Skocz do zawartości

[odblask i dzwonek] Minimalistyczne obowiązkowe wyposażenie


MikeSkywalker

Rekomendowane odpowiedzi

Jako odblask tylko gdzie to przykleić?

 

https://drive.google.com/file/d/0BxZgebSGY41PS2wxMFRVM0gwY1E/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0BxZgebSGY41PemxJNVlpWm16eUU/view?usp=sharing

 

Świeci naprawdę mocno.

 

Można kupić to na metry w sklepach z częściami do ciężarówek.

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3120173415341-CARGO_AM02-nalepka-ostrzegawcza%7Cinformacyjna.html

 

Ja kupiłem sobie metr aby wykleić kask ale zrezygnowałem ponieważ za duży kąt.

Na rurę podsiodłową nie przykleję ponieważ jest zasłonięta przez sakwę na narzędzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór

 

Z taśm odblaskowych do naczep samochodowych (zasłyszane u miejscowych okejaczy tirów) podobno dobre są jeszcze Reflexite, produkowane wg. jakichś tam norm. Wstępują w różnych kolorach biała, żółta, czerwona. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to nie trochę OT ale mam pytanie o trwałość tych taśm samoprzylepnych. Nie odkleja się to od ramy (zakładając oczywiście, że rama została odtłuszczona itd)? Chciałbym sobie przykleić kilka takich pasków w kolorze białym i chciałbym jednocześnie żeby było to w miarę trwałe i estetyczne. Pomijając to czy biała może być tylko z przodu itd itp, chciałbym po prostu być lepiej widoczny. Przy okazji....ktoś tu wspomniał o czarnych taśmach. Jakim kolorem to "świeci" bo chyba nie czarnym? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie... 

 

Moi lokalni oklejacze TIR-ów twierdzą, że powinna wytrzymać ponad 5 lat na sztywnej konstrukcji naczepy i ze 2-3 lata na plandece,są 2 rodzaje tej taśmy.

 

Zakładam, że na rowerze dłużej (ze względu na mniej uciążliwe warunki eksploatacji). Ostatecznie nie wiem jak się do tego ustosunkować - każdy sprzedawca/ dystrybutor swój towar chwali. Zwłaszcza na ramie (zakrzywiona, a nie płaska powierzchnia) waham się z wyborem rodzaju. O ile uda mi się "wyżebrać" kawałek to z przyjemnością sprawdzę.

 

Znalazłem stronę z ofertą cytowanej przeze mnie Reflexite, a co ciekawe jest tam również (na samym dole strony) filmik z przykładowym oklejeniem roweru :)  Link: http://odblaskowo.pl/tasmy_reflexite.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moi lokalni oklejacze TIR-ów twierdzą, że powinna wytrzymać ponad 5 lat na sztywnej konstrukcji naczepy i ze 2-3 lata na plandece,są 2 rodzaje tej taśmy.
Mimo że pozostaję przy sowim oddaniu do produktów 3M (10 lat gwarancji producenta), to folie z reguły odklejają się na brzegach podczas mycia i tego nic nie przebije, jak się podważy krawędź (np. ścierką) i dostanie się detergent, to dalej już leci - z każdym myciem będzie coraz gorzej. Dlatego bardzo ważne jest odtłuszczenie powierzchni,  odprowadzenie powietrza i klejenie przynajmniej w temperaturze pokojowej.

 

Odnośnie dzwonków to znalazłem może nie dyskretne, ale za to nie wstyd takiego posiadać http://www.velovitality.co.uk/collections/bells/products/acor-aheadset-spacer-bell-black-or-silver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Powitoł
Jak będzie w takiej formie jak koszulka na poniższym foto to biere od ręki ;)

comment_PS2CBaKfKlmnVtFi4t00Dk0Sj0whbfbU

 

 

Co do mojego projektu oklejenia roweru taśmą - kupiłem u poniższego sprzedawcy (obsługę mogę polecić - nie mam udziałów w sprzedaży):

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=40199956

i odbija nawet nawet, natomiast jest dosyć sztywna. Białą kupiłem żeby okleić lagi amora od przodu i na takim większym łuku powinna się trzymać. Żółtą natomiast miałem okleić tylny trójkąt po bokach, a czerwoną  od tyłu i tu może już się nie udać. Na pewno nie tak jak planowałem, owijając po prostu rurki po całości. Jak mi się zbierze na kombinowanie (na razie ta sztywność mnie zniechęciła ;) ) to potnę ja cienkie  paski (po ok. 5mm) i zobaczę jak one się układają.

 

edyta - gdyby ktoś miał w ręku taśmy REFLEXITE to proszę o info jak giętkie/sztywne one są.

Senks :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a co myślicie o takim rozwiązaniu zamiast tradycyjnej zielonej kamizelki odblaskowej?

 

zaplatana ręcznie, zapinana z boku. fajnie się wygląda, jest lekka, wygodna, doskonale nadaje się na rower.

Według mnie niewygodne w używaniu. Takie siatki lubią się plątać jak się je zwija i np. wrzuca do plecaka. Sprzęt miejski powinien być możliwie prosty i szybki w użyciu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony bardziej leśnego użytkownika, widzę już jak taką siatką zahaczam o gałąź i... wiadomo, ze do lasu się by tego nie zakładało, ale wystarczy się "urwać" z asfaltu na chwilę, zapomnieć i w najlepszym wypadku siateczka zostanie na drzewie. Taka opcja z gęstą siatką jak na zdjęciu porcelanowego jest lepsza. Nawet widziałem taką kamizelkę, z tym że trudniej tam technologicznie z tymi odblaskowymi paskami.

Edit: same paski (szczególnie te na krzyż) ciekawe również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odkopuję, akurat szukam mini dzwonka... Kocie oczęta fajne, ale bajer i łatwo zdjąć wiec odpada, w decathlonie są podobne, niestety srebrne, mnie nie pasuje. Generalnie to w ogóle mi dzwonek nie pasuje, a że potrzebuję na raz kilku to i cena na poziomie 25 zl/szt. nie bardzo. 

 

Szukając wpadłem na taki pomysł: Buzzer na 5V + stycznik + baterie guzikowe, całość schowana w kierownicy z wystającym stycznikiem z boku chwytu - buzzer może być po drugiej stronie z "wyjściem" w dziurkę. Oczywiście nie każdemu spasuje, więc od razu wersja na bogato: Zamiast stycznika kontaktron wyzwalany mini magnesem zamocowanym do kierownicy "obejmą" - np. kawałkiem "palca" rękawiczki. Waga  mini, a na niektórych jest napisane:  85dB :)

P.s. buzzer 1 zł, baterie 4 szt. 0,4 do 2 zł/komplet, kontaktron 1 zł.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Od założenia tematu minęło sporo czasu ale pomyślałem że z chęcią podzielę się rozwiązaniami do jakich dotarłem. 

 

W kwestii odblasku z pomocą przyszły mi zakupy u tzw. Chińczyka - trzy metry (aczkolwiek nie sprawdzałem) taśmy o szerokości 5cm kosztowały kilka złotych. Następnie wystarczyło przykleić pasek dookoła sztycy, w jednym z rowerów użyłem też taśmy do zaklejenie miejsca po piwotach.

 

5cmx3m-Safety-Mark-Reflective-Tape-Stick

 

 

Dzwonek - za kilkanaście złotych udało się kupić podróbkę Knoga Oi - znowu na Aliexpress

 

Aluminum-Alloy-Loud-Horn-Bike-Cycling-Ha

 

Opinie co do jakości są podzielone, ale u mnie działa bez zastrzeżeń już kilka miesięcy i ładnie "chowa się" obok mocowania klamki hamulcowej. No i bardzo ładnie brzmi. 

 

Także w obu przypadkach jestem bardzo zadowolony zarówno z ceny jak i spełniania wymogu zachowania jak największego minimalizmu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak sie ma zatrzaski to stalym wyposazeniem roweru staja sie buty. W koncu mozna je zdjac bez wypinania i zostana wpiete w rower. wiec jak maja odblaski...

A za dzwonek rownie dobrze moga robic klamki hamulcowe, bo mozna nimi strzelac. Nigdzie nie jest powiedziane, ze sygnal dzwiekowy to ma byc dryń dryń. Oba rozwiazania co opisalem sa dyskusyjne i pewnie jak sie trafi na wrednego to sie bedzie czepial, ale z drugiej strony zaden policjant nigdy mi nie zwrocil uwagi na brak dzwonka czy odblasku.

 

Co do czarnej tasmy odblaskowej to fajnie wyglada, tylko jak udowodnicie policjantowi w ciagu dnia, ze to tasma odblaskowa, a nie zwykla izolacyjna? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...