Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Heh, będzie tego sporo, chociaż może nie części, ale...

-spodenki Mimo Nardo

-bidon 0,75l Kellys

-Kellys Crooker, żeby było, bo nie jezdżę po zmroku...

-olej Finish Line

-Alpina Mythos

-Toolkit Rockbrosa 16 w 1

-czyścik do łańcucha (sprawdza się też w motocyklach, cena w PL nawet 70zł... za nadrukowane logo marki, ale to ten sam czyścik)

-czyścik z korbą do łańcucha (ten niebieski z aliexpress)

-licznik z ali Sundinga 576A za 5$, bo rozdają kupony -2$ za zamówienie 5$+

-2 koszulki Racmmera

 

na liście jeszcze pokrowiec, pompka, dętka zapasowa, drugi koszyk na bidon + bidon, trochę łatek niewymagających kleju. to dopiero początek mojej przygody z rowerami i chciałbym wyposażyć się we wszystko, co mogłoby mi być potrzebne, bo jak dotąd nie wyjeżdżałem poza obręb mojego miejsca zamieszkania (maksymalnie 15km od domu), jednak teraz będę mógł pokusić się o zwiedzenie dalszych zakątków swojej malowniczej krainy. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe klocki hamulcowe SLX/Alfine, Gripy CUBE, przerzutkę Deore XT Shadow+ 10s, wymieniłem także napęd na XT (blaty z korby FC-M780, kaseta XT CS-M771 11-36, łańcuch XT CN-HG95), nowe światła odblaskowe, koszyk na bidon z regulacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponę Schwalbe Smart Sam ( nie ten nowy , tylko starszy brat ) i już mogę powiedzieć , że nie polecam. Na oponie mamy 54-559 a więc 26x2.10 jednak po nabiciu 1.8 bara mamy nawet nie  47 mm , przy minimalnym zalecanym ciśnieniu ( 3.5 bar - robi się z tego opona szosowa :P ) mamy 48,5 mm a przy przekroczeniu zalecanego maksymalnego ( na 4 bar ustalony max , dałem jakieś 4.3 ) mamy nawet nie 51 mm. Wszystko na obręczy 19 mm. Z tyłu black jack na 18 mm w rozmiarze też 2.10 ma normalnie 54 , więc coś tu jest nie tak :P W tej sprawie na pewno będę się kontaktował z producentem , bo w sklepie mi paragonu nie dali :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką lampkę sobie kupiłem jak zwykle do tego

 

https://www.forumrowerowe.org/garage/vehicle/7239-trek-trek-fuel-ex8/

 

 

ipcn7n.jpg

 

Bo brakowało mi w tym Treku jakiegoś białego elementu pomiędzy ramą a siodełkiem, no to kupiłem sobie taką lampkę, jak na fotce.
Dodam tylko że w porównaniu z tym "chińczykiem" jaki tam był do tej pory wypada blado.
Przy tej cenie 75 zł. (z przesyłką) nawet im się nie chciało dołączyć kabelka USB do ładowania.

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej Finish Line Ceramic Wax

 

Nie byłem zadowolony z tego oleju. Na pewno nie nadaje się na chłodne dni, bo wytrąca się parafina i jest jak galareta na łańcuchu. Samo aplikowanie jest denerwujące, bo co chwilę zatyka się otworek, chyba że robisz to w ciepłym pomieszczeniu. I oczywiście leje się jak z d..y jak ma odpowiednią temperaturę i stosując technikę smarowania Finish Line'a, na długo nie starczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...