Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Nawiązując do posta https://www.forumrowerowe.org/topic/174374-zakupy-cz5-co-kupiłeś-ostatnio-z-części-rowerowych/?page=238#comment-2429652

Zamówiłem tanie przednie (90zł) koło XMX na łożyskach 'maszynowych'. Do tego roweru wystarczy, na starym tanim kole na konusach przejechał kilkanaście lat. Nie wiem, jak będzie z jakością samych łożysk, natomiast niewątpliwą ich zaletą jest to, że są to standardowe 6000-2RS, jak przyjdzie więc czas, będę mógł zainwestować w same łożyska uznanej marki.

Nie wiem, czy łożyska maszynowe są w takim zastosowaniu lepsze czy gorsze od konusów, wiem natomiast, że przejście z wianków w suporcie na wkłady suportu z łożyskami maszynowymi było dla mnie game-changerem. No, z wyjątkiem ostatniego BB-UN26, bo shimano do niedawna miało w suportach łożyska bardziej zbliżone do wianków niż maszynowych, tyle że zamknięte w nierozbieralnym bądź trudno-rozbieralnym wkładzie - co też działało świetnie.

 

Edytowane przez CzasemJezdze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze miesiąc temu do starego Mongoose’a dokupiłem nowe V-brakei i klamkomanetki Shimano. Po czym się okazało, że jednak chyba przyszedł czas na nowy rower i kupiłem Marina. Do niego zanabyłem plecak Deutera, multitool Bahco, zapięcie Kryptonite 785 i to jeszcze nie koniec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, CzasemJezdze napisał:

Nie wiem, czy łożyska maszynowe są w takim zastosowaniu lepsze czy gorsze od konusów, wiem natomiast, że przejście z wianków w suporcie na wkłady suportu z łożyskami maszynowymi było dla mnie game-changerem.

Ja powiem tak. Mam trasę ze sporymi przewyższeniami mającą 40 km. Od 2017 roku w sezonie od marca do listopada jeźdzę nią min. 3 x w tygodniu, a więc rocznie min. 110 razy. Miałem koła na Deore i obręczach Shimano, rzecz jasna kulkowe łożyska z konusami. Po zmianie kół na DT Swiss z maszynowymi łożyskami już na pierwszym wyjeździe zrobiłem rekord tej trasy i zszedłem poniżej 2h, czego przez 4 lata nie mogłem zrobić ( jakieś blisko 600 wyjazdów). I to pobiłem dość znacznie bo zszedłem z marszu poniżej 1:59:00. Nie sądze, by był to przypadek, bo koła mam już 2 sezon i odkąd są założone kilka razy tylko było > 2:00:00. A i żeby było ciekawiej DT Swiss są cięższe o ok. 140 gram niż poprzednie.

 

Także wg. mnie znacząca zmiana. No i w końcu nie muszę się bujać co jakiś czas ze sprawdzaniem czy konusy nie mają luzów.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze większe zakupy od... kilkunastu lat. Tak czy inaczej przejście z grubego dziaderstwa na nieco mniejsze dziaderstwo 😆

 

- przerzutka tył SRAM X-4 (długi wózek)

- manetka tył SRAM X-7 grip-shift 9b

- kaseta Shimano 11-34 CS-HG400 9b

- łańcuch KMC X9

- zębatka (blat) Motsuv 38T

- pancerzyki Shimano do przerzutek

 

Poza zębatką wszystko już założone, sprawdzone i nawet jako-tako działa. 

20230526_181919-001.thumb.jpg.04bfd793e397043b7163856b3be7c6b2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Twój 9 rzędowy set za 400 zł vs deore 10 rz ze sprzęgłem  i kasetą o większej pojemności 600 zł

No i co z tego? Zawsze jest opcja "dołóż ileś tam i będzie lepiej" - w rowerach, gitarach, samochodach, czym chcesz. Przy czym owo "lepiej" wcale nie musi oznaczać faktycznie "lepiej" dla konkretnego użytkownika. Chciałem mieć manetkę obrotową i przerzutkę SRAMa, bo jestem do nich przyzwyczajony od ponad dwudziestu lat, to mam. A jakbym chciał mieć triggera od Shimano (tak, wiem, można kupić tez grip-shifta na ich system), to bym bym miał - zresztą nawet mi wpadła w oko przerzutka Deore Shadow w dobrej cenie i prawdopodobnie mówimy o tej samej. Ale wybrałem, jak wybrałem, bo to było dla mnie subiektywnie najlepsze wyjście - podobnie jak to, że od lat nawet po mieście jeżdżę na fullu i równie dawno wywaliłem z niego przednią przerzutkę.

Edytowane przez MrJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MrJ napisał:

Pierwsze większe zakupy od... kilkunastu lat. Tak czy inaczej przejście z grubego dziaderstwa na nieco mniejsze dziaderstwo 😆

 

- przerzutka tył SRAM X-4 (długi wózek)

- manetka tył SRAM X-7 grip-shift 9b

- kaseta Shimano 11-34 CS-HG400 9b

- łańcuch KMC X9

- zębatka (blat) Motsuv 38T

- pancerzyki Shimano do przerzutek

 

Poza zębatką wszystko już założone, sprawdzone i nawet jako-tako działa. 

20230526_181919-001.thumb.jpg.04bfd793e397043b7163856b3be7c6b2.jpg

Będzie łydka Herkulesa !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę głupio ciągle w tym jednym wątku pisać, ale w sumie niewiele więcej mam do napisania 🤣 Jazda do pracy, jazda do sklepu, czasem jakaś wycieczka ale zamykająca się w ciągu jednego dnia.

Jakiś czas temu zamówiłem z Chin takie kółeczka do bezzębnego tourneya, dzisiaj doszły, ale w międzyczasie zdecydowałem się jednak na wymianę całej przerzutki, tak więc wylądują w pudełku, aż będą potrzebne.

Z tymi dwoma zestawami trochę głupia sprawa, bo najpierw zamówiłem te aluminiowe z prawej, potem dopiero doczytałem, że łożyska ceramiczne w chińskich kółkach to badziew, od którego trzeba się trzymać jak najdalej, więc zamówiłem takie proste, plastikowe, tyle że na łożyskach maszynowych. Aluminiowych już nie mogłem anulować, więc w końcu doszły oba zestawy.. i jak zajrzałem jeszcze raz w opis na aliexpress, okazało się, że te aluminiowe również są na metalowych uszczelnionych łożyskach, nie ceramicznych, bo (na całe szczęście) coś źle spojrzałem jak zamawiałem 🤣

Ogólnie fajnie się kręcą, kiedyś plastiki w nowej Acerze też się zjadą, więc pewnie te alu wstawię... no chyba, że jest sens od razu zamienić na łożyskowane? Nie licząc jakichś pomijalnych zysków przy oporach, bo gdybym się martwił ułamkami watów to bym musiał cały czołgo-rower zmienić xD Z wad to czytałem, że aluminiowe są głośniejsze, ma to sens, w końcu metal dzwoni o metal. Kusi natomiast dużo mniejsza powierzchnia, do której może się przyklejać syf.

kolka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

@Sobek82piłem bardziej do tego co napisałeś na wstępie  "Pierwsze większe zakupy od... kilkunastu lat.''

Zdarza się. Najpierw przez kilka lat jeździłem mało z powodu porąbanej pracy (wieczne delegacje), a potem w ogóle miałem kilkuletnią przerwę (nie liczę paru wycieczek w roku z Żoną do parku i z powrotem w lato) i nie było kiedy i jak zużyć części, bo od czego? Stania w piwnicy? ;) Ale teraz biorę się na serio i za siebie, i za rower. No i pora na inwestycje, bo niestety druciarstwem już się wszystkiego nie ogarnie :P 

 

Cytat

@grindz0ne Będzie łydka Herkulesa !!

 Ta. Chyba z "Byliśmy Herosami" (kto zna, ten wie :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, vincek napisał:

Sprawdzę, czy to będzie dla mnie Camelbak killer 😉

Ciekawe, kupiłem właśnie 2x 650ml ale przezroczyste. Nie śmierdzi, nie cieknie, ma dużo prostszy konstrukcyjnie ustnik. No i jest tańszy. Werdykt jest chyba jasny:)

Edytowane przez Maciorra
jednostki miar i wag:)
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CoolBreezeOne w Camelbaku ustnik może być zawsze gotowy do użycia- kwestia zdjęcia nakładki. Według mnie, Zefal smakowo jest bardziej neutralny. Jednak muszę poczekać na ostre slonce na niebie by być pewny.

@Maciorra przypadek?! Ustnik jest inny, ale z Camelbaka czasem ściągnąć do mycia to... Jestem ciekaw jak to wytrzyma próbę czasu. Bo teraz, to wszystko jest za Zefalem. 

Przh tym wszystkim dodatkowo Zefal smacznie zjada Camelbaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...