Fenthin czyli ten wynalazek KTM'a http://www.ktm-shop.pl/product-pol-6276-KTM-Lycan-Lt-272-3x10.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co do sztycy myk-myk to się nawet nie zastanawiaj, sam zobaczysz jak zrobimy niebieski z Baraniej, pójdziesz jak burza

 

Podstawa :thumbsup:  Wynalazek na równi z wynalezieniem koła.

 

Co do sprzętu, to ile osób tyle będzie porad, a sam temat schodzi na kwestię manetek. Chyba jak któryś kolega wyżej napisał- polecam zajrzeć na nasze sąsiednie forum.

Tam uzyskasz lepsze info, bo jak ktoś tu wspomniał że 65 stopni na główce to za płasko i nie do jazdy to.... :teehee:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam pojęcia po co do takiego sprzętu taka korba ale myślę, że nie będzie problemu z przerobieniem na 2-blat. Muszę uderzyć w takim razie do nich i zobaczymy co powiedzą. Czy jest dostępny stacjonarnie i tak dalej.

 

No sztyca z myk-mykiem to musi być Marcin. Tam gdzie nie ma (w tym Cpecu) zapewne od razu bym dokupił.

 

Generalnie sądziłem, że będzie łatwo ale się przeliczyłem. Plus taki, że raczej na bank w grę wchodzą ten Cpec z Pike'em i jak będzie dostępny to ten KTM. Pierwszego mogę w każdej chwili wypożyczyć więc będę wiedział co i jak. Przeraziła mnie tylko ta sprawa z suportem i już sam nie wiem co o tym myśleć. Po prostu nie ogarniam zagadnienia :wacko:

 

@detonator manetki, zmieniarki czy hydrauliki Deore są do akceptacji. Ja tu naprawdę nie mam aż takich wymagań. Co do jazdy to już mówiłem, że HT też będzie więc full jest na konkretne trasy. Jechać to musi.

 

Najbardziej obawiałem się wszystkiego co się tyczy press fitu i częściowo tłumika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam porównanie tylko między Pike 2010 U-turn i Revel DPA 2013 na którym jeżdżę obecnie.

 

Pike:

- generalnie większy plusz niż revel

- u-turn zmiana skoku przez kręcenie to jakieś nieporozumienie w zmieniającym się terenie

 

Revel:

- DPA - jeden ruch ręką przed podjazdem i przód idzie w dół przez co geo zmienia się drastycznie (na plus)

- charakter bardziej progresywny co akurat mi bardziej pasuje. Gorzej reaguje na małe przeszkody ale jak jedziesz agresywniej i się rozbuja to chodzi jak dzik.

- relatywnie niska waga

 

Różnicy w sztywności samych lag i redukcji osi z 20 do 15 mm praktycznie nie czuć. Powyższe odczucia oczywiście przy normalnym zastosowaniu do XC/AM.

Ekstremalnego DH/FR nie uprawiam :)

Pike z U-Turn ? Ten stary nie ma porównania do obecnie montowanych Pików. Choćby dlatego, że ma większą średnicę goleni górnych. Porównywanie obecnych Pików do rowerów z nowym Revelationem to też nieporozumienie. To są widelce z dwóch różnych segmentów. Nowy Pike pracuje genialnie, jest bardzo sztywny. Tłumik Charger to majstersztyk. Osobiście nie polecam systemu DPA że względu na odrobinę mniejszą czułość. Solo Air w Piku mogę jedynie porównać do pracy BOSa. W sensie kultury pracy, są inne to fakt ale jeden wart drugiego. Więc nowego Pika mogę polecić bardzo. Dlaczego przedmówca wkłada w tą bajkę starego Pika który w sumie jest bardziej wiotką wersją obecnego Revationa to nie wiem. To nie ma nic wspólnego z nowym Pikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję porządnie pojeździć na Piku. W bardzo ciężkim terenie jest nieoceniony. Reaguje szybko, nke gubi się, Na każdą przeszkodę reaguje w sposób jaki lubię: wiesz, że ona tam była ale została łyknięta. Wiele amorów tak może, ale nie każdy w trakcie łykania stłumi kompresję w wywarzony sposób a do tego po wszystkim spokojnie stłumi odbicie. Ja się czułem bardzo pewnie z tym amortyzatorem. Można jechać szybko i finezyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo już zostało napisane.

Skupiłbym się na ramie i zawieszeniu,resztę zawsze można wymienić.

Jeździłem na Specu Enduro z FSR,teraz na Giant Reign z Maestro i różnica dla mnie jest bardzo duża na korzyść Maestro.

Musisz wiedzieć,że jest to jeden z najlepszych systemów do pojeżdżania, nawet bez platformy.

A jestem w tej kwestii bardzo wymagający i oczekuję efektywności niemal hardtaila.

W dół też jest super.

W związku z powyższym i w stosunku do tego co wymagasz wybrałbym Gianta Trance 1 2015.

Kupisz go za ok.10 tyś i zostanie na ewentualne zmiany "pod siebie".

Ewentualnie Reign z Pikem,ale on już tak dobrze nie będzie podjeżdżał, przez geometrię jest bardziej nastawiony na jazdę w dół. Coś za coś.

To już jest ciężki sprzęt do konkretnego katowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No tak @Fenthin jak moglem zapomnieć o KTM'e :wacko: Tu za to kolorowa mozaika ale osprzętowo miodzio. Musiałby w realu zobaczyć ale dziękuję za propozycję bo nie skreślam.

Ja jednak odpuścił bym pieprzonego kinematycznego jednozawiasa. No i ta główka ramy - jak by była w zaawansowanej ciąży :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście KTMa też bym pożegnał. Wczytaj się w charakterystykę Canyon Strive. Z tym systemem zmiany geo. To jest strzał w dyszkę. Piszę z telefonu więc mam mały problem oglądać neta, ale Strive ma Pika z tego co pamiętam i damper Rock Shoxa. Jeśli jeszcze byłby to damper w wersji Debon Air to masz chirurgiczne narzędzie w ręku do cięcia pod górę jak i na dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rulez no wreszcie dałeś głos bo na to liczę. A co z tą drugą opcją spod znaku "niestandardowego" Speca??

 

Spec jak Spec - mi tam pasuje (praca zawieszenia i prowadzenie), mimo chorych cen :whistling: dla mnie również jeden blat to mało ... co do dampera w Specu - obecnie praktycznie każda licząca się marka ma dampery zestrojone pod ramę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena mi lata jak już wspomniałem @Rulez choć rozsądny max to ta 13-ka. Gra się teraz toczy o wymianę na dwublatową tylko nie wiem na jaką i co z tym pi.... suportem.

 

Romet ma być dostępny lada chwila i mogą mi załatwić wypożyczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest rzeczowy test Romera, dokładnie opisali do jakiego rodzaju enduro się nadaje ( mniej do skakania), mi by raczej jego charakter poszedł, tylko trzeba by sprawdzić jak geo spasuje w terenie.

http://testy.bikeboard.pl/artykuly,pokaz,p2pi0ov5bz

No i jeszcze krajowy konkurent :

http://www.kross.pl/pl/2015/enduro-275/moon-z2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra się teraz toczy o wymianę na dwublatową tylko nie wiem na jaką i co z tym pi.... suportem

Nie bój się bb 30 poprostu kupisz korbe jaka ci się spodoba i będziesz miał super sztycy zestaw, jeśli chodzi o suport to jak padną łożyska to poprostu wymienisz/wybijasz bez wyciągania obudowy suportu z ramy, to jest naprawdę fajne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romet... Proszę państwa, to rama bliźniaczo podobna do Kellys Swag. Z tego samego katalogu wybrana przez księgowego, zmienione detale i już jest Romet. Jeśli kupować polski rower (projektowany przez Polaków) to najpewniejszym rozwiązaniem będzie Kross Moon. Porządnie oblatany w wersji proto, potem było jeszcze sporo zmian. Na 2015 r. wchodzą koła średnie. Romet że swoimi chińskimi korzeniami nie ma startu do Moona.

Albo NS Snab. Ale nie wiem czy tam Pike jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie , coś mi się jeszcze przypomniało : trochę bardziej butikowo a nie stockowo . Banshee Rune : jedź do TWR na Długiej i obadaj temat. Wymienne haki ( 26/27.5 ) , fajne geo . No i  ten plus że w zasadzie kupujesz ramę i ubierają Ci jak chcesz . 

W Zakopcu jest jeszcze Crazy Crank z Bronsonem i Hecklerem .

Jest jeszcze Ibisz HD3 , ale obawiam się że budżetu braknie na to cacko . Tak samo z Machem 6 . 

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...