Skocz do zawartości

[Smarowanie] zastępca Brunoxa?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostanimi czasy zakupiłem smar w sprayu (napsiane, że silikonowy do łańcuchów itp) Konserwuje,smaruje czyni cuda i te sprawy.
Zauważyłem natomiast, że owszem golenie są nsamarowane ale przez około 1 godzinę (w deszczowej pogodzie).
Amortyzator jakby skrzypiał przy pracy, kiedy pracuje w krótkich odstępach czasowych).

Czy to oznacza, że smar sie nie nadaje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako alternatywę dla brunox'a polecam silikon w sprayu k2 sil. Preparat jest tani oraz bezpieczny dla uszczelek, używam go do smarowania i czyszczenia XCM'a. Po zaaplikowaniu go na górne golenie uginacz chodzi zdecydowanie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po co mieszać Brunoxa który na pewno lepiej nie smaruje niż olej.
 
Zacznijmy od tego że Brunox nie jest do smarowania, lecz jak jest napisane na etykiecie "Usuwa stare smary, nie powoduje osadzania się brudu, tłuszczu. Pozostawia przezroczystą warstwę ochronną." 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej sobie smarować olejem który mam w dolnych lagach? (został nam po serwisie) Po co mieszać Brunoxa który na pewno lepiej nie smaruje niż olej.

Mając na uwadze smarowanie w ten sposób, to równie dobrze pracuje smar do łańcucha i olej słonecznikowy, których używałem z braku sprayu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...