Skocz do zawartości

[Amortyzator] Reba RL 2015 zmiana skoku


grzechu2410

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za odpowiedź, ze 100 na 110 to trochę mało,ale sie jeszcze zastanowie, troche szkoda mi gwarancji na amor dla 10mm.

A ten amor u mnie to taki sam jak ten - https://www.sram.com/rockshox/products/reba-rl ?

Na tej stronie co Podesłałeś, napisane jest który numer katalogowy sprężyny, do jakiej długości skoku, a w opisie, ze dotyczy REBA/SID od 2013.

i jest taka pozycja:

120 mm - 11.4018.021.000,

Według Ciebie to nie będzie pasowało do REBY czy da skok 110? Albo inaczej, gdzie RS podaje, że max skok dla REBY 27,5/29" 110mm, dopytuję bo nie chce zrobić bubla :)

 

Jeżeli masz widelec z 2014 lub nowszy to max skok jest 120mm, zestaw 11.4018.021.000 będzie pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To i ja podepnę się po temat.

Mam amortyzator RockShox Sektor 351 SA:

http://www.mtbr.com/cat/older-categories-bikes/2006-front-shocks/rockshox/recon-351/prd_365179_1546crx.aspx

Seryjnie przez podkładki można regulować skok 100/130. Czy myślicie, że dołożenie jeszcze jednej podkładki 20mm tak po prostu zmniejszy skok do 80mm czy konstrukcyjnie jest nie możliwe?

 

Edytowane przez grabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

spreżyna powietrzna:

120 mm - 11.4018.021.000

 

nie było w harfie (powiedzieli, że zamówią w lutym. W marcu pytałem czy się udało zamówić to prostactwo nawet nie odpisywało na maile). bike24 i polowa europy - brak.

wybrałem się ostatnio do NY(nie tylko po sprężynę) i tam jest normalnie dostępne. Wziąłem 3 sztuki, jak się upewnie(za jakieś 2-3 tygodnie) że to jest to(choć wyjscia nie ma:)) to wystawiam na sprzedaż 2 które mi zostaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na 100% każdą Rebe 2015 RL można z 100mm wydłużyć na 120mm?

(mowa o wersji na koło 27,5)

 

Bo robiąc serwis chętnie bym wymienił sprężynę na dłuższa i zwiększył skok z 100mm na 120mm, koszt niski bo do serwisu dochodzi jakieś 150-200zł za sprężynę, ale martwi mnie to że na goleniach górnych są oznaczenie do ustawienia SAG'u dla skoku 80mm i 100mm, a brak dla 120mm, nie będą np golenie górne za krótkie jak zwiększę skok o dodatkowe 20mm?

 

Bo co innego jakby widelec był BOX'owy, a to OEM na Giant Anthem 27,5 2 i cholera wie co on ma w środku.

 

Tak przy okazji, żeby zrobić serwis podstawowy potrzebuje coś więcej niż:

http://rowerowy.com/mtb/narzedzia-serwis/serwis-amortyzatorow/oleje-smary/prod/slikoleum

+

http://rowerowy.com/mtb/narzedzia-serwis/serwis-amortyzatorow/oleje-smary/prod/motorex (2,5W?)

To chyba wsio?

 

Zawiózłbym do Harfy na zmienne skoku + serwis, ale za dużo złego się o nich naczytałem, wolę sam to zrobić, tylko chcę mieć pewność że na 100% jest to bezpieczne.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Na 100% każdą Rebe 2015 RL można z 100mm wydłużyć na 120mm?

Kupując sprężynę? Tak, chyba ze masz jakąś oemową wersje gdzie masz inny tłumik.

 

Istnieje, pradawna metoda zmiany skoku sprężyny w nowym soloair, znana pradawnym druidom rowerowym, ale droga ta usypana jest męką ( nie mylić z mąką) i cierpieniem, dodatkowo nieodwracalnie niszczy sprężynę. Jednak zyskujemy niepowtarzalną moc zmiany skoku heh.

 

Nie ma sensu się rozpisywać to zbyt karkołomne by było wykonalne przez 90% forumowiczów. Ale się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Popsuć w sensie że zmiany będą nie odwracalne a jak coś sie zrobi źle, sprężyna w kosz. jeżeli nie zamierzasz jej używać, możesz sie bawić heh.

 

Dam małą podpowiedź poczekam co wymyślą forumowi inżynierowie :D

 

---> Skoro nie możemy przesunąć tłoka, jak to sie zwykle odbywało w sprężynach przy zmianie skoku ( kto nie wiem czemu, niech doczyta) , musimy przesunąć trzpień sprężyny <---

 

Gut lak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

NA zachodzie sprzedawali takie kawalki +2 i +4cm, , ktore wkrecalo sie w preta szaftu od dolu, co wydluzalo sam szaft do stopnia oryginalu, ale patrzac ze swojego doswiadczenia, chocby nie wiem jak precyzyjnie go dotoczyli to i tak moim zdaniem skroci zwyotnosc oringa, ktory na tym pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...