Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Kaseta 

Łańcuch 

Klucz do łożysk zewnetrzych suportu 

Sciagacz do korby

Blat 38t

Kolka przezutki

Smar dt swiss do ratchet 

Odkręciłem suport deore i dowiedziałem się że potrzebuję innego klucz lub wkładki aby przykręcić suport XT 🫣🫣🫣🫣

Wkładkę też musiałem kupić na jakiś czas spokój z napędem 

 

 

 

 

IMG_20230506_132114_01_copy_867x1156.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam55 napisał:

Nawet przyszło. 13 zł od przyjaciół z kraju smoka... 

20230511_100921.jpg

 

Miałem takie coś, tyle że od XLC. Założyłem, bo moja zębatka XT po 20kkm zaczęła czasem gubić łańcuch, dołożyłem prowadnicę aby dojechać jeszcze parę kafli. I jedyny efekt jaki osiągnąłem, to taki, że jak już łańcuch spadł - a spadał nadal z taką samą częstotliwością - to się go założyć bez imbusa nie dało, bo prowadnica przeszkadzała :D 

  • +1 pomógł 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brombosz u mnie komplet M8000 i CRM81. Po prostu zębatka przednia po określonym przebiegu miała węższe ząbki. Poprzecznie nie widać było zużycia, kształt wycięć jest idealny, zebrało tylko z szerokości. A jak już łańcuch ma spaść, to taka plastikowa zabaweczka go nie powstrzyma. Nóżki generują raczej znaczną siłę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cervandes napisał:

 

Miałem takie coś, tyle że od XLC. Założyłem, bo moja zębatka XT po 20kkm zaczęła czasem gubić łańcuch, dołożyłem prowadnicę aby dojechać jeszcze parę kafli. I jedyny efekt jaki osiągnąłem, to taki, że jak już łańcuch spadł - a spadał nadal z taką samą częstotliwością - to się go założyć bez imbusa nie dało, bo prowadnica przeszkadzała :D 

Szczerze kupiłem to do roweru syna któremu zrobiłem 1x7. Na tyle co on jeździ to mu i tak łańcuch nie spada. A za 13 zł z przesyłką to żal tego było nie wziąć 😂

Edytowane przez Adam55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie teraz po chwili olśniło, że sztywna albo zawieszona rama może mieć duże znaczenie. W fullu założyłem tą prowadnicę prewencyjnie, bo od początku brakowało tam przedniej przerzutki. :) No i tam łańcuch nigdy nie spadł. Prędzej ja spadałem z roweru, albo moje stopy z pedałów. Od niedawna mam sztywnego XC z dokładnie tym samym napędem, tylko różnicą w kasecie (XT 11-42, a XT 11-46). Tutaj sprawa miała się inaczej. Pierwsze jazdy to spadający po kilka razy na 50km łańcuch. Kupiłem drugą taką prowadnicę, tylko mocowaną pod suport, ale nie wypowiem się jak to wychodzi w sztywniaku. ;) Jeszcze tego nie zamontowałem bo w międzyczasie obcykałem jak delikatniej biegi zmieniać. Spadało głównie przy agresywnym, szybkim zrzucaniu na najmniejsze zębatki z tyłu (pewnie przez mocny przekos). Z racji tego że na XC tak nie szaleję, to jakieś mocne majtanie wózkiem przy włączonym sprzęgle mnie nie dotyczy... ale jak ktoś lubi na sztywnym mocniej, to pewnie jest to bardziej upierdliwe niż na odłączonym od suportu napędzie... Pojeżdżę, zobaczę, napiszę. :)

Do sztywniaka mam takie:

Ztto Chain Guide Outlet, SAVE 51%.

Czeka na montaż. Przy mojej korbie HT2 pewnie wyjdzie lepiej niż u znajomego pod suportem na kwadrat. Tam nie obyło się bez kombinacji z podkładkami i linią łańcucha, bo to przeróbka z 3x na 1x była.,

Edytowane przez Brombosz
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i zamontowałem ROCK SHOX Judy Silver TK air pod qr rura 1 1/8”.

Może nie jest lekki (2,1 kg po przycięciu rury sterowej) ale zaskoczył mnie jakością/ płynnością pracy. 👍😁

 

Edytowane przez Kettler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...